V prostředí jižanského městečka, za horkého léta roku 1970, se rozehrává příběh rodiny Simmonsových. Ten se odvíjí ve vzpomínkách dnes už dospělé dcery Lidie. Hlavními postavami jejích vzpomínek je bratr Stu, otec Stephen, psychicky těžce poznamenaný vietnamský veterán, který si nedokáže udržet práci, a především strom, na kterém si Stu a jeho přátelé postavili své letní sídlo. Zde prožívají chvíle souznění a malých prozření, bojují s dětmi opileckého vdovce Lipnicka a zároveň se jen obtížně vyrovnávají s tím, že jejich otec je outsider. Během léta děti poznávají, že nenávist a řevnivost vede jen k nesmyslné a ničivé "válce". Pozvolna pochopí otcovu filozofii tolerance a vzájemné pomoci, jež ovšem nešťastného muže paradoxně stojí život. (Nova Cinema)

Rocky62

Další rádoby emotivní nuda, která si hraje na něco, co není. Ono by se možná dalo lecčemu uvěřit, jenže to by ta nuda nesměla bejt do nebevolající. Samé tlachání o životě, o přátelství, o rozhodnutích a skutek utek. Costner a Wood mi přišli dost nevýrazní a nebýt té fantastické hudby, tak tomu seknu odpad jak vyšitej. Buď jsem neměl na takové téma náladu a nebo ho nejsem vzhledem ke svému velkému cynismu schopen pochopit. Nevím jestli bohužel, nebo bohudík... ()

forsythia

Vzdor zdejšímu nízkému hodnocení musím napsat, že se mi film líbil. Rozhodně mě nenudil, možná díky tomu, že jsem matka od trošku početnější rodiny a dramata, v nichž ústřední roli hrají děti, jsou mi tak nějak vnitřně blízká. Elijah Wood předvedl vynikající výkon a celkově všechny dětské role na mě působily velmi přesvědčivě. Hořká příchuť života a neustálý boj s tvrdými a neúprosnými okolnostmi. Příběh možná nebyl ničím výjimečný, ale přesto mě dokázal dostatečně zaujmout. ()

Stegman

Někomu může tento film připadat dlouhý, ale podle mě se to celkem povedlo. Costner zde moc prostoru nedostává, hraje unaveného válečného veterána. Wood tu má prostoru o hodně víc, hraje malého kluka s malým sebevědomím, neustále se snažícího vydobýt si svou pozici mezi ostatními dětmi. Pokud máte rádi filmy jako např. Srdce v Atlantidě nebo Pošli to dál, tak to zkuste. ()

filipvrbik

Ne nadarmo se film v orginále jmenuje "The War" - v podstatě všichni hlavní hrdinové v sobě vedou válku o své místo na světě, a i když ve skutečné válce byl jen oted Steven (taky byl pak v léčebně -čti blázinec- a vláda se na něj pochopitelně vybodla). Elijah Wood exceluje a patrně si zde orazítkoval pozdější roli Frodo Pytlíka...Konec je možná trochu přehnaný....ale já jsem spokojen...70% ()

Mantis

Má to své mouchy (hlavně po scenáristické stránce), ale herecké výkony hlavně dětských představitelů stojí za to. Hudební doprovod dobře lícuje s dějem a dalším pozitivem je nízký obsahuje patriotismu (což mne například vadilo u filmu Narozen 4. července ). Ještě malá poznámka, to co jsem viděl trvalo 159 minut - tj. patrně jinak sestřižená verze. Celkově 70%. ()

• Protože hercům v dětských rolí bylo v době natáčení mezi 13–14 lety, byly cigarety, které ve filmu kouřili, vyrobeny ze speciální bylinné směsy. (sator)