Režisér slavné Gomorry (2008) tentokrát opustil současnou realitu a vydal se do světa pohádek, jak je na počátku 17. století zapsal neapolský básník Giambattista Basile, z jehož díla Lo cunto de li cunti později čerpali všichni slavní pohádkáři. V jeho filmu, natočeném v angličtině, panují ve třech sousedících říších v nádherných hradech a zámcích králové a královny, kteří mají různé slabosti, touhy a trápení. Vedle princů a princezen se tu vyskytují divní živočichové a obludy, obři a draci, ale také kejklíři a pradleny, protože všední si tu podává ruku s nadpřirozeným, vznešené s vulgárním, surovost s něhou, dramatické s komickým. Imaginace režiséra a jeho spolupracovníků vytvořila až barokně opulentní dílo s výraznými odkazy na dějiny umění a hudby, ale také s potutelnými postřehy o neměnných vlastnostech a chování lidí... (MFF Karlovy Vary)

Doudis19

Tři značně dospělejší pohádkové příbehy s vytříbenou vizuální stránkou, lehce umělečtějším tempem a množstvím nahoty a krve, které by čekal jen málokdo. Rozhodně zajímavá zkušenost, která chytne už při úvodním podvodním souboji a až do (ne)šťastného konce nepustí. ()

viperDavid

A mě se to nelíbílo a nestydím se za to. Že tam byli tak nechutné momenty, že by člověk hodil šavli, to ještě beru. Ale prostě to bylo nudný, fakt jo, pár scén bylo super, zbytek jak opilá matka. Prostě to nebylo pro mě ()

hanagi

Pohádka pro mě, občas lehce morbidní, občas provokativně nejednoznačná, vždy zábavná a s patřičně temným vizuálem a pochmurným vyzněním. Viděno během Season Challenge tour 2015. ()

Cushing

Člověk a zvíře: jednou jedno jsou, podruhé proti sobě jdou, potřetí monstrum prince překoná, počtvrté klaun se obru vysmívá, pak zase příšera vypluje odnikud -- a není to příšera; je to vlastní stud, mocenské choutky, ryzí čest, vražedná čistota a holá pěst, před níž lidská pokora pokleká a rozvírá v bestii člověka, aby snad v druhém pokolení, opět se našla... našla se v zabíjení. ()

Eleanor05

Každopádně lepší, než Tři bratři, alespoň to není trapný muzikál. Krásná výprava, pěkné obrazy, u nichž stále doufáte, že budou někam směřovat. A ony nesměřují nikam... ()

Yoda sama

Sakra krutá a tragická zábava v kabáte brilantnej kompozície a hudby. Že to bude suverénna bomba som cítil už z ukážky, ale toto bol proste nášup, hlavne príbeh o blške a zlobrovi. Celý čas som rozmýšľal, že by sme určite niečo podobné (zasa) dokázali vytvoriť aj v tuzemsku, keby sa chcelo. ()

hroubek

Pro mě docela netradiční podívaná, která mě zaujala. Hodně mě to připomnělo pohádky bratří Grimmů, které také nebyly zrovna pro děti. Režisér Matteo Garrone má moje hluboké uznání, jelikož ten film vypadá fakt nádherně. Nádherné lokace, krásná práce s kamerou(scéna v bludišti a útěk před zlobrem), propojování příběhů, vizuální cítění atd. Dost mě zaujalo jakým způsobem se jedná s postavy, a že většina dostane co si zaslouží a je to místy dost tragické(ve smyslu co se stane a co k tomu předcházelo). Samotný film je hodně artový a jsem přesvědčený, že to pro spoustu lidí bude nekoukatelný guláš, kde poskakuje obrovská blecha. Fakt je, že film se nebojí jít jiným směrem a to co vidíme je občas dost ujeté, zvláštní, přesto je v tom cítit to správné poselství o laskavém srdci, lásce, odvaze a nebo že zlo může být potrestáno i jinak, než jen smrtí. Salma Hayek je parádní. Vincent Cassel je správně úchylný, totéž platí i Toby Jonese. Pohádka pohádek je zajímavé dílo, které mnohým nesedne, ale jako alternativa k normálním pohádkám je to naprosto přesná volba. ()

VasaX

Takový pokus na "old Grimm style" pohádky, pěkně do temna s ne úplně veselou pointou a ne úplně černobílými charaktery. Asi by to nebylo úplně blbé, ale já s tím mám dva hlavní problémy. Několik pohádek se odehrává zároveň v jedné zemi a proplétají se opravdu jen minimálně. Takže většinu filmu mám pocit jako koukat na tři seriály současně na střídačku po deseti minutách. A další je konec všech linií, který je prostě nijaký. Jestli tím chtějí říct, že ne všechny příběhy mají silný konec a květnatou pointu, OK, paráda, to já vím ale právě proto se koukám na ty příběhy, kde si ty pointy domyslí k tomu jádru pravdivému... Za mě takový nejasný "OK" bez doporučení dál. ()

ghatos

Velmi pocitové, temné...takový protipól současné fantasy komerční produkce. Tahle evropská hororová (ne)pohádka odkazuje na krvavé/filozoficko-psychologické kořeny starého kontinentu. Chtíč, marnivost, povrchní krása, animální násilí v kontrastu s uměleckou tvořivou krásou, morální, milující (tou lepší) stránkou člověka. Ve filmu jsou tři velmi dobří herci. Ti dávají vyniknout svým charakterům, protože opravdu mají co hrát. Třeba královna Salma Hayek. Fyzicky přitažlivá, ale uvnitř násilná, divoká, smrtelně milující svého syna. Celkově ženský element je vystaven dalo by se říci i určité polemice. Muži mají své role, ale ženské postavy jsou složitější, niternější a hlavně baladicky tragičtější...78%. ()

venca163

Je zvláštní, jaký všechny žánry nesou označení "pohádka". Tohle je z nich ale asi můj nejoblíbenější. Ty vizuály, protiklady, hudba, efekty a příběhy, jak tu ostatní chválí - všechno je to pravda, bylo to suprovní! (85%) ()

Hollohlaway

Vizuálně dobré a originální , ale úplně mě to minulo , ztrácel jsem se v ději a režisérovy úmysly a zvraty scénáře jsem nedával. ()

Trisis

Italský protest na tému, či sú Japonci najzvrhlejšie hovädá, čo sa týka filmovej tvorby. Garrone zasadil tvrdú kopačku kontinentálnou čižmou, priamo do vymaľovaného ksichtu filmovej gejši a dokazuje, že v Taliansku vedia ešte niečo iné, okrem pizze. Ktovie či je náhoda, že Calligula a Saló aneb 120 dnů sodomy, sú tiež talianske počiny. Nepochybne by sa zabavil nejeden vedecký hnidopich, skúmajúci režisérsky potenciál a mieru úchylnosti umeleckej tvorby, v spojitosti s dejinami poloostrovnej krajiny. Film je, ako býva u talianov zvykom, chladný a bez srdca. Keby mal druhé spomínané (aj keď len ľadové srdce), určite mu vypálim plný počet. Hudba ho robí ešte o triedu lepším ako je v skutočnosti. ()

herr_carter

Možná je to tím, že nejsem odkojen touto zahraniční pohádkovou klasikou, tak možná i proto jsem ve filmu nepozřel onu propojenost a přesné vystihnutí velikánů a tvůrců pro většinu lidí známých pohádek. Celé mi to naopak přišlo takové neučesané - vícero příběhů, odehrávajících se naráz, přitom ale neřešících žádnou zásadní zápletku. Nebo ještě jinak, všechny z nich byly svým způsobem zajímavé, ale bohužel nedošly do žádného finále. Možná jsem to jednoduše prostě nepochopil anebo mě svazuje již zmiňovaný fakt, že prostě tyhle pohádky neznám. Co se ale určitě musí ocenit, je skvělá hudba.................moje hodnocení = 5 z 10. ()

marrjaana

Asi nejuchýlnější zpracování pohádek co kdy bylo natočeno( když nepočítáme pornoverze, no možná na druhém ) no, ale když vynecáme perverznosti co film předvedl.... tak vís jak půlka byla o ničem a příběhy... Příběh o "kamarádech" byl dobrý tak z půlky a podle mně by se hodil trochu jiný konec, druhý o princezně a obrovy byl podle mně nejlepší a dějově nejdomyšlenější( i když první půlku si klidně také mohli odpustit a celou dobu jsem si přála jiný konec) no a třetí a nejúchylnější příběh- co to sakra mělo být? hlavu to nemělo, patu to nemělo, děj vlastně pořádně žádnej a ani to nemělo pořádný konec. Ale jedno velké plus to opravdu má- kostýmy, kulisy a lokace jsou vážně pěkné. ()

psychoJoa

Celý film jsem fascinovaně sledovala těi příběhy, které jsem ještě nikdy neviděla. Sice se závěry daly těsně před svým vyvrcholením odhalit, ale to by mi ani tak nevadilo. Kostýmy a jistá příjemná bizarita příběhu to vyvažovala. Chtěla bych dát čtyři, možná i pět hvězd, ale to by to muselo mít konec. A tím to právě celé pokazili - koncem bez konce. Ach jo. ()

Tom:)

Jako za vizuál něco, proč ne. Ale jinak WTF I JUST SAW?! Bylo to především bizarní. Prvoplánovitě odporné, šokující a bizarní. Za mě je to ale příliš málo. Na pohádku tomu chybělo poučení, nebo bylo skryto pro nějakého náročnějšího diváka. ()

HiddenDragon

Dost neobvykla, excentricka vyprava do podivneho (ne)pohadkoveho sveta tri kralovstvi. Pribeh, ktery rozhodne neni pro deti, protoze by ho nejen nepochopily, ale navic by je vydesil. Jsou to propletajici se povidky z fantasy sveta pro dospele, ktere maji urcite pohadkove motivy. Jsou tu princezny, princove, prisery, zlobri...ale vzdy je pritomen prvek nejake podivnosti az ujetosti. Dva albini, potomci bile nestvury z hlubin; panovnik, ktery si vychova obri blechu a zkazi zivot jedine dceri; nadrzeny kral a dve stareny touzici po mladi a krase... Vsechno ve velmi zajimavych prostredich 3 odlisnych hradu. Pomerne jednoduche exteriery, ale propracovane kostymy a masky. Stylovost se tomu vazne uprit neda. Trochu problem je s nejakym "vystupem" pribehu. Ponauceni jako takove tu clovek nenajde, spis se povidkami jaksi propleta ta rovnovaha, o ktere mluvi tajemny carodej - neco zanikne, neco noveho naopak zapocne... Podobne mozna i u divaka, alespon u me. Jsem rad, ze jsem videl neco noveho, netradicniho, ale neni to film, ktery bych musel zanedlouho videt znova. Ovsem v budoucnu si ho asi jeste pustim v italstine (ta je sice dabovana - original je anglicky - ale pusobi tak nejak vice magicky, pohadkove). ()