Tento jedinečný filmový projekt mapuje život slovenskej hokejovej legendy, Pavla Demitru. 38 predstaví Demitru nielen ako vrcholového športovca, ale predovšetkým ako človeka a silnú osobnosť, na ktorú dodnes spomína celý národ. Poodhalí významné i bežné momenty zo života hokejovej legendy, jeho túžby a vytýčené ciele. Ponúkne unikátne archívne zábery, exkluzívne materiály z archívov NHL a osobné výpovede. Nemalý priestor je venovaný slovenskej hokejovej reprezentácii, ktorej bol Paľo neoddeliteľnou súčasťou. Film 38 je určený každému, koho sa odchod Paľa Demitru dotkol a kto sa chce dozvedieť niečo viac o tomto nielen výnimočnom hokejistovi, ale predovšetkým skvelom človeku. (oficiální text distributora)

jakubesd1

Jednoznačne pekný odkaz od režiséra Dangla ktorý to pekne zrežíroval a zanechal tak ľuďom film, ktorý keď si pozrú uvidia , kto je to 38 a kto naozaj bol . Skvelá práca ! ()

macejo

Príbeh, kde vidíme vela víťazstiev a nakoniec velkú prehru..a nespravodlivosť...Dano Dangl natočil dobrý film ()

brano921

vynikajúco spracované. dangl ma milo prekvapil. pačilo sa mi že to nebola žiadna citová vydieračka avšak na konci som sa už slzám neubranil. Odporučam pozriet každemu fanúšikovi športu. ()

Iveta47

Nechcem opakovať to čo už tu je napísané tak len vyjadrím súhlas s gogom76 a hlupákovi ,ktorý napíše,že Demitra bol ko...t odkazujem ,že nie Demitra ním bol.ale dotyčný prispievateľ ním určite je...neznášam vulgarizmy a názor sa dá vyjadriť aj inak.Veľmi silný dokument o skvelom hokejistovi Dangl to zvládol na jedničku...ďakujem ()

triplecross

Skvelé. Tu viac nie je čo dodať. Pocta neuveriteľnému hráčovi, chlapovi, otcovi a skutočnej osobnosti Slovenska. Veľmi príjemný pocit z toho išiel, no nebudem klamať aj keď som muž, plakal som za Palinom. Ale asi je všetko tak ako má byť. A k filmu už len toľko, že pán Dangl a spol. veľmi dobrá práca. Mal som predsudok, keď som sa dozvedel kto stojí za filmom, ale mýlil som sa, malo to hlavu a pätu, nebolo z toho jedno velké interview, ale naozaj pocta Paľkovi. ()

onevoice

Ej veru aj som si poplakal. Takisto ako mnohých aj mňa pozitívne prekvapil Dangl ako režisér. Hlavne príbehy jeho kamarátov z detstva mi striedali úsmev a slzy v tvári. Fakt ešte doteraz neviem pochopiť trénera Canucks, že nedával Paľa s bratmi Sedinovcami. Možno v tej dobe nemal najlepšiu formu ale na olympiáde to jednoznačne ukázal, že bol extratrieda, a možno ešte teraz by so Sedinovcami aj hral a my by sme tento dokument nevideli. RIP veľká naša hokejová legenda. Tie tvoje kúsky s hokejkou mi strašne chýbajú. ()

The M

Veľmi som sa tohto filmu bál. Nebol som si istý, čo to ten Dangl vymyslel, ale rozhodne prekvapil. Žiadne citové vydieranie, len únosná dávka emócií a k tomu kopa zaujímavostí o Demitrovom živote a hokeji. Krásne spracovaná pocta hokejovej legende... ()

redsox69

Hokej mám rád, dokumenty tiež. Zaujímavý film o jednom z naj hokejistov Slovenska. (Poznámka sarkastika: Ak by zahynul Šatan alebo Pálffy, tiež by sme ich volali legendami..) ()

Sumichalek

Veľmi podarené, výstižné, priame a nevtieravé. A zapôsobilo to aj vo vnútri, a to napriek tomu, že som sa miestami smial, lebo som spoznal Demitrovu osobnosť. Určite si to pozriem aj znovu a rád znovu zaspomínam na situácie, ktoré sme prežívali aj my spolu s ním. Bude tu určite chýbať a nie len hokejovo. ()

Videozuma

velmi dôstojný medailón, ešte lepšie ako modré z neba, toto chcú občania a hokejisti, tak to majú mať, ale inak z filmovej čerěsne chlapci dole, aj ked ste preskočili kandidáta aj hranu...ale to zas, az taký výkon nie je, len treba vedieť ako na to. ()

rebelmia

Musím konštatovať, že Dangl príjemne prekvapil. Natočené veľmi pútavo, citlivo, humorne. Keďže bol Demitra celý život perfekcionista a vždy chcel zvíťaziť, s týmto dielom by bol určite spokojný. ()

Coumway odpad!

Keby umrel daktorí iný slovenský hokejista tak by o ňom takisto kecali ako teraz o Demitrovi je to sračka a T2 je nenormálny človek. ()

Rorschach_SK

Veľmi dlho som sa vyhýbal tomuto dokumentu, až dodnes. Nie že by som mal niečo proti tvorcom, Paľovi či samotnému námetu, ale preto, lebo som vedel, že ten snímok dostane. Tak ako ma dostala rozlúčka s Paľom pri jeho konci v reprezentácii na štadióne Ondreja Nepelu, ktorej som mal tú česť byť svedkom, a z ktorej mám pri pomyslení dodnes zimomriavky. Viac než čestná pocta výnimočnému hokejistovi, príkladnému vzoru, ale predovšetkým výbornému človeku a milujúcemu otcovi a manželovi. Krásny prierez Paľovým životom, ako tým profesionálnym tak súkromným. Prihovoria sa vám jeho rodina, priatelia, hokejový kolegovia a priblížia vám Paľka tak, ako ste ho nemali možnosť vidieť a spoznať. Snímok je plný smutno krásnych spomienok, vtipných príhod, dojímavých momentov a jedného osudového rozhodnutia. Som rád, že Dano Dangl sa vyhol prehnanej glorifikácii Paľa, ktorá sa rozpútala po jeho predčasnej smrti, ktorú človek ako bol Paľo nepotreboval a ktorú by si ani neželal. Odpočívaj v pokoji, spolu z celým týmom Jaroslavľu. ()

Mr.Freeman

Obyčajný dokument o dobrom hokejistovi. Kamera tiež nič moc. Neviem prečo by som mal dávať vyžšie hodnotenie za tento počin, iba preto, že objekt dokumentu tragicky zahynul. ()

wlad81

Palo bol moj oblubenec, aj na svojom drese mam 38, ale ja proste tieto adoracne dokumenty nemam v laske. Bol to zrejme fajn chlapik, ale zase neverim, ze az taky svatec ako ho vykreslili. Inak standard, asi tak ako sa podobne dokumenty tocia, nesklamal, ale ani nenadchol. ()

PF 2015

PF 2015