Tak už mě sakra polib, pitomče (festivalový název)

• Norsko

Kyss meg for faen i helvete

Kiss Me You Fucking Moron

Komedie / Drama / Romantický

Norsko, 2013, 93 min

„NEROZUMĚL JSEM ANI HOVNO, ALE I TAK MĚ TO DOJALO…“ /// Co má společnýho mladá holka, toužící se stát herečkou, budoucí fotbalovej metrosexuál a herec alkoholik? Hru Johna Fosseho! Pubertálně romantický a herecky sympatický, takže náctiletí by mohli spokojeně zavrnět. Stejně tak rodiče, páč je to nevulgární teen-rom-kom, která řeší první lásku, zklamání a všechny ty puberťácký myšlenkový pochody, ve kterejch ho vona má ráda a von jí ne… aby se to pak zamotalo (a vona ho bude mít furt ráda…). Přítomnej čtyřicátník do toho vypustí svůj smutnej příběh, kterej má těm mladejm ukázat východisko a jinej stařík vo tom napíše komentář. V něm bude něco, jako, že se mu to líbilo, ale že těch mladejch myšlenek a teen lásky na něj bylo moc. A že je to víc dramatický než srandovní. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jsem romantik (a na mladý maso). 3.) Thx za titule ,,hygienik“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ *(22.4.2015)

Asi moje první teen romantika po Norsku, která mě dostala do těch krásných ....náctkových let, jako bylo Tale, potažmo mezi celou tu herecky zapálenou partu. Co mám napsat o lásce, než to, že byla mile naivní, jako jsou ty léta samotná. Já osobně dávám snad všechny ty hvězdy za Tale, která byla úžasně fotogenická snad v každém záběru kamery a táhla v podstatě celý film. Nechápu, proč není nahoře Eili Harboe vypsaná jako jedna z hlavních představitelek. Vegard, kterého hrál Kristian Larsen na mě sice působil tak trochu jako mimoňek, ale budiž, zavřu obě oči. A moc hezky to doplňoval sympaťák Kristoffer Joner. Za mě příjemný, večerní, páteční relax, "Tak už jí sakra polib, pitomče!"(13.2.2015)

Kristoffer Joner byl po dlouhé době okouzlující a v rámci možností normální :-)))(30.12.2013)

Nórski teenageri v romantických komédiach sú stokrát lepší, ako rozmaznaní americkí fagani. Sú totiž viac v pohode. Dokonca i pivo pijú z plechoviek a nie z tých odporných červených kelímkov!(26.12.2013)

Mělo to pomalý rozjezd, ale ta poslední hodina teda stála za to. Hodně se mi líbila hlavní dvojice. Krásně to pasovalo. A to všechno doplňovala krásná hudba. Víc takových filmů. 80%.(17.5.2014)

Tihleti teenageři jsou teda docela jinačí kafe. Při vyslovování samotnýho slova "sexy" viditelně tajou, jako by šlo o naprostý tabu. Rajcuje je zastaralá norština i "budoucí profesionální fotbalisti" s tuze nesportovní postavou a dikcí Tomáše Vorla. A při surfování očividně vůbec nepostrádají takový to tamto... sluníčko. Eili Harboe v roli Tale je už potom kapitola sama pro sebe. Ta ofina, ty dolíčky!(20.3.2015)

Být to natočeno v Hollywoodu, tak by to s takovýmto námětem skončilo pravděpodobně jako průměrná romantická komedie, jakých je dvanáct do tuctu, ale v norském podání, se vší tou severskou přírodou s dřevěnými domky, melancholickou atmosférou a přirozenými, typově zajímavými herci, je to překvapivě koukatelná záležitost. A trocha té předvídatelnosti tomu také neškodí, žánr ji v klidu snese a v takto vkusně podaném snímku konec konců i já.(26.9.2015)

Moc milá, užasně přirozená, romantická komedie. Nic víc, nic míň. Mé počáteční nadšení se stupňovalo až k naprosto perfektnímu konci. Vís psát nebudu, protože se mi ale vůbec nechce, což nic nemění na faktu, že je opravdu parádní záležitost, která mě uspokojila skoro na sto procent.(22.9.2015)

To mi sedlo jak prdel na hrnec. Holt perfektní, když má člověk línou náladu a chuť zabrousit na Sever. Komedie to teda není, spíš romantické drama - prostě tak, jak to hoši ze Severu umí. Krásná kamera, hezký příběh, krásná kukadla Runestada.(19.5.2015)

Toto bola tak trochu iná teenage-romantika. Možno preto, že bola nórska, že sa mládež vo svojom voľne venovala zmysluplnému divadlu, že sa tie rozhovory dali počúvať, že vo filme bola krásna príroda a fajin muzika, že sa v ňom objavili minimálne dva svetre s nórskym vzorom, ale hlavne preto, že Eili bola výborná a Kristoffer bol sympaťák. Svieža oddychovka ak treba vypnúť.(29.8.2015)

Komedie to příliš nebyla, vona je holt láska problém v každým věku... Prostředek byl usínací.(7.10.2016)

Takhle ukázkovou teen romantiku jsem už neviděl delší dobu. Je to decentně vtipné, trochu ze života (hodná holka se zamiluje do idiota) a ačkoli film pracuje s určitými stereotypy podobnými pro tenhle žánr, pracuje s nimi po svém. Po všech těch amerických slaďárnách je norský pohled na věc neskutečně svěží a to nejen odlišnou mentalitou, ale i obrazovou stránkou. Sympatičtí, ale ne klasicky hollywoodsky vyumělkovaní, herci společně s krásnou severskou krajinou a líbivou hudbou vytváří příjemnou, skoro až snovou atmosféru.(18.7.2015)

Myslím, že moja vďačnosť Bohu za severské pohyblivé obrázky nebude nikdy dostatočná. V čase, keď mám už dlhšie pocit, že všetky pekné filmy kamsi zmizli a kinematografia je len samorecyklačný balast, zrazu toto! Jednoduchučký, priehladný príbeh, ktorý ma ale v závere naplnil krásnymi emóciami. Takto filmy vedia robiť asi už iba na Severe!(15.4.2014)

Velké plus za Kristoffera Jonera a za nynorsk.(27.11.2013)

Jiná mentalita. Obrazová a scénografická harmonie. Je zde přítomná jednoduchá, ale magická snová realita malých přímořských městeček se sněhobílými dřevěnými domy, lidé v huňatých norských svetrech, lidé obdivuhodně rezavovlasí, všudypřítomné ticho, klid, ale také obdivuhodná neúprosně drsná prostořekost. Zdá se, jako by se Skandinávci nebáli říct cokoliv nahlas ani v tomto filmu. Myslím, že dobře dělají, protože to naopak působí přirozeně. Vulgaritu potlačuje právě tato neskrývanost, zároveň přidává šťávu zde využívaným stereotypům (umělkyně versus fotbalista). Možná je to i ten jejich podivný jazyk (já vím, norština), co dělá filmy odlišnými. Jen si zkuste přečíst ten název. Pokud hledáte ne úplně typickou romantickou teenage komedii, možná jste právě našli.(20.5.2014)

pekná a zaujímavá herečka škoda, že nie je uvedená na čele zoznamu účinkujúcich, takto neviem ktoré z mien jej patrí. Ak sa takto kultúrne mladí Nóri bavia, klobúk dole. :) Na filme si "prídu na svoje" mládežníci s romantickým myslením alebo ich mamy. :)(29.9.2016)

Taky jsem film viděla v rámci Severské zimy, dost jsem váhala, protože jinak puberťáky např. v americké podobě opravdu nesnesu. Byla jsem však mile překvapena a dobře jsem se bavila. Žádná křečovitost, přirozené herecké výkony a vtipné zápletky. Navíc ve starém kině Lucerna. Zase ukázka toho, že co je vtipné, nemusí být stupidní, když se to umí. A seveřani fakt umí.(2.3.2014)

Síce taká typická šablóna romantických komédií, ale aspoň to nepôsobilo tak otrepane a mňa osobne tešil najmä ten milý dôvtip, ktorý sa niesol v mnohých rozhovoroch. Keby tento námet robili v Hollywoode, tak by ten dôvtip asi nahradili typické nechutné a úchylné scénky, a to by tomu veru ubralo dosť na celkovom dojme. Najlepšie zo všetkého boli aj tak všetky tie "kreatívne" hry v tom ich divadelnom súbore - to mňa osobne pobavilo najviac. Ale inak celkom príjemný film, aj keď veľmi predvídateľný, no v konečnom dôsledku to až tak veľmi nevadilo.(15.2.2015)

Klišé, klišé, klišé(29.8.2016)

Naturelem je tato teen komedie/drama bližší českému divákovi daleko víc, než americké slaďárny. Humor funguje, příběh také a hrdinové jsou sympatičtí. Pěkný kino zážitek.(21.3.2014)

<< předchozí 1 2