foto

Dane DeHaan

  • nar. 6.2.1986 (34 let)
    Allentown, Pennsylvania, USA

Biografie

Americký herec Dane DeHaan se narodil 6. února 1987 v Allentownu, Pensylvánii. Má starší sestru Meghann Carl. Otec Jeff DeHaan je počítačovým programátorem, matka Cynthia Boscia se živí jako nábytková manažerka. Dane vystudoval Emmaus High School a University of North Carolina School of the Arts. Na Broadwayské divadelní scéně úspěšně debutoval v roce 2008 jako náhradník ve hře American Buffalo. Za účinkování ve hře The Aliens vyhrál v roce 2010 prestižní cenu Obie Award, pro výkon tak upřímný, že byl naprosto odzbrojující. The New York Times udělil představení čestný titul „hra roku“.

V televizi debutoval rokem 2008 jako host v seriálu ZÁKON A POŘÁDEK: ÚTVAR PRO ZVLÁŠTNÍ OBĚTI (1999). Zazářil jako Jesse ve třetí sezóně seriálu V ODBORNÉ PÉČI (2008), přičemž byl jeho výkon tiskem opět chválen jako objevný průlom, brilantní a on sám označen nálepkou nejpůsobivější klient. Dále se představil jako Timbo ve čtvrté sezóně série TRUE BLOOD: PRAVÁ KREV (2008).

Celovečerní filmový debut měl Dane ve válečném dramatu AMIGO (2010). V roce 2012 byl obsazen do dvou nepřehlédnutelných projektů; jako Cricket v krimi dramatu o prohibici ZEMĚ BEZ ZÁKONA po boku hereckých hvězd a jako Andrew v nevšedním sci-fi KRONIKA o způsobu řešení životních dilemat. V témže roce vystoupil v hlavní roli Chrise v romantickém hororu JACK AND DIANE. V životopisném dramatu DEVIL'S KNOT (2013) o rituálních satanských vraždách dětí asistoval Reese Witherspoon a Colinu Firthovi. V biografii o generaci beatniků KILL YOUR DARLINGS (2013) ztvárnil postavu Luciena Carra.

Sympatický herec během pouhých tří let profesionální kariéry neztrácel čas a etabloval se mezi nejrychleji stoupající hvězdy showbyznysu. Nezahálí ani v soukromí. Po šesti letech vztahu se 30. června 2012 oženil s herečkou Annou Wood, soukromý obřad se konal v Blue Ridge Mountains of Virginia. Dane je také fanouškem golfu. V současné době žije v Los Angeles.

♥Milka "Roman.Ticka" K♥

Herecká filmografie

Host

TV pořady

2017 MTV Movie & TV Awards 2017 (TV pořad)
2014 Late Night with Seth Meyers (TV pořad)
The Tonight Show Starring Jimmy Fallon (TV pořad)
2007 Chelsea Lately (TV pořad)
Up Close with Carrie Keagan (TV pořad)
2005 Made in Hollywood (TV pořad)
1988 Live with Regis and Kathie Lee (TV pořad)
1975 Good Morning America (TV pořad)

Fanoušci tvůrce

<< 1-20 >>
všichni fanoušci
(102)