• slovenský

Hudební / Drama

USA, 2014, 107 min

Znervózňuje mě přítomnost Whiplashe na Oscarech, protože bych byl rád, kdyby si filmy tohoto ražení zachovaly svojí spontánnost, přímost a jednoduchost a nepropadly akademickým kalkulům. Whiplash je každopádně povedený kousek, hodně precizní. Možná se mohl Chazelle režijně ještě trochu víc odvázat, protože pasáže plné zajímavých obrazů střídají ty až zbytečně umírněné. Možná je to ale na druhou stranu dobře, že se ten film i přes tolik možností nestal ničí exhibicí a především vypráví svůj příběh o posedlosti.(28.1.2015)

// Distribútor: Sony Classics // Počet premietajúcich kín v USA: 419 // Otvárací Víkend v USA: $135,388 // Fenomenálny film s fenomenálnym finále..... 100%(22.1.2015)

Můj osobní oscarový vítěz. Obě hlavní postavy byli neuvěřitelně sobečtí hajzlové, ale oba je svým způsobem chápu. Skvělé herecké výkony obou hlavních herců, 107 minut uběhlo ani nevím jak.(24.2.2015)

Portrét totální ctižádosti a sdírání se za hranice možností jen silou vůle, kterému nechybí ani sebejistá režie, ani místy strhující napětí, ani top herecká show (Simmons jako egomaniakální učitel z pekel kraluje), ani zajímavý vývoj děje, ale, ačkoli je to vlastně paradox -- když emoce tu vlastně přímo víří -- celý je to přesto velmi chladný. Ale brutální drama.(15.1.2015)

Perfektne vyhrotený súboj dvoch posadnutých chlapov, učiteľa a žiaka. Simmons samozrejme absolútny démon.(18.1.2015)

• - Damien Chazelle sa pri písaní scenára inšpiroval vlastnými skúsenosťami, ktoré zažil ako bubeník v kapele na strednej škole. Postava Terrenca Fletchera je založená na učiteľovi, s ktorým sa v skupine stretol. (Avathar)

• - Melissa Benoist, která za roli Nicole získala z herců nejvyšší honorář, je ve filmu méně než 10 minut. (st.bitch)

• - Aby Damien Chazelle získal financie na natočenie filmu, vybral 15 stránok zo scenára a z toho natočil krátky film. Ten zožal veľký úspech na festivale Sundance v roku 2013, kde upútal producentov. Neskôr film získal 5 nominácii na Oscara. (Zdroj: Eurotelevizia) (kacer4)