The Trip to Italy

Dvaja poprední anglickí herci, komici Steve CooganRob Brydon, boli opäť požiadaní britským magazínom "The Observer", ktorého špeciál vychádza v nedeľu, aby pripravili recenzie a kritiku ku šiestim reštauráciám, tentoraz v Taliansku, krajine dobrého vína, gurmánstva, nádhernej prírody a prekrásnych žien. Navštívia Ligúriu, Toskánsko, Rím, Amalfi, Sicíliu a Capri, kde sa navzájom doberajú nad špičkovo a precízne servírovanými chodmi jedál, robia si žarty z iných hercov a koketujú s nádhernými sexy recepčnými. Pritom však v odlúčení ich obrovských apartmánov s malebnými výhľadmi na krajinu vedú svoj tichý a smutný boj s ťažkosťami zo súkromných životov. (sochoking)

Aljak odpad!

Oh my fucking God! To čo bolo? Trápnejší vyhráva? No potom má tento "skvost" asi až dvoch víťazov (aj keď Brydon išiel na nervy o kus viac ako umiernený Coogan). Podľa popisu to vyzeralo na zaujímavý film z môjho milovaného Talianska, no napokon to bola naťahovaná konverzačka plná trápnych dialógov a otravných imitácií. Spočiatku som si myslel, že Brydon má nejakú poruchu osobnosti, keď mal za potreby všetko vyjadrovať imitovanými hláškami slávnych osobností. Ale ako sa neskôr ukázalo, nebola to žiadna porucha, ale len číra extroverzia a snaha o výstrednosť. Jediné čo bolo na tomto filme dobré boli tie zábery na talianske scenérie a ešte aj tie zábery tajov talianskej gastronómie. Ale to som si rovno mohol pozrieť nejaký pekný gastro-dokumnent... ()

Spiker01

Nádherná Itálie, ale opravdu bohužel nic víc navíc. Čekal jsem parádní feel good film, místo toho jsem však dostal k ruce dva britské chytrolíny s básnickými sklony, hrající navíc sami sebe a neustále citujíc repliky ze všemožných filmů a imitujíc známé herce s výraznými mluvenými projevy. To vše protkáno krátkými záběry na vaření jídla. Problém není vyloženě v těch dvou, ti jsou celkem snesitelní, ovšem koukat na 10 minutovou dialogovou scénu, kde se předhánějí, kdo dokáže lépe imitovat Michaela Cainea a Toma Hardyho z Dark Knight Rises opravdu není extra záživné pokoukání. Tady jsem se hrubě spálil... 35% ()

VanTom

Zpočátku jsem se improvizacím dvou anglických komiků (imitujících známé herce a scény z filmů) na debužírovacím výletě po malebné Itálii párkrát zasmál. Bez dějového, natož dramatického oblouku však jejich scénky i přemítání o životě (řekněmež čtyřicátníků plus) vyznívaly čím dál bezobsažněji a hlušeji. Původní seriálový formát půlhodinových epizod ale mohl být fajn. ()

Georgex

Těšil jsem se na bláznivou cestu napříč krásným italským venkovem. Dech beroucích záběrů přírodních krás Itálie je ve filmu dostatek, ale to je tak asi vše, co film nabízí. Vše ostatní je totiž šíleně nudné a nezábavné, jelikož veškerý humor je založený na imitování slavných osobností při nic neříkajících rozhovorech hlavních hrdinů. Moje hodnocení 40%. ()

GodComplex

Parecek britskych strejdu, kteri si mysli, ze jsou vtipni na vylete do Italie. Jako komedie to nefunguje vubec, oba zucastneni jsou spis trapni, nez vtipni a vetsina jejich pokusu o impersonations konci naprosto zoufale. Kde to ale naopak funguje uzasne jsou sightseeing zabery napric Italii a nejzajimavejsi slozka celeho filmu je pozorovani obsahu taliru v jednotlivych restauracich, kde nechybi ani zabery primo z kuchyne. V tomhle smeru je ten film i pomerne unikatni a snad kvuli tomu i stoji za videni, ale oba herci by to meli vazne zabalit. 3/10 ()

• Steve Coogan, ktorý vo filme stvárňuje sám seba, nosí hodinky značky Blancpain Aqua Lung Grande Date. (dyfur)