foto

Dane DeHaan

  • nar. 6.2.1986 (33 let)
    Allentown, Pennsylvania, USA
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Americký herec Dane DeHaan se narodil 6. února 1987 v Allentownu, Pensylvánii. Má starší sestru Meghann Carl. Otec Jeff DeHaan je počítačovým programátorem, matka Cynthia Boscia se živí jako nábytková manažerka. Dane vystudoval Emmaus High School a University of North Carolina School of the Arts. Na Broadwayské divadelní scéně úspěšně debutoval v roce 2008 jako náhradník ve hře American Buffalo. Za účinkování ve hře The Aliens vyhrál v roce 2010 prestižní cenu Obie Award, pro výkon tak upřímný, že byl naprosto odzbrojující. The New York Times udělil představení čestný titul „hra roku“.

V televizi debutoval rokem 2008 jako host v seriálu ZÁKON A POŘÁDEK: ÚTVAR PRO ZVLÁŠTNÍ OBĚTI (1999). Zazářil jako Jesse ve třetí sezóně seriálu V ODBORNÉ PÉČI (2008), přičemž byl jeho výkon tiskem opět chválen jako objevný průlom, brilantní a on sám označen nálepkou nejpůsobivější klient. Dále se představil jako Timbo ve čtvrté sezóně série TRUE BLOOD: PRAVÁ KREV (2008).

Celovečerní filmový debut měl Dane ve válečném dramatu AMIGO (2010). V roce 2012 byl obsazen do dvou nepřehlédnutelných projektů; jako Cricket v krimi dramatu o prohibici ZEMĚ BEZ ZÁKONA po boku hereckých hvězd a jako Andrew v nevšedním sci-fi KRONIKA o způsobu řešení životních dilemat. V témže roce vystoupil v hlavní roli Chrise v romantickém hororu JACK AND DIANE. V životopisném dramatu DEVIL'S KNOT (2013) o rituálních satanských vraždách dětí asistoval Reese Witherspoon a Colinu Firthovi. V biografii o generaci beatniků KILL YOUR DARLINGS (2013) ztvárnil postavu Luciena Carra.

Sympatický herec během pouhých tří let profesionální kariéry neztrácel čas a etabloval se mezi nejrychleji stoupající hvězdy showbyznysu. Nezahálí ani v soukromí. Po šesti letech vztahu se 30. června 2012 oženil s herečkou Annou Wood, soukromý obřad se konal v Blue Ridge Mountains of Virginia. Dane je také fanouškem golfu. V současné době žije v Los Angeles.

♥Milka "Roman.Ticka" K♥

Herecká filmografie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace