Potulný samuraj Kenšin: Konec

• Japonsko Ruróni Kenšin: Saišúšó The Final (více)

V roce 1879 se Kenšin a jeho spojenci musí postavit zatím nejmocnějšímu nepříteli: Kenšinovu bývalému švagrovi Enišimu Jukiširovi a jeho poskokům, kteří přísahali pomstu. (Netflix)

xxmurphyxx

Tak toto bola fantázia. Jediná chyba ktorú s filmom mám je viac menej moja, strácal som sa trochu v jednotlivých osobách, ktoré postupne pribúdajú do deja bez hlbšieho predstavenia, nakoľko sa zrejme rátalo, že divákmi budú hlavne fanúšikovia predchádzajúcich častí a budú si ich pamätať. Predchádzajúce diely som videl, žiaľ niekoľko ročný rozostup medzi nimi si vybral svoje a nebolo mi už presne jasné, kto je kto. Až si dám niekedy repete tak pekne postupne od prvej časti. Inak bez výhrad. Absolútna špička, čo do choreografie tak do audiovizuálu a štylizácie. Súboje patria k tomu úplne najlepšiemu za posledné roky, hudba je správne zakomponovaná do deja, vie presne kedy treba spomaliť tempo a naopak kedy nahrnúť adrenalín do žíl. Súboje sú štýlové, kreatívne s perfektnou prácou kamery a postavy zaujímavé, každá jedna z nich. Ani jedna mi neprišla len tak do počtu. Posledné roky som mal pocit, že až na pár svetlých výnimiek Japonská kinematografia stagnuje alebo priam upadá, našťastie toto je jeden z dvoch filmov tohto roka, ktorý ma presvedčil o tom ako hlboko som sa mýlil a za to úprimne ďakujem. ()

moviefreak

Kaskadérsky masaker, ktorý posúva latku v japonskej kinematografii na iný level. Herci museli pri nakrúcaní doslova potiť krv, lámať si vlastné kosti a modriny boli to najmenej čo si všetci odniesli. K tomu až monštrózne prepracovaná choreografia niektorých súbojov sa nedala nepretáčať dookola a mnoho scén bude ešte dlho highlitom rôznych kompilácii na YT!!! Ale jeden mínus mám, aj napriek svojej už dlhej dĺžke by si film zaslúžil ešte zopár minúť navyše, aby motivácia jednotlivých postáv vyznela ešte viac a mala tak ten správny emočne devastačný dopad... Neviem sa dočkať The Beginning!!! PS: A hlavne som zvedavý čo kaskadéri tejto filmovej série predvedú s ninjom Snake Eyes-om, herec pri nakrúcaní akcie ževraj plakal od bolesti :D ()

Terezinka198

Tak a máme tu velké finále. Čekala jsem něco úplně jiného, ale jsem ráda, co jsem dostala na oplátku. Sice mi to přišlo, co se příběhu týče, trochu plytké, ale nepochybuju, že poslední část "The Beggining" mi leccos ještě osvětlí. Pokud mám toho brát jako poslední rozloučení s Kenshinem, musím uznat, že jsem byla velmi ráda na této cestě. Užila jsem si ji. Takeru Sató mi přirostl k srdci a už pokukuji po jeho dalších počinech na plátně. Stejně tak i jiné postavy, samozřejmě, ale dlouhou dobu se mi nestalo, abych si skutečně oblíbila hlavní postavu a měla ji ráda po celou dlouhou cestu příběhu. ()

Lenka.Vilka

A přišel konec ve velkém stylu. Na: No, ty krávo! Fakt to bylo dobrý. Bez obav, pokud vám váš status drsňáka zabránil sledovat čtyřku, tak tady se to hezky shrne a to bez toho sentimentu, takže to zvládnete  ;) A co zbytek filmu? Naprostá lahoda. Příběh o pomstě, kde jsou skvěle vysvětlené motivace (i pokud jste nějakým nedopatřením vynechali předchozí díly) a celé je to zakončené moc dobře. Jak v úplném závěru jeden na jednoho, tak závěrečnou cestou, takhle to mám prostě raději. Povedená série  :) ()

jarah

Zhliadnutie filmu som dlho odkladala. Veľmi som sa naňho tešila a zároveň som si bola vedomá, že ak si ho pozriem, bude to naozaj "Final". Na príbeh je tento diel asi zo všetkých najchudobnejší, aj keď téma je pomerne silná. Dej sa v prvej polovici vlečie a tomu je prispôsobený aj soundtrack. Lenže paradoxne sa toho povie najviac medzi riadkami. Tu sa zbiehajú všetky nitky predchádzajúcich dejov. Rurouni dospel, sype zo seba jednu múdrosť za druhou a dokonca sa naučil usmievať. Nie som si istá, či ma uspokojil záver. Naozaj som nečakala: "... a žili šťastne až kým nepomreli..." Jednako, moja divácka duša je uspokojená. Skvelé herecké výkony. ()