• slovenský

Hudební / Drama

USA, 2014, 107 min

Přiznávám, že než jsem chytla ten správný takt a srdce se mně rozbubnovalo v tom správném tempu, tak mně to chvíli trvalo. Pak to ovšem nabralo takové grády a jiskření mezi Fletcherem a Andrewem, kdy jsem jen nevěřícně zírala na to nadšení, zápal, zlobu, vztek, krev a dokonalou konfrontaci mezi oběma, kterou jsem už dlouho ve filmu neviděla. Kdo by to do toho klučiny Milese řekl, já tedy rozhodně ne, ale dal do toho maximum a já mu tleskám. Závěrečné finále nemělo chybu !! Simmonse nemám taky moc v povědomí, ale zahrál kontroverzního dirigenta maximálně přesvědčivě, takže jsem ho brala se vším všudy. A jen tak mimochodem mě v jednu chvilku při sledování Milese za těmi bubny bleskla hlavou myšlenka, že by se bicí výborně uplatnily v posilovnách, v nějakých uzavřených boxech a strčily by hravě do kapsy kdejaký posilovací přístroj:-)(15.1.2015)

• Jeanne

Bylo to peklo, ale dokoukala jsem to, i když se tomu sama divím. Je moje chyba, že jsem si nepřečetla anotaci, takže jsem 100 minut čekala, kdy už přijde zásah policie, psychiatrie nebo aspoň kohokoli kdo má zbytky rozumu, ale přišly závěrečné titulky a žádný děj nezačal. Zkrátka jestli se k nějakému filmu používá metafora, že je o hovně, tak tenhle to vystihuje dokonale. Co je platný, že formální stránka byla fajn?(14.2.2015)

Originální. Chytré. Úderné. A v mnoha směrech nekompromisní. Parádně vygradovaná bitva bubeníka s dirigentem, která je v myšlenkové rovině minimalistická, ale to dotlačení za mez normality dokáže vystihnout náramně. Fantastické finále.(16.1.2015)

Hudební drama podané jako psycho-thriller.(1.2.2015)

Som nadšená z toho, že J.K. Simmons si odniesol Oscara za najlepší herecký výkon vo vedľajšej úlohe. Z osobnosti dirigenta Terencea Fletchera sálala nemilosrdnosť, chorobná posadnutosť, perfekcionizmus a v závere mi svojou pomstychtivosťou vyrazil dych. Vzhľadom na herecké koncerty Simmonsa a Tellera, nával emócií, ktoré vo mne film vyvolal a bombastické skladby (Whiplash, Caravan...), ktoré v snímke odzneli, som maximálne spokojná.(25.2.2015)