Světově proslulá kuchařská soutěž, přísný Gordon Ramsay jako jeden z porotců, a fenomenální kulinářské talenty ve věku 8 až 13 let... Čtyřiadvacet nejtalentovanějších dětských kuchařů z celých Spojených států vaří na úrovni, která vám vyrazí dech. Poradí si s kulinářskými výzvami, před kterými by mnozí dospělí zahodili vařečku a utekli z kuchyně. Mladé talenty se utkají v prvním kole prestižní soutěže, která jim může otevřít dveře do světa špičkové gastronomie. Před zraky tří uznávaných šéfkuchařů musejí uvařit jídlo, které je posune do dalšího soutěžního kola, anebo pošle domů. Jen polovina z nich si zaslouží výsadu dál nosit bílou zástěru se svým jménem. Soutěž plná nadějí, radosti i slziček a hlavně napětí až do poslední vteřiny – to je americký Master Chef Junior. (Česká televize)

Gogo333

Nebylo to špatné, ale o vítězi bylo rozhodnuté už na začátku. Občas mi přišlo, že mu porotci nadržují, ale můžu soudit jen podle vzhledu jídel a pochval od porotců, jídlo mého oblíbence vynesli do nebe a vypadalo dost dobře, ale stejně ho vyhodili i když dostal lepší pochvalu a jídlo vypadalo líp než vítěze. Koukatelný to bylo i když mě porotci někdy dost otravovali svým pitvořením. Děti vaří perfektně, to jsem jen čučel. Závidím a jsem zvědav, co nám přinese druhá série. ()

ondrula

Sudí jsou měkcí. Zjevně proto, aby neranili křehké dětské duše. Což ovšem považuji za poměrně velký handicap pořadu, který je založený na strojené drsnosti, aroganci a hulvátství porotců. Jinak ti haranti vaří opravdu pozoruhodně, o tom žádná. ()

jarmik

Příjemná "realitka", kde malé šikulky vaří tak dobře, že porotci nevědí, koho vyhodit. Děti jsou na sebe milé, porotci zase na ně všechny. Taková chutná a vtipná oddychovka, ne tak vyhrocená jako dospělý konkurent. :) ()

Matixed

Nikdy jsem netušil, že budu napnutě sledovat, jestli se pečínka v troubě stihne upéct v časovém limitu, nebo jestli vajíčko na měkko bude dostatečně na měkko. Tenhle pořad to dokázal. Skupina dětí, které doma pravděpodobně nedělají nic jiného, než že vaří, a to s takovou precizností a kvalitou, které by nedosáhla většina světových kuchařů, je ohromující. Jakožto člověku, který má gastro-schopnosti na úrovni zapnutí rychlovarné konvice, mi ty děti přirostly k srdci. Doufám, že jednou se budu moci těšit z takové ratolesti. ()

Bukk

Nebudu sice hodnotit po prvních dvou dílech, když mám 5 před sebou, ale prozatím je to velmi slibné (i ve zbylých dílech tomu nebylo jinak) a upřímně jsem se nad sebou musela zamyslet. To přece není možné! Všichni jsou rozkošní a to možná dělá MCHJ tak oblíbeným formátem, když navíc začnou vykládat co zrovna budou připravovat, tak vážně nejeden nechápe, kde to sakra ty vědomosti nabrali a jak dokážou zacházet s jednotlivými ingrediencemi. Je fajn vidět porotce jako milé rádce, kdy se snaží i ne moc dobré jídlo obkecat tak, aby to ty děti nerozházelo. ()

Deleatur

Plusy: Nad soutěžními pokrmy se mi sbíhaly sliny. Šikovnost mladých až mladičkých soutěžících. Pozitivní příklad ambiciózních dětí, které mají vlastní vůli na svém talentu pracovat a někam to dotáhnout. Vztahy ve skupině ne tak vyhrocené jako mezi dospělými. Prakticky nikdo vyloženě nesympatický. Někde mezi: Ramsay se v hrubosti sice mírnil, ale porotci museli děcka z principu přechvalovat. Mínusy: V obou řadách lehce nesympatické prostořeké dívčiny. Producentům asi bylo líto peněz za speciální studio se sníženými pulty. Navrch porotcům (všichni rodičové) nevadilo stresovat děcka u rozpálených ploten (při soutěži o nejlepší volská oka stříkal olej i přes zapálené hořáky a ze záběru drobné Oony, jak stála na okraji stoličky nad rozpáleným friťákem, mě až zamrazilo). Doufám, že bleskové mražení tekutým dusíkem a stejně rychlé uzení v plastovém pytlíku není budoucnost přípravy jídel. Hodnocení (po 2 sériích): 83% (ale 5*, protože 4* jsem dal nesympatičtějším dospělým). ()

Moly

Oblíbenci: 1. série Jack, Sarah; 2. série Oona, Abby, Mitchell, Levi; 3. série: Riley, Jenna, Andrew; 4. série: Nate, Kaya, Zac. ()

Jozka7

Prvotřídní zábava a obrovský obdiv k dětem, jež jsou schopné uvařit jídla, které mám já občas problém vyslovit. ()

Nonna odpad!

Vaření fajn, ale viděla jsem pár dílů a jediné, co mi z toho utkvělo (jako matce dvou dětí) - přemýšlel někdo nad tím, co bude s těmi neúspěšnými dětmi, které se tam v pláči kácejí na kameru? Vybudí je, vyštengrují, ty děti do toho jdou naplno a se vším všudy - zahrnou do toho širé okolí rodiny, kamarádů atd. a pak veřejný, díky médiím celosvětový neúspěch? A ty co uspějí. Poradí si s tím úspěchem, nebo se svezou na vlně popularity, užijou si svých pět minut slávy a pak tvrdě dopadnou na zadek, až po nich, po celebritách, bude učitelka matematiky chtít domácí úkol? Nemám ráda předčasné zdospělování dětí, které by se na dospělost měly teprve pozvolně připravovat. Nejsem pro dětské  modelky a ani pro dětské kuchaříčky. Je mi jich líto. ()

Terez_Vv

Je neobyčejně deprimující sledovat Masterchef Juniora. Sama sebe plácám po zádech, když se mi povede dobré kuře anebo vejce benedikt (což je mé kulinářské maximum) a pak si pustím MChJr, kde asi 5 párů dětí má připravovat proslulý Ramsayho Wellington a všem se až na jednu vyjímku povede. Jsem přemile překvapená, jak se porotci k dětem pěkně chovají a evidentně se řídí pravidlem "škola hrou", a navíc si sami ze sebe, i přesto že patří k světovým špičkám svého oboru, umí udělat legraci. Tomuto pořadu prostě jedno veliké ANO! :) ()

oli9

Skvělý nápad. Ono s dětma je prostě větší prdel a emoce . Desetileté děcka si tam vaří humry,slávky,steaky dochucují citronovu kůrou a vším možným což ani pomalu neznám. Já si v jejich letech uměl rozbalit maximálně tatranku a vzít jablko ()

Teachman

Tento televizní pořad je vhodný nejen do hodin českého jazyka a literatury. Může sloužit jako motivace žákům, aby se zajímali o svět gastronomie. Vhodné je ukázky z tohoto projektu zařadit, když se probírá popis pracovního postupu. ()

Sheemass

Je smutné sledovat devítiletý děti, kteří jsou schopni uvařit víc než já!!! Samozřejmě, že mají k sobě lidi, kteří sem tam pomůžou, něco podají a poradí, ale i tak sledovat jak 5 z 6 uvaří perfektní steak medium rare, bez jediného zaváhání, a navíc se přitom dokážou chovat jako slušní lidi, kteří si navzájem to přejí. Je to celkem dobrá show, ale doporučuji se najíst už před začátkem, aby jste pak neměli hlad a neluxovali ledničku na poslední chvíli. ()

CaptAnne

V klasickém Masterchefovi soutěží zamindrákované svobodné maminy, vyhořelí řidiči náklaďáků, co prožívají krizi středního věku nebo třicátníci, kteří si zoufale potřebujou dokázat, že ve svým věku nejsou absolutně k ničemu. Výsledkem je, že celou soutěž přestávájí vnímat jako soutěž a jsou ochotní jít přes mrtvoly, aby ten debilní titul dostali. Vidíme vztek a slzy a nervové zhroucení a především nechutnou přemotivovanost a chceme blinkat. Naopak v Juniorovi souteží děti, který jsou ve svých dvanácti šikovnější než vaše babička, užívají si, cokoliv je v soutěži potká, a pokud vypadnou, zas tak moc to nehrotí (přece jenom na prvním stupni základky ještě nemíváte pocit, že jste vyčerpali svoje životní možnosti). A porotci se můžou pokáknout ze všeho, co řeknou, a nevyhazujou jim jídlo do koše a neplivou jim nadávky do ksichtu, takže ta zábava se musí zprostředkovat jiným způsobem než koumáním vulgárních neologismů. Na reality show fakt fajn nápad. ()

nakedsoul

Je to dobře udělané. Ale zajímalo by mě zákulisí. Jakým tréninkem ty děti musí projít aby toto servírovali?! Jsem přesvědčen, že je každé jídlo několikrát nacvičené nebo tak podobně. Asi jako opičky. Některé ty postupy jsou postaveny hodně na zkušenostech a to aby začaly vařit tak ve třech letech aby byly schopny předvést v osmi-devíti toto...to mi nikdo nevymluví. ()