johnnie78

Film, na který jsem se hodně těšil, a který mě hodně zklamal, Především proto, že jsem sám bubeník :-) takže jsem se nemohl přenést přes ty úplné nesmysly, které tam jsou spojené s hraním na bicí, a kterých je tak devadesát procent. Jinak je to klasická pohádka o mladém loserovi, který chce být nejlepší, všichni mu hází klacky pod nohy, a nakonec to všem "ukáže". Bohužel si tvůrci vybrali disciplínu bicích nástrojů a hudby vůbec, a ne třeba bojový sport jako karate :-D. Jenže ani to finále, které mělo být strhující, film nezachránilo, bylo totálně plytké... jediné, co mě na tom filmu bavilo, byl vynikající J.K. Simmons, a těch pár vypjatých scén, kterým kraloval. Jinak... nic. ()

krachman

Jediná věc, o kterou ten zakomplexovaný chlapecek usiloval, bylo vidět v očích toho sadisty pochvalu a uznání. Silný závěr a zajímavá hudba ten Jazz. Simmons byl parádní. Doporučuju ()

Rust_Francis

V první řadě informace pro všechny mé kolegy hudebníky a bubeníky - je to film. Ukončete ty horlivé diskuze o tom, zda-li by to bylo možné na amerických konzervatořích, zda-li je ten herec takové bubenické eso a zda-li byste se kvůli bicím vykašlali na sex s krásnou holkou co má rada pizzu. Jeden z nejlepších hudebních filmů jaké jsem za poslední dobu viděl a že jim zrovna moc neholduju. J.K. Simmons jako drill instructor jazzové hudby. Jeden z nejlepších hereckých výkonů roku 2014. Satan v hudebním pekle. Neskutečná palba slov, které by rozplakali i ty největší tvrďáky jenž si zadek utírají šmirgl papírem. Oproti tomu Andrew, horlivý mladý bubeník, který chce dokázat, že je druhý Buddy Rich. Upřímně se divím, že mu po tom krku neskočil už dřív. Film plný vypjatých a nezapomenutelných okamžiků, které se vryjí do paměti. Film o tom, co je člověk schopen udělat kvůli tomu, aby dosáhl svého cíle. Film, který svištěl a nenudil a nenechal vaše tělo bez jakékoliv odezvy rytmického pohybu. Závěrečný koncert nepopsatelný. A se závěrečným úderem i nepopsatelný filmový zážitek. Musím si to dát znovu. ()

rigby

Úchvatný hudební film, jaký jsem už dlouho neviděl. Nenechává diváka ani na minutu vydechnout. Možná trochu chybí vykreslenější pozadí, jen se mihne pár epizod, které na ději nezanechají hlubší stopu. Vše se odehrává mezi čtyřma očima obou hlavních protagonistů. A spousta věcí se odehrává někde mezi notami a tempy, které jsou všudepřítomné. U zkoušky rychlosti jsem emocemi přestával dýchat, stejně tak strhující byl závěr filmu. Ale neodpustím si malé mínus za ten rychlý přechod k závěrečným titulkům. Hodně mi toho chybělo po hudební stránce doříct. Ale jinak to byla opravdu jízda, ze které běhal mráz po zádech. Mohu jen vřele doporučit. 5- ()

kolly13

Strašně mě to bavilo a nečekal jsem takový nářez s Jazzem. Věřil jsem tomu od A do Z a Simmons byl excelentní sadisticky geniální prase. ()

MorraEddie

Poprvé,když jsem se o tomto filmu dozvěděl,tak jsem si myslel,že to musí být ta nejnudnější ocasovina na světě. Kupodivu jsem se opět spletl. Whiplash je skvělý film s ještě lepším Simmonsem,který mi doslova vyrazil dech. Několikrát jsem se u jeho scén přistihl,že jsem ani nedýchal jak jsem byl z jeho výkonu oslněn. Bravo! 100% podívaná ()

esmoke

Příběh o tom co to znamená stát se skvělým jazzovým bubeníkem bude určitě černým koněm oskarového klání. Rozhodně je to skvělý film o tom žádná, ale zas taková MEGA pecka mi to nepřišlo. (2D titulky) Rozpočet: $3,3 miliónů, Tržby: $11,42 miliónů. ()

joxerveliky

Jako muzikant a také bubeník jsem se na tento snímek moc těšil. Co se týká roviny hudební, zvláště pak rytmické, snímek je skvostem pro ucho. Současně nechává nás "obyčejné" muzikanty hrajici hlavně pro radost nahlédnout do světa skutečně těch nejlepšich z výběru nejlepších, kde samotná radost a potěšení z vytváření hudby opravdu nestačí. Kdo není perfektním strojem, či znejistí, nemá v tomto světě místo! Mrazilo mě z toho, ... mrazilo mě z těch okamžiků, kdy se z lasky stáva strach a vnitřní teror. Až jsem si uvědomil, že skutečně toužím zůstat u hudby jako u koníčku a ty "nejlepší z nejlepších" dál pouze obdivovat. Toto je pro mě největším přínosem celého filmu! V rovině přiběhové a lidské mě však snímek naprosto zklamal. Jako by nastartované emoční peklo, které jsem s hlavním hrdinou prožíval hodily z čista jasna do studené vody... nedotažené, nedořešené, mnou nepochopené zakončení. Škoda, mohlo to být něco naprosto senzačního po všech stránkách. Dále se obávám, že ne-rytmicky a obecně ne-hudebně vnímajícím lidem tento snímek zase tolik přinést nemohl. Abyste pochopili vnitřní pnutí, strach i radost nejen hlavního hrdiny, musíte si něčím podobným v hudbě projít sami a vnímat tu bezmoc, kdy mozek vydává rukám jasné instrukce a ty je nejsou schopny plnit, ... silou se pak snaží dohnat unikajicí tempo a tohle všechno je ve cvičicích a předváděcích scénách slyšet a já žasnu nad tím, jak se to jen podařilo takto věrně natočit??? ... neboť zahrát něco naschvál "typicky" nedokonale je mnohonásobně těžší než hrát to správně, jsem li toho schopen. Edit: po dlouhé době jsem konečně pochopil i význam a hloubku závěru filmu, takže zvyšuji hodnocení na 5* ()

belinko

Ako hudobník môžem povedať, že od hrania by ma neuveriteľne odrádzalo byť pod vedením takého sadistického hovada ako bol náš pán drahý Fletcher. Mať ambície a trénovať je jedna vec, no nechať si srať na hlavu od takéhoto psychopata, je vec druhá. Skvelý film o odvahe a odriekaniu a ten koniec - nedá sa inak ako bravo. Film ktorý dramaticky zasiahne diváka trošku z iného uhlu, na ako sme zvyknutý no možno je to o to silnejšie. Film, ktorý stavá diváka do hudobného sveta, kde je drina a hádky na prvom mieste, no my tam už nevidíme... veľmi skvelé... Dopísané 24.11.2015 - Po zdhliadnutí Divergence a Rezistence musím uznať, že i Miles Teller je pán herec, ktorého som si v tomto filme obľúbil a v týchto spomínaných dvoch nenávidel. A to dokáže zahrať len máloktorý herec. ()

halberdier

Z letošních oscarovek, které jsem zatím viděl, mě nejvíc dostal právě Whiplash. Ač nejsem milovník jazzu, musím ocenit skvělou hudbu v tomto filmu. Whiplash je další z řady filmů, jako např. Černá labuť, který zobrazuje absolutního odhodlání hlavního hrdiny dosáhnout svého cíle, které přerůstá až v posedlost. Miles Teller ztvárnil svoji roli přesvědčivě, J.K. Simmons proměnil svoji oscarovou nominaci zaslouženě a já stále nemůžu říct, zda byl jeho Fletcher hajzl nebo ne. Samotný závěr filmu je pak strhující. (9/10) ()

Mia2906

Andrew Neiman (Miles Teller) je ochotný obetovať aj svoj život, len aby sa stal uznávaným bubeníkom a aby zabodoval u prestížneho dirigenta Fletchera (J.K. Simmonsa). Výborný výkon nekompromisného Simmonsa je naozaj strhujúci. Stvárnil nesympatického a tvrdého trénera, kvôli ktorému sa rozplakal nejeden žiak. Aj keď nie som fanúšik jazzu, film ma nadchol hlavne svojim záverom a preto dávam 75%. ()

punco

Na Whiplash som sa neskutočne tešil keďže sám trieskam v kapele do bicích, aj keď jazz ako žáner ide absolútne mimo mňa. Myslím že o vrchol filmovej sezóny sa nejedná aj keď je to silný nadpriemer. Hlavne J.K. bol absolútne famózny a paradoxne na jeho party vo filme som sa tešil celý čas najviac. Silné scény ( traja bubeníci na skúške, záver) striedali triezvejšie momenty (otec), jedna nedotiahnutá a vlastne zbytočná dejová milostná vetva, a skvelé strihy a zvuk. Pre muzikantov povinnosť, pre fanúšikov strhujúceho herectva kvoli Simmonsovi taktiež. ()

david666

Hudební masakr, aneb jazz bolí - a to doslova. Skvělá ústřední dvojice a skvěle znázorněná touha po dokonalosti. ()

Bounder

Jakožto bubeník , kytarista , skladatel a front man kapely toto považuji za srdeční záležitost. Hudebních filmů je sice mnoho ale žádnej není takhle syrovej a opravdovej a neukazuje bolestnou krví zbrocenou cestu všech hudebníků, a to nejen těch profi. Simmons a Teller byly excelentní. Na konec mohu jen říct že v moři hudebních filmů tipů rockovech táborů a podobných sraček přišel průkopník který hraje na profesionální úrovni. ()

listo

Jestli existuje vyjma rakouské dechovky odpornější hudba než jazz, tak sním svého kulicha i s bambulí. Přesto mě Whiplash dostal. Zvukově geniální dílko, v němž se tvůrci vysrali na rozjíždění nějakých vedlejších linií a perou do diváka hlavní kohoutí zápas tak sugestivním způsobem, že jim odpustí i přepálenou scénu po autonehodě a podivné okolnosti vedoucí k Andrewově comebacku. J. K. Simmons je ve své roli whiplešouna natolik přesvědčivý, že bych mu s chutí narvala paličky do řitního otvoru a snažila se o dodržení tempa, které tak pedantsky vyžadoval. Jestliže jsem u Birdmana dala po dlouhém přemýšlení čtyři hvězdy, tak tady nemůžu jít s hodnocením níž. A filmaři, kteří točí kolosální tříhodinové opusy, z nichž člověka bolí oči i močáķ, by po shlédnutí Whiplash mohli snad konečně pochopit, že dobrý snímek jde udělat i pod dvě hodiny. ()

unclejack

Whiplash, to je v prvom rade hra na ticho a na hluk. Práve tieto dva sluchové extrémy tvoria spolu s veľmi podareným scenárom - repliky J.K. Simmonsa jednoznačne najlepšie - kostru celého filmu. Ako film o hudbe sa odvíja veľmi zaujímavo, pravidelná a fakticky nepretržitá gradácia vzťahu medzi žiakom a učiteľom si tak uzurpuje všetok čas i sympatie diváka. A to je dobre, hoci tým pádom všetky vedľajšie postavy odpadávajú do zabudnutia a prenechávajú priestor skvelým jazzovým skladbám, ktorých je vo Whiplashi plno. Ako štúdia o tom, kam sa dá až zájsť pre úspech je film rozhodne hodnotný a druhý rozmer mu pridáva sympatický herecký výkon hlavného predstaviteľa. Ten, kto však na plátne exceluje, je J.K. Simmons - jeho Fletcher je hodný najvyššieho opovrhnutia, hoci vzápätí sa karty menia a pri spomalení tempa sa tomu hrubokožcovi dostávame aj trochu pod kožu - jednoducho všestranný a zaslúžene oscarový výkon. Najdôležitejšou postavou celého filmu je potom samotný režisér - tento mladík preukázal cit pre vizuálnu stránku filmu, správne budovanie napätia a neotrelú originalitu zvádzajúcu k udeľovaniu predčasných vavrínov. Mimoriadny film poskytujúci mimoriadny zážitok, to je pre mňa Whiplash. ()

Gregor_Samsa

Motivační sonda naruby, příručka pro manažery. I takto lze ten film brát. Fascinace hudbou a tempem. Touha po dokonalosti. Touha uspět, prosadit se za každou cenu, nezůstat v rybníku většinové průměrnosti. Nenechat si nic líbit. A nakonec se odevzdat své největší vášni. 80%. ()

J. K. Simmons si zahraje komisaře Gordona

J. K. Simmons si zahraje komisaře Gordona