poster

Rurouni Kenshin Densetsu no Saigo hen

 • Japonsko

  るろうに剣心 伝説の最期編

  (Japonsko)
 • Japonsko

  Rurôni Kenshin: Densetsu no Saigo-hen

  (Japonsko)
 • anglický

  Rurouni Kenshin: The End Of A Legend Arc

 • anglický

  Rurouni Kenshin: The Legend Ends

Akční / Dobrodružný / Drama

Japonsko, 2014, 135 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • sniper18
  ***

  Je to nadpriemerný akčný historický film, ktorý je záverečným dielom tejto slušnej série. Má dosť dobrý príbeh o Kenshinovi, ktorému sa podarilo prežiť posledný ťažký boj, pričom ho nájde jeho prvý majster, u ktorého sa aj pred návratom zotavuje. Ale elitný zabijak, ktorý so svojou armádou plánuje zvrhnúť vládu, pričom vlastní obávanú vojnovú loď, dá vláde príkaz ku Kenshinovmu zatknutiu, čo aj zo strachu pred ním splnia a tak musí Kenshin čeliť nielen zabijakom, ale problémy mu robia aj vládni vojaci. Spracovanie je ale veľkým sklamaním, keďže na to, aké si predchádzajúci diel pripravoval základy pre veľkolepé finále a priniesol plno nových postáv som teda očakával niečo úplne iné. Síce sa na to dá bez väčších problémov pozerať, predsa len som si k tejto sérii a postavám už vytvoril vzťah, ale nič viac. Tu sa nenájde vôbec nič nové, celé to už funguje skôr zo zotrvačnosti, čo by nemuselo byť nutne zlé, keďže všetky tie základy sa mi páčia, ale toto sa až príliš dlho rozbieha. Celých prvých deväťdesiat minút je až príliš moc naťahovaných, síce občas sa tu nájde nejaká zaujímavejšia sekvencia, ale väčšiniu času ma to ani moc nebavilo, pôsobí to tak vlažne. V tej poslednej fáze sa to už síce rozbehne a film konečne získa dynamiku, ale už je aj dosť neskoro a navyše ma to síce nesklamalo, ale aj tak som čakal viac. Akcie je tu priemerné množstvo a je aj celkom slušná. Platí o nej prakticky presne to isté, ako aj v prípade predchádzajúceho dielu, takže súboje sú výborne natočené, nadmieru dynamické, chválim aj výber prostredí a síce choreografia zostala prakticky totožná, ale aj tak mi vyhovuje. Len opäť trochu zamrzí tá absencia krvi. Najviac sa mi páčia všetky súboje s presilou, takže akcia na pláži, na lodi alebo aj zneškodnenie polície. Čo sa týka hereckého obsadenia, očakávane zostala väčšina postáv z predchádzajúceho dielu, ale sklamalo ma ich využitie, keďže väčšina z tých výraznejších vedľajších, ale vlastne aj záporných ani nemá moc priestoru. A miesto nich ho dostane Masaharu Fukujama v úlohe Kenshinovho majstra, ktorého síce rád vidím, ale táto jeho postava ma ani moc nebavila. Réžia a technická stránka sú opäť výborné, skvelá vizuálna stránka, výber prostredí, veľkolepé prevedenie, toto mi sadlo. A opäť nesklame ani hudba. Takže som dosť sklamaný, na vyvrcholenie série som sa veľmi tešil, ale toto mi prišlo hlavne kvôli tomu prehnanému naťahovaniu až moc priemerné. Jednoznačne najslabší diel série. 58%(18.1.2015)

 • Jirka_Šč
  ****

  Kdybych měl něco vytknout, tak, že se Kenshin recykluje a v určitých okamžicích jsem měl pocit déjà vu. Jsem však fanouškem této série, takže mi vůbec nevadilo vidět některé dějové prvky "podruhé". V konečném důsledku bylo fajn, že v druhém filmu přibylo více postav, protože jejich existence děj obměnila. Líbí se mi Kenshin, který na plátně vůbec nenudí, líbí se mi Kaoru (jako postava i jako dívka), je mi líto, že nebyla víc Megumi, Sanosuke je faj a stávám se stále větším fanouškem Hajime Saita, který je jako postava neskutečně cool. Když porovnám s prvním filmem, tak ve druhém a tomto nebyli zdaleka tak kvalitní záporáci. Na druhou stranu mi nakonec přestala vadit Misao a i ostatní nindžové byli docela přijatelní. Rád se na ně na všechny podívám v některém dalším pokračování. Trailer na oba filmy: https://www.youtube.com/watch?v=hzLWOMzvuLI(16.1.2015)

 • Dudek
  ****

  Je zábavné nakolik poslední díl potulného samuraje nenaplňuje divácká očekávání nastolená v předcházejících částech. Z dějové hlediska je ještě rozvolněnější než prostřední spojovník a ve své podstatě se nepředstavuje jako vyvrcholení ságy, jelikož se nesnaží pokořit v akčnosti či epičnosti své předchůdce. Mnohé už naznačuje první, žánrově atypická, hodinka, ve které dochází jakémusi restartu a tvůrci se vracejí ke Kenšinovým kořenům a nechávají jej opět setkat se se svým mistrem. V tomto prologu máme ještě možnost sledovat i další dějové odbočky, které nejsou ničím jiným, než další přípravou pro směřování příběhu a zároveň dynamickým prvkem, který snižuje statičnost děje. Druhá část se vrací do zajetých kolejí, nicméně neustále se vyhýbá bombastickým soubojům. Vše je jednoduché, stylově čisté, i když bohužel příliš ostře nastříhané a občas nadmíru hudebně přebarvené. Jistým způsobem se pak vymyká závěrečný duel Kenšina s Šišiem, který dokládá celkovou uvědomělost předcházejících desítek minut. Opět tu hraje prim jednoduchost a přímočarost. Nicméně oproti předcházejícím akčním scénám přichází jistý vývoj. Postupně se spojují prvky z předcházejících bitek a Šišiovo poslední střetnutí dostává zábavný nadhled. Závěr snímku je tak opravdu vyvrcholením celé trilogie, ale v jiném duchu než divák očekává.(3.5.2015)

 • ledzepfan
  ***

  Jestli u mě dvojka fungovala o kapku méně než brillantní jednička, tak trojka je ještě o píď slabší. To nekonečné, zacyklené a šroubovité "filosofování" před, v průběhu a po každém souboji už tentokrát překročilo pro mě únosnou hranici a z velkého finále se mi tak stala úmorná čekačka na to až se postavy vykecají po stopadesáté zase a znova o tom samém (už nezabiju, v nové éře není místo pro.. atd).. A hlavně tvl nezapomeň vysvětlit, že máš katanu s obráceným ostřím- to totiž ke konci třetího dílu asi pořád někteří neví, nebo co :D . No né, aby bylo jasno, je to dobrej film. Souboje jsou parádní, postavy sympatické, děj správně manganoidní, stylizace funguje atd.., ale osobně bych to dokázal prostříhat o minimálně 20minut vatoidního žvatlání.(29.6.2015)

 • tombac
  ****

  Menší dějová zahuštěnost mi u trojky paradoxně vyhovovala, protože o to více jsem si mohl vychutnat skvěle zpracované souboje, kterých je tu dost a působily na mě méně jednolitým dojmem než u dvojky. Snad jen bych přehlídku katan ozvláštnil nějakým dalším smrtícím nářadím. Ve dvojce byly aspoň ty tonfy. Každopádně s filmem (i s celou trilogií) velká spokojenost, ve většině aspektů je v rámci žánrové asijské tvorby na vysoké úrovni, bavilo mě jej sledovat a několik akčních scén včetně komiksově přepáleného finále jsem si musel pustit znovu, což nedělám často. A možná časem zkusím díky filmům mrknout na anime.(22.3.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace