Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

V roce 1933 je Korea okupována Japonskem. Prozatímní vláda je v exilu a existuje množství hnutí za svobodu, které se snaží svými činy oslabit Japonce a přispět tak k osvobození Koreje. Jedno z těchto hnutí sídlící v Šanghaji vysílá do Soulu tři své členy pod vedením An Ok-jun (Ji-hyeon Jeon), aby spáchali atentát na japonského generála. Několik událostí však trojici bojovníků tento úkol značně zkomplikuje. (Tamten)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (49)

Morholt 

všechny recenze uživatele

První polovina filmu probíhala zvolna, ale i tak mě docela bavila a díky ní jsem měl dostatek času na to, abych se v těch rákosnících vyznal. Druhá část už byla akčnější a víc se střílelo, než mluvilo, přičemž vyvrcholení přišlo při svatební veselici. Amsal sice není ničím extra a z mého pohledu má přepálenou stopáž, ale určitě je to kus poctivé filmařiny z korejské historie, která se dost podobá té naší během nacistické okupace a o to je film zajímavější. 70% ()

kulyk 

všechny recenze uživatele

K poklidnému sledování je nutno načíst nějaké ty dálněvýchodní reálie a mít paměť na šikmé tváře lepší, než Bóbika na pachy. Snad neprozradím příliš když napíši, že se v ději ochomýtají dvojčata a jejich záměna hraje svou roli. No díky Bohu za to, alespoň nějaké figury se mi nepletly. Protože jinak na mě coby twins působí libovolní dva Kimové nebo Kimky (pohlaví rozeznám díky knírkům), pokud je nedělí alespoň padesát let věku nebo čtyřicet kilo váhy. Půl filmu jsem strávil tím, že jsem ústřední geroje rozlišoval podle toho, že jednomu chyběl prst, druhý chodil i na rákose příliš prkenně a třetí hýkavě čurákoval po place, neboť mu scénář přisoudil roli, která je snad ve všech kojejťkých a ňapoňťkých nakrouceninách - bodrého blba s vyvalenými bulvami a chováním retardovaného klauna. Jinak však ok, akce pěkná, Myšuko docela taky, happy ending.... ()

Reklama

verbal 

všechny recenze uživatele

Začíná to jako klasická žlutá zimnice obvyklým opičím čurákováním, při kterém si má mentálně vyvážený Indoevropan zase chuť vrazit do očí jídelní hůlky a zakroutit s nimi. Něco, jako byste sledovali bizarní operaci Anthropomongoloid, kdy se šikmooký mentál Gabčík a jeho neméně postižený věrný druh Naďmároš pokoušejí za asistence vypatlané korejské modelky mimořádně kokotským způsobem spáchat atentát na říšského prodementa. Ale nevypínejte to! Náhle se to totiž jako mávnutím kouzelné šaltrpáky z Hujdaje změní na poměrně hutné, učesané, pompézně natočené a dost zajímavé drama, jež vyvrcholí jednou z nejromantičtějších svateb, jakou jsem kdy viděl. Psí kotletičkou na kimči je pak ústřední zlý ťaman, který je vskutku luxusní a mimořádně rezistentní megazmrd. Prostě, jak by řekl můj korejský kolega, rovněž erudovaný a nesmírně seriózní filmový kritik, pan Ho-Nil Sihoo ze Severokorejské filmové databáze: „음부 영화 후!“, což ve volném překladu znamená něco jako „Popiči film!“. Ne, nepřehlédli jste se, tamější komunistický HOMO skutečně není takový pokrytecký přizdisráč, aby cenzuroval! ()

Fr 

všechny recenze uživatele

„AŤ ŽIJE KOREA!…“ /// Atentát. Naštěstí jeho příprava nejsou jen kecy. Probíhá výběr týmu, kterej zpříjemňuje občasná akcička (malá), takže to stejně za hodinu začne připadat dlouhý. Kus z korejský historie, kterak tehdy bojovali za samostatnost. Čekal jsem spíš středověk – moje chyba. Mix korejskej a japonskejch obličejů nebude nic pro osoby trpící prozopagnózií. Naštěstí maj většinou uniformy… Film vo ATENTÁTu na Kawaguchi Mamoru a Kang In-Gooka v roce 1933 (těžko říct, co všechno je pravda…) je hlavně dramatická podívaná s jednou velkou (akční) přestřelkou. Louskači historie zaplesají. My ostatní nepropadnem v hysterii. A ti vodvážnější se na to dokonce podívaj! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Páč to je historie! 2.) Tvrdím, že historickej film, to jsou především prachy. 3.) Thx za titule „LAnGI“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ * ()

Ouwen

všechny recenze uživatele

Po hodině jsem to vypl. Hodnotit to určitě nebudu, to si skutečně nedovolim. Ale přišlo mi, že ač se děje neustále žene kupředu, zároveň se tam nic neděje. Veškerý situace mne nechali chladným a zřejmě může za to i fakt, že o této události prakticky nic nevim. Potěšil alespoň precizní vizuál a fajn akce s dobrým humorem. Jinak bohužel, nechtěl jsem na to čumět z donucení. Přeju všem, ať si to užijou a závidím těm, kteří si to užili. ()

Galerie (43)

Zajímavosti (2)

  • Pro svoji filmovou roli, rozhodl se herec Jeong-jae Lee shodit celých patnáct kilogramů ze své původní tělesné hmotnosti. 'Své filmové postavě jsem chtěl dokonale porozumět, vžít se do ní a divákům ji vyjádřit v co nejpřirozenějším možném světle. Shodit jsem se rozhodl proto, že mi došlo, že má postava je vlastně velmi senzibilní člověk; a chtěl jsem vypadat o něco víc 'gangstersky'. Během natáčení jsem dokonce požádal cateringové kuchaře, aby mi jídlo nemarinovali. Nebo jsem se dokonce vyvaroval i piva a jiných alkoholových nápojů; orientoval jsem se výhradně na nealkoholické nápoje a sodu. Když totiž po práci končíváme, chodíváme se společně napít a pohovořit si o dalším natáčecím dni. Podobných detailů, souvisejících s moji filmovou postavou a její přeměnou, bylo v mém celodenním harmonogramu po celou dobu natáčení mnohem víc. Chtěl jsem ze sebe dostat jednoduše své herecké maximum. Přesně tak, jak jsem to pozoroval u ostatních, co se natáčení snímku věnovali se stejnou intenzitou.' (Conspi)
  • Půvabná herečka Ji-hyeon Jeon dokonce zkrátila své pověstná dlouhé vlasy, aby svoji filmovou postavu ztvárnila v co nejrealističtějším světle. „Vlasy jsem si zkrátila. Víc jsem se ale věnovala používání zbraně; střílet zbraní a vypadat pitom přirozeně, to je pro někoho jako jsem já, jen velmi složité. Postupem času jsem se ale zlepšila. A dokonce i nyní, jsem-li ve stresu a potřebuji-li se uvolnit, chodívám si zastřílet.“ (Conspi)

Reklama

Reklama