Detektiv Kenner vyšetřuje případ zneužívání mladé dívky. Přiznal se k tomu její otec, který si ale nic nepamatuje. Detektiv spolu s psychoanalytikem pomalu odkrývají důkazy o činnosti satanistického kultu, který má na svědomí mnohem více trestných činů... (TV Prima)

Marceloo

Muž obvinený zo sexuálneho zneužívania svojej dcéry sa na policajnej stanici prizná a prípad prevezme detektív Bruce Kenner (Ethan Hawke). Problémom však je, že obvinený muž si na nič nespomína. Čím dlhšie sa však detektív prípadom zaoberá, tým viac zisťuje, že v tomto prípade nejde len o zvrátené sexuálne akty, ale o niečo ovela temnejšie. Snaha o vyriešenie prípadu Angely Gray (Emma Watson) ho privedie k šokujúcim odhaleniam a temným skutočnostiam týkajúcich sa nielen tohto prípadu, ale mnohých ďalších trestných činov v USA. - To, čo v roku 2014 priniesol na hororovú scénu horor Deliver Us from Evil, teraz prináša Regression. Zo začiatku sa mi to velmi nepáčilo kvôli dobe, v ktorej sa horor odohráva, ale potom ma to prešlo, pretože bolo poznať, že je to krátko pred zlomom a začiatkom modernej éry, v ktorej momentálne žijeme. Dovolím si povedať, že Ethan Hawke znovu utiahol takmer celý horor sám, čo ale nie je žiadnym prekvapením, keďže to bolo úplne rovnaké aj v prvej The Purge a Sinister. Mrzí ma, že Emma Watson nedostala viac priestoru, pretože je to slávna herečka, takže by mohla pritiahnuť viac ludí k hororu. V podstate musím pochváliť kompletné herecké obsadenie a som rád, že sa mnoho hercov z Regression po krátkej prestávke vrátilo k žánru horor. Téma bola bola neopozeraná a preto ma velmi zaujala. Myslím si však, že keby sa niektoré detaily príbehu doladili, bola by úplne pohlcujúca a bol by to v tejto oblasti bezkonkurenčný horor, lenže záver nastal ohromne rýchlo a tak to nebolo dotiahnuté do úplného konca. Zvyčajne kritizujem uvedenie frázy o skutočných udalostiach, lenže u tohto hororu som na to celý čas ani nepomyslel, takže sa mi to nezdalo otravné a nemyslím si, že tvorcovia mali snahu zaujať len touto cestou. Ovela viac chceli podla mňa zapôsobiť svojimi technickými zdatnosťami. Na mňa popravde aj zapôsobili. Hlavne perfektným audiom, ktoré robil pán z moderného! Evil Dead, takže kvalita je zaručená. Kamera je taktiež výborná. Páčilo sa mi aj prostredie, v ktorom sa natáčalo, či už to bol odlahlý vidiek alebo menšie mestečko. Regression bol jeden z hororov, ktoré som s radosťou očakával, a vôbec ma nesklamal. + herec zo Sinister a The Purge + herečka z The Possession of Michael King + herec zo Saw 4 a Saw 6 + herec z Debug a Wolves + herec z Don't Look Up + herec The Exorcism of Molly Hartley ()

Gilmour93

Ďábel. Kdyby neexistoval, museli bychom si ho snad vymyslet… Pozor! Amenábar se vás snaží zmást, stejně jako to dělá ten rohatý chief executive officer pekla. Dvojice Hawke a Thewlis je zárukou jisté herecké úrovně, kriminální i thrillerové struny dostatečně rezonují, regrese slouží jako přenášeč traumat a pak přijde pointa. Dech vám nevyrazí, ale ani s ní nechcete vyrazit dveře. Pouze v těch dveřích stojí a záleží jen na vás, jestli ji pozvete dál.. P.S.: Okamžitě propusťte Charlese Mansona! Vrahem Sharon Tate je ta babka z reklamy na instantní polévky..! ()

J*A*S*M

K Amenábarově thrillerové novince nejde bez spoilerů mnoho napsat. V průběhu děje jsem se vážně podivoval nad tím, že áčkový režisér natočil s áčkovým hereckým obsazením totálně béčkovou, brakovou satanistickou báchorku, u níž značná část její (upřímně, nemizivé) zábavnosti spočívá v porovnávání zamýšlených účinků jednotlivých scén s jejich účinky skutečnými. Fakt velká sranda a po většinu stopáže hororové guilty pleasure, protože tyhlety klišoidní blbůstky se satanskými kulty, rituály atd. mě baví. No a ke konci se to zlomí. Zdaleka ne dost, aby se z Regression najednou stal chytrý film, ale ani ne tak málo, abych vůči němu zůstal úplně pohrdavě výsměšný. Takže ani ryba, ani rak. Hodnocení třeba 60 %, ale dalo by se s ním hýbat oběma směry. ()

pepo

Veľmi dobre natočené aj zahrané, ale v celku málo vzrušujúce. Jedna veľmi profesionálne realizovaná scéna strieda druhú ale nejako sa tu nepodarilo vybudovať strhujúci príbeh. A aj tá (veľmi zaujímavá) myšlienka mohla byť predaná trochu údernejšie a možno menej jednoznačne ("čo ak naozaj?"). Škoda. Sklamanie a slabučkých 7/10 ()

hansel97

Potěšila mě slušná atmosféra filmu a i ty strašidelné části fungovaly v celku, ale do příběhu se tu podle mě Amenábar nějak zamotal. Bylo to takový bez hlavy a paty a neviděl jsem v tom žádný rozuzlení nebo myšlenku. Dobře, nikdy nikdo nic nedokázal. A to je všechno? Vážně super. Naprosté promrhání Ethana a Emmy... Jsem vážně zklamaný, ale za slušnou atmosféru dám alespoň ty 2 hvězdy. ()

• Vo filme sa objaví plagát poľskej metalovej skupiny „Behemoth“ z roku 2014, ale príbeh sa odohráva v roku 1990. (Arsenal83)
  • Zatímco film do značné míry čerpá z nesčetných případů satanské paniky z 80. a 90. let, samotný děj ve filmu není ve skutečnosti založen na konkrétním skutečném příběhu. (NumeranS)
  • Natáčať sa začalo presne na 24. narodeniny Emmy Watson na University of Toronto Mississauga, ktorá v ten deň na sociálnej sieti napísala: "Dnes je prvý deň natáčania Regression - veľmi cool darček k narodeninám xx." (Arsenal83)

Emma Watson nepřítelem státu

Emma Watson nepřítelem státu