poster

Rurouni Kenshin Densetsu no Saigo hen

 • Japonsko

  るろうに剣心 伝説の最期編

  (Japonsko)
 • Japonsko

  Rurôni Kenshin: Densetsu no Saigo-hen

  (Japonsko)
 • anglický

  Rurouni Kenshin: The End Of A Legend Arc

 • anglický

  Rurouni Kenshin: The Legend Ends

Akční / Dobrodružný / Drama

Japonsko, 2014, 135 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Tyckin
  ****

  Původní manga či anime mi nic neříká, skouknul jsem to na doporučení a zhodnotím všechny tři části naráz. První byla fajn, zajímavý vývoj příběhu i postav včetně hlavního záporňáka, akce samozřejmě nijak nevadila - zejména řežba na zahradě s ústřední hudbou byla opravdu libová :-) Dvojka už mi ale přišla taková moc natahovaná, nudnější a příběhově nezajímavá, rovněž ta "oživlá ohořenina" moc realistická nebyla a ani mi ta postava moc nesedla včetně dalších vedlejších záporňáků, nějak na mne působili včetně soubojů s nimi jako taková vycpávka slabšího příběhu a vypadali někdy až moc praštěně. A v plné nahotě tu vyplulo na povrch, že Emi Takei bojovnice zkrátka není, tragédie ty její akční scény :-) Závěrečná část se nese řekl bych v duchu dvojky a samostatnou kapitolou je zde pak Sishio a závěrečný souboj s ním - jako chápu že to byl hlavní zloduch a závěr filmu, ale ta jeho neporazitelnost už byla fakt příliš - nakládal tam čtyřem bojovníkům naráz - nu což, bylo potřeba ten souboj a akci patřičně natáhnout že. Takže 83%, 72% a 70%.(24.9.2016)

 • Zíza
  ***

  Musím se přiznat, že je pro mě film lehké zklamání. Viděla jsem ho více jak jednou a stále si z něj odnáším ten stejný pocit. Na několika místech a není jich jen pár, filmu dochází dech a působí velmi zdlouhavě. Je tu vše, co mám na hraných filmech o Kenšinovi ráda, ale není tu bohužel nic navíc. Akce, toliko podobná již té, které jsme viděli v předcházejících filmech, hezká hudba, krásné prostředí. Bohužel pro mě byl zajímavější střet Kamiki Rjúnosukeho (Seta Seidžiró) a Sató Takerua (Kenšin) než to poslední, kdy se na Šišia sesypali všichni, kdo uměli trochu lépe bojovat. Ten poslední velkolepý souboj na mě působil spíše jako fraška než cokoliv jiného. Rozhodně to není špatný film, ale po tom, jak mě navnadil druhý film, jsem čekala přece jen něco lepšího. Ale kdo mě zná, určitě ví, že 3* není u mě označením něčeho hrozného. Silné 3*. Titulky.(16.1.2015)

 • Jirka_Šč
  ****

  Kdybych měl něco vytknout, tak, že se Kenshin recykluje a v určitých okamžicích jsem měl pocit déjà vu. Jsem však fanouškem této série, takže mi vůbec nevadilo vidět některé dějové prvky "podruhé". V konečném důsledku bylo fajn, že v druhém filmu přibylo více postav, protože jejich existence děj obměnila. Líbí se mi Kenshin, který na plátně vůbec nenudí, líbí se mi Kaoru (jako postava i jako dívka), je mi líto, že nebyla víc Megumi, Sanosuke je faj a stávám se stále větším fanouškem Hajime Saita, který je jako postava neskutečně cool. Když porovnám s prvním filmem, tak ve druhém a tomto nebyli zdaleka tak kvalitní záporáci. Na druhou stranu mi nakonec přestala vadit Misao a i ostatní nindžové byli docela přijatelní. Rád se na ně na všechny podívám v některém dalším pokračování. Trailer na oba filmy: https://www.youtube.com/watch?v=hzLWOMzvuLI(16.1.2015)

 • sniper18
  ***

  Je to nadpriemerný akčný historický film, ktorý je záverečným dielom tejto slušnej série. Má dosť dobrý príbeh o Kenshinovi, ktorému sa podarilo prežiť posledný ťažký boj, pričom ho nájde jeho prvý majster, u ktorého sa aj pred návratom zotavuje. Ale elitný zabijak, ktorý so svojou armádou plánuje zvrhnúť vládu, pričom vlastní obávanú vojnovú loď, dá vláde príkaz ku Kenshinovmu zatknutiu, čo aj zo strachu pred ním splnia a tak musí Kenshin čeliť nielen zabijakom, ale problémy mu robia aj vládni vojaci. Spracovanie je ale veľkým sklamaním, keďže na to, aké si predchádzajúci diel pripravoval základy pre veľkolepé finále a priniesol plno nových postáv som teda očakával niečo úplne iné. Síce sa na to dá bez väčších problémov pozerať, predsa len som si k tejto sérii a postavám už vytvoril vzťah, ale nič viac. Tu sa nenájde vôbec nič nové, celé to už funguje skôr zo zotrvačnosti, čo by nemuselo byť nutne zlé, keďže všetky tie základy sa mi páčia, ale toto sa až príliš dlho rozbieha. Celých prvých deväťdesiat minút je až príliš moc naťahovaných, síce občas sa tu nájde nejaká zaujímavejšia sekvencia, ale väčšiniu času ma to ani moc nebavilo, pôsobí to tak vlažne. V tej poslednej fáze sa to už síce rozbehne a film konečne získa dynamiku, ale už je aj dosť neskoro a navyše ma to síce nesklamalo, ale aj tak som čakal viac. Akcie je tu priemerné množstvo a je aj celkom slušná. Platí o nej prakticky presne to isté, ako aj v prípade predchádzajúceho dielu, takže súboje sú výborne natočené, nadmieru dynamické, chválim aj výber prostredí a síce choreografia zostala prakticky totožná, ale aj tak mi vyhovuje. Len opäť trochu zamrzí tá absencia krvi. Najviac sa mi páčia všetky súboje s presilou, takže akcia na pláži, na lodi alebo aj zneškodnenie polície. Čo sa týka hereckého obsadenia, očakávane zostala väčšina postáv z predchádzajúceho dielu, ale sklamalo ma ich využitie, keďže väčšina z tých výraznejších vedľajších, ale vlastne aj záporných ani nemá moc priestoru. A miesto nich ho dostane Masaharu Fukujama v úlohe Kenshinovho majstra, ktorého síce rád vidím, ale táto jeho postava ma ani moc nebavila. Réžia a technická stránka sú opäť výborné, skvelá vizuálna stránka, výber prostredí, veľkolepé prevedenie, toto mi sadlo. A opäť nesklame ani hudba. Takže som dosť sklamaný, na vyvrcholenie série som sa veľmi tešil, ale toto mi prišlo hlavne kvôli tomu prehnanému naťahovaniu až moc priemerné. Jednoznačne najslabší diel série. 58%(18.1.2015)

 • Dudek
  ****

  Je zábavné nakolik poslední díl potulného samuraje nenaplňuje divácká očekávání nastolená v předcházejících částech. Z dějové hlediska je ještě rozvolněnější než prostřední spojovník a ve své podstatě se nepředstavuje jako vyvrcholení ságy, jelikož se nesnaží pokořit v akčnosti či epičnosti své předchůdce. Mnohé už naznačuje první, žánrově atypická, hodinka, ve které dochází jakémusi restartu a tvůrci se vracejí ke Kenšinovým kořenům a nechávají jej opět setkat se se svým mistrem. V tomto prologu máme ještě možnost sledovat i další dějové odbočky, které nejsou ničím jiným, než další přípravou pro směřování příběhu a zároveň dynamickým prvkem, který snižuje statičnost děje. Druhá část se vrací do zajetých kolejí, nicméně neustále se vyhýbá bombastickým soubojům. Vše je jednoduché, stylově čisté, i když bohužel příliš ostře nastříhané a občas nadmíru hudebně přebarvené. Jistým způsobem se pak vymyká závěrečný duel Kenšina s Šišiem, který dokládá celkovou uvědomělost předcházejících desítek minut. Opět tu hraje prim jednoduchost a přímočarost. Nicméně oproti předcházejícím akčním scénám přichází jistý vývoj. Postupně se spojují prvky z předcházejících bitek a Šišiovo poslední střetnutí dostává zábavný nadhled. Závěr snímku je tak opravdu vyvrcholením celé trilogie, ale v jiném duchu než divák očekává.(3.5.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace