Kung Fury

(festivalový název)
  • Švédsko Kung Fury (festivalový název) (více)

Hlavní hrdina snímku, policista Kung Fury, se vydává na cestu za pomstou svého přítele, kterého zabil největší kung-fu zločinec v dějinách lidstva, Adolf Hitler. Fury cestuje časem do dob nacistického Německa, aby Hitlera zničil jednou provždy. (Santa666)

Skeksis

Najlepší akčný film, aký som kedy videla, je paradoxne paródia na akčné filmy. Mohla by som tu vyliať všetky tie kydy o tom, aké je to nápadité, originálne a supervtipné, ale predovšetkým uznávam fakt, že režisér je zároveň scenárista a herec a pri práci evidentne nebral veľmi do úvahy to, čo si kto o tomto výtvore pomyslí. Všetka česť! ()

vyfuk

No tak jako určitě. Ten film se zakládá na tom, že v podstatě uvěříte, že Ip Man byl sráč a Adolf Hitler byl oproti němu legenda kung fu. Ten film si vytváří svůj vlastní svět, kde jsou policajti dinosauři a vikingové jezdí taky na dinosaurech. Když nad tím tak přemýšlím, tak ten seriál má úchylku na dinosaury a na kung fu. Ten film se zakládá na tom, že oceníte milion způsobů jak zemřít a zakládá se na různých trikách a menších vtípkách. Také vám to dává ten feel osmdesátých let, což je hezký, ale někdo by to mohl shledat otravným a béčkovým. Já tak nějak dokážu tohle všechno docenit, ale to, že ve filmu vidíte tisíce způsobů jak zemřít ještě nedělá z tohoto počinu megalomanskou a ejakulativní nálož peckóznosti. Proto nedám Kingsmanovi pět hvězd. Nemůže filmu dát pět hvězd za to, že je tam nejepičtější scéna roku v tom kostele a proto, že tam vidíte dánskou prdelku. Jednou jsem to viděl a také to jen jednou uvidím. Ale Sandberg je rozhodně na dobrý cestě se dostat do podvědomí mnoha producentů, tak uvidíme jak se to třeba časem vyvrbí. ()

Pedross800

No to byla ale píííííí......... :-))) zajímavý, že to vidělo dvakrát víc bab než chlapů z mých oblíbených, to budu muset ještě podrobit hloubkové analýze!!! :-) eighties ruleeeeez!!! ()

Georgex

Stylová akční nálož, která vznikla za pár šupů vybraných od fanoušků, ale svým tahem na branku a jedinečnou retro atmosférou osmdesátých let, strčí do kapsy mnohonásobně dražší americké akční filmy. Kung Fury je doslova prošpikováno bláznivými nápady, parádní hudbou, nostalgií a jedinečným vtipem spočívajícím v parodování všemožných dobových akčních standardů, což se tvůrcům podařilo dokonale a já se královsky bavil u půlhodinového boje s Kung-Führerem a jeho armádou hracích automatů. Moje hodnocení 80%. ()

Hollohlaway

Tak to je extrémní hovadinka. Trochu jiného druhu než většina hovadin, tohle je hovadina úmyslná. Dá se to brát s retro nádechem, naštěstí je to jen kraťas, déle by to asi bez následků sledovat nešlo. Hvězdička navíc za Barbariannu. ()

giovanni3

Výborná krátkometrážní akce, kterou ocení generace současných třicátníků/čtyřicátníků. Člověk si vzpomene na hry co hrával jako "Mortal Kombat", na filmy co sledoval na VHS (vše s Jackie Chan či Bruce Lee), seriály co sledoval v TV (Kung Fu: Legenda pokračuje, Knight Rider), reklamy co běželi v TV (viz ten telefon s mrakem funkcí) a dokonce se zde otře i o nějakou tu historii či Vikingy. K tomu dostatek hlášek a akce od startu do konce. Vynikající záležitost, ale dávám "jen" 4z5 z úcty k filmům které dostaly 5*. Jo a Eleni Young je krásná ač zde má jen krátkou roli. :) UPDATE: Po asi 5. shlédnutí zvyšuji na 5z5 je to prostě promakaná "jízda". ()

Melios

"Girl we need some action! If we're gonna make it like a true survivor!" Najlepšie strávených tridsať minút môjho života! Kraťas, ktorý svojím nápadom dokáže zastúpiť celú plejádu osemdesiatkových béčiek. Že vám ten film nedával zmysel? Nebojte sa, mne tiež nie. A presne taký aj má byť. Ak existuje ešte lepšia definícia doby Terminátorovej, ako toto, chcem to vidieť. Ako človek, čo sa vyžíva vo všetkom klíšé idem od radosti vyskočiť z kože. Rok, čo rok prichádzajú prepracovanejšie projekty a tento je od srdca ten najúprimnejší, najelegantnejší, ale hlavne ten najvernejší. Prosím si dvojku nech to stojí, čo to stojí! Kto nevyrastal na starých (pre niekoho, už moderných) filmoch bude len krútiť hlavou nad tým, ako mohla táto nostalgická bejkovina zožať úspech. Nech sa ľudia čudujú ďalej, my máme Kung Führera. Pre filmového fanatika povinná kultová záležitosť ako Cameronov Titanic. A, že zo Švédska mimo skupiny ABBA nič dobrého nevzišlo. Nadčasový titul, ktorý vás omladí o 30 rokov a mňa presvedčil, že som sa narodil v zlej dobe, kde sú filmy prehnane realistické, umelé a spoliehajúce na príliš veľa CGI (je, ale pravda, že aj toto je kompletné CGI)...Nutne potrebujem väčšiu dávku akcie!... ()

Firebug

Osmdesátkové akční výplachy byly sice strašlivě stupidní, ale to kouzlo při jejichž zpětném sledování spočívá hlavně v tom, jak strašlivě vážně a seriózně jsou všechny ty hlouposti divákovi servírovány. Kung Fury naopak bezostyšně nahazuje jednu absurdnost za druhou, což se i díky krátké stopáži nedá vstřebat a údernost jednoho fóru je vzápětí utlučena dvěma dalšími pokusy o vtip. Technická stránka je možná až moc precizní (triky z Robo-Copa mě dokáží rozesmát víc, než celý Kung Fury). Zkrátka mi to příliš nesedlo, zasmál jsem se asi 2x a nikdy už se k tomu asi nevrátím. I tak ale gratuluji Davidu Sandbergovi k fajnovému kraťasu a přeji hodně štěstí do budoucna. Nic moc 3* ()

Arkanoid

Originál, čo vzdáva poctu 80-kovým filmom s rovnakou chuťou, ako ich paroduje. Tvári sa vážne ako výroky Radoslava Procházku a vy mu to žeriete všetkými zmyslami. Ak má niečo byť kultom, tak toto. ()

Maynard.

Díky Džejbí, nebejt tebe, tak bych o tomhle vůbec nevěděl a přišel bych tím o jeden z nejzajímavějších filmových zážitků :o). Ty krááso, takovýhle retýrko, to nemá chybu. Půl hoďka největšího filmovýho Béčka až Géčka, ale stálo to za to. Těžko říct, jak to tvůrci vlastně mysleli, ale mně se trefili do noty uplně přesně :o). Hudba geniálně robotická, něco jako v Flash Gordon. No a hlášky všech zúčastněných, to je jedna báseň :o). Nakonec to celý musel rozseknout Hasselhoff. Milovníci historie se tady dozvědí jak to bylo doopravdy s Áďou Hitlerem :o). ()

Forsberg11

Tak toto skutočne nie je moja šálka kávy. Osemdesiatkové akčňáky mám pomerne rád, ale toto bolo výstrel do prázdna. Dve hviezdy dám za slušné tempo a niektoré bojové scény, ale inak tento absurdný guláš už viackrát vidieť nemusím. 25 %! ()

Fassbender a Kung Fury 2

Fassbender a Kung Fury 2

13.02.2018

Před třemi lety uchvátil svět půlhodinový film Kung Fury od Davida Sandberga. Osmdesátkový úlet o policajtovi, který musí s pomocí Thora a dinosaurů porazit Adolfa Hitlera (a to je jen začátek!), se… (více)