poster

Ztracený kostlivec z jeskyně rozkladu (festivalový název)

 • USA

  Lost Skeleton of Cadavra, The

Komedie / Horor / Sci-Fi

USA, 2001, 90 min

Režie:

Larry Blamire

Scénář:

Larry Blamire
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Mikita

  pro Víťu(23.1.2010)

 • Djkoma
  ****

  Zvláštní zážitek, který mi ihned připomněl všechny filmy Eda Wooda a také filmy jeho doby. Černobílý, herecky kostrbatý snímek, který je svým způsobem pocta filmům té doby, z kterých si bere naprosto vše. Mimozemšťany, zbraně měnící zvířata na lidi, neskutečné dialogy, které jsou ve stylu obcházení kolem horké kaše apod.. Scifi béčka jsou stále některými fajnšmekry milovány a tohle je přesně ten snímek, který budou takový lidé milovat. Nechybí tomu jistý vtip a tak se nebojte, že by šlo o vážnou záležitost.(18.2.2007)

 • MissJ
  ****

  Co věta, to perla. Hodně vtipná záležitost, na druhou stranu s humorem dost svérázným. Každá z postav, byť je její prostor sebemenší, má několik hlodů hodných zapamatování. I díky tomu mi každá z nich přirostla k srdci. Nepřekvapí, že nejinteligentnějšími charaktery jsou kostra ("Hi Betty") a Animala, žena stvořená ze čtyř lesních zvířat ("Tip, tip, tip, tip, tip")...lidé plápolají na opačném konci stupnice("I'm a scientist, I don't believe in anything."). K tomu jen dodám, že tentokrát jsem si naběhla s mým zvykem nezjišťovat si dopředu o filmu podrobnosti, nabyla dojmu, že jde o sci-fi z 50. let a pár minut v něm bláhově setrvala. Nechť to je důkazem svědčícím: 1) o mém IQ 2) o tom, že Larry Blamire odvedl obdivuhodnou práci a Lost Skeleton není pouhá parodie, ale k dokonalosti dovedená pocta pravěkým béčkovým sci-fi a jeden z nejlepších špatných filmů (plus ideální film na pokec s přáteli).(13.10.2013)

 • Lima
  ***

  Film od fanoušků do sci-fi béček Holywoodu 50.let pro stejně postižené fandy (mezi které se počítám i já), veskrze ultra low-budget (rozpočet neskutečných 40 tisíc dolarů) nadšenecká záležitost, kterou zabíjí k vzhledem k jednoduchosti scenáře především předlouhá 90-ti minutová stopáž (většina žánrově spřízněných filmů z 50.let si vystačily v pohodě s cca jednou hodinou čistého času). Ke konci už to bylo fakt úmorné. Zkrátit tak o půl hodiny, vyhodit slovní vatu a několik zbytečných scén, šlo by o chutný žánrový pamlsek, u kterého by nebyla na škodu i do očí bijící obrazová strohost. Horší triky (samozřejmě zcela záměrně) nikde jinde neuvidíte a hlavní záporák - kostlivec zřejmě vypůjčený někde ze školy od nějakého učitele biologie - pobavil, zejména jeho kašírované rvačky, kdy herec kostlivce drží a cloumá s ním, předstíraje zápas (stejně jako při pověstném souboji s chobotnicí v Ed Woodově Bride of the Monster). Hlavní lákadlo - monstrum vyobrazené na plakátě - mělo trestuhodně malý prostor, ale ty jeho tenisky byly prďácký :o)(24.5.2006)

 • J*A*S*M
  *

  Chápu, že to má být humor, ale nepřijde mi to vtipné ...(27.6.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace