Reklama

Reklama

S tváří anděla

  • Velká Británie The Face of an Angel (více)
Trailer 2

VOD (1)

Obsahy(1)

Hlavní postavou filmu je režisér Thomas Lang (Daniel Brühl), který dostane příležitost natočit film podle připravované knihy americké novinářky Simone Fordové (Kate Beckinsale). Ta se zabývá kontroverzním soudním procesem studentky obviněné z vraždy své spolubydlící. Simone a Thomas jedou do Itálie, aby se s případem blíže seznámili. Poté, co navštíví místo činu, začne Thomas pochybovat nejen o lidech kolem sebe, počínaje filmovými investory a lidmi od tisku, ale i sám o sobě a svých motivech. Zachrání ho až přátelství s Melanií (Cara Delevingne) mladou a bezelstnou britskou studentkou. Díky ní si začne uvědomovat, že nechce natočit film o násilí a vině, ale o lásce a nevinnosti. Chce místo toho natočit film, který bude oběť ctít a který se soustředí na lásku, život a štěstí, které jí byly odepřeny. (CinemArt)

(více)

Videa (3)

Trailer 2

Recenze (52)

hansel97 

všechny recenze uživatele

Já upřímně nějak moc nevím, co si o tomhle filmu myslet. Je opravdu zvláštní a dokonale mě zmátl, ale mám z něj strašně rozporuplné pocity. Ze začátku mi to přišlo obrovsky potencionální, ale asi jsem čekal něco jiného, než osobní drama režiséra a ono to nakonec nějak došlo do jeho podivných představ fantastických stvoření a vražd, které mi tam naprosto jediné neseděli. Ale nádherné scenérie Toskánska a Sienna to dost zachraňovali. Daniel Bruhl hraje velmi dobře, to víme. Ale vážně mě hodně překvapila Cara, kterou jsem včera viděl v Paper Towns a začíná mě jako herečka mnohem více zajímat. Myslím si, že má vážně talent a těší mě. Bohužel film je slabý, průměr. Autoři toho podle mě měli moc na jazyku stejně jako postava režiséra, ale nezvládli to převést na plátno. (Možná svůj problém zakomponovali do filmu schválně?!) ()

maddy 

všechny recenze uživatele

Film o skutočnom prípade Amandy Knox v Taliansku, ktorý doposiaľ nie je ukončený. Face of an Angel sa však nevie rozhodnúť čím chce vlastne byť, či vlastnou interpretáciou udalosti, či kritikou médií a toho ako novinári dokážu manipulovať s verejnou mienkou, či kritikou neschopnej talianskej polície a súdu, ktorí sa dopustili mnohých prešľapov a prípad nevedia jednoznačne vyriešiť a uzavrieť. Či chce byť detektívnym thrillerom podľa typického hollywoodskeho vzorca alebo artovou mysterióznou drámou. Každý tento prístup by mohla byť námetom pre samostatný film. Face of an Angel však nijako nevyťažil potenciál ani jedného z nich. Jeho dejové línie sú zbytočne roztrieštené, až nakoniec nie je jasné čo chcel vlastne povedať. Na detektívny thriller to je až priveľmi umiernené a samotné pátranie reportéra nezáživné, navyše neustále odbieha k mnohým zbytočným odbočkám, na artovú drámu je celá tá kritika až priveľmi banálna a všetky tie fantazmagorické sny hlavnej postavy pôsobia vyslovene na smiech (hlavne, keď sa v podobnom civilnom filme absolútne z ničoho nič objavia digitálne potvory ako z Ja, Frankenstein?!). Vo výsledku tak film, ktorý sa tvári, že má v sebe nejakú hlbokú myšlienku, ale v skutočnosti sám nevie o čom chce vlastne rozprávať. Dejové línie zväčša nikdy nevedú a na konci ostane iba pocit prázdneho filmu, ktorý vám nič nedal, pretože sa nedozviete nič ani o samotnej vražde, ani o jej možnom riešení, ani o ... v podstate o ničom. CELKOVO: 2* (4/10) ()

Reklama

Aljak 

všechny recenze uživatele

Michael Winterbottom točí naozaj "pozoruhodné" film - teda až tak zaujímavé, že napokon mi absolútne uniká ich podstata a zmysel. Popis k filmu ma nesmierne zaujal a normálne som sa tešil na kvalitnú drámu plnú symbolov a metafor. A napokon mi to celé prišlo bezduché, nudné, nezaujímavé, v podstate zbytočné. Keď uvidím nabudúce pri nejakom filme meno Winterbottom, dobre si rozmyslím, či s tým vôbec budem márniť čas... ()

Slarque 

všechny recenze uživatele

Jak natočit pravdivý film podle skutečného případu, kde se neví, kdo je vrah? Tenhle rébus by nebyl špatný, ale když do toho autoři vložili drogy a najednou nebylo jasné, co je realita a co jen špatný trip, už mi to tak dobré nepřipadalo. Producenti naštěstí Danielovi postavili do cesty nejdříve Kate a potom Caru, takže se na to dobře kouká celou dobu, ale mohlo z toho být ještě něco víc. Michaela Winterbottoma dlouhodobě podezírám, že si z filmařské dráhy dělá alternativní cestovku, a tady musím uznat, že Siena je perfektní lokace pro film. ()

sedm.1 

všechny recenze uživatele

Film dvou polovin. Zatímco ta první mě ale navnadila na skvělou a záživnou podívanou, tak zhruba v té polovině došlo k zásadnímu dějovému zvratu, který celý film pak poslal úplně jiným směrem a mě to neudělalo ani trochu radost. Začátek totiž působil jako napínavý thriller, kdy budeme s ústředním hrdinou postupně odhalovat, co se vlastně stalo v případu neobjasněné vraždy a doposud soudně se táhnoucím procesu. Hledání pravdy a postupného rozkrývaní tajemných událostí se ovšem změní ve chvíli, kdy soud vynese verdikt, ovšem místo toho, aby se film nadále zabýval tím, jak se to skutečně tenkrát odehrálo, tak jak jsem zmiňoval, tvůrci to v mžiku zazdili a začali se intenzivně zajímat o autorsko-milostně-rodinou krizi středního věku hlavního hrdiny, který si začal urovnávat priority, kdy ho navíc na onu správnou cestu přivedla mlaďoučká studentka, no prostě pro mě jen těžko pochopitelný dějový obrat, který mi ovšem zkazil zážitek z celého filmu a vážně netuším k čemu tato intelektuální změna měla přispět, ke zvýšení zábavnosti filmu to ale rozhodně nebylo. Co se jinak ještě obsazení týče, Daniel Brühl je určitě výrazný a kvalitní herec, divák si na něj ale prostě musí jen déle zvykat, a Kate Beckinsale je nehorázný kotě, zde ale působí bohužel jen jako dost vedlejší figurka. Takže co s tím? Dvě * mi přijdou málo, tři * zas moc, já se nicméně tentokrát přikloním bohužel k hodnocení tomu nižšímu, neboť musím zopakovat, takhle zbytečně zazdít tak dobře rozjetou zápletku, to mě vážně naštvalo a ve výsledku to pro mě ztratilo i jakoukoliv pointu, takže fakt jako ne. ()

Galerie (45)

Zajímavosti (2)

  • Film byl inspirován případem Američanky Amandy Knox, která byla v roce 2007 spolu se svým bývalým přítelem Raffaelem Sollecitem obviněna italským soudem ze zavraždění své britské spolubydlící Meredith Kercherové (1985–2007). V roce 2009 soud poslal Amandu na 28 let a Raffaela na 25 let do vězení za sexuálně motivovanou vraždu. V březnu 2015 byli oba definitivně zprostěni obvinění nejvyšším italským soudem. Proces se vlekl 8 let a Amanda Knox si dohromady odseděla 4 roky. (Vackos)

Reklama

Reklama