Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

V roce 1933 je Korea okupována Japonskem. Prozatímní vláda je v exilu a existuje množství hnutí za svobodu, které se snaží svými činy oslabit Japonce a přispět tak k osvobození Koreje. Jedno z těchto hnutí sídlící v Šanghaji vysílá do Soulu tři své členy pod vedením An Ok-jun (Ji-hyeon Jeon), aby spáchali atentát na japonského generála. Několik událostí však trojici bojovníků tento úkol značně zkomplikuje. (Tamten)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (49)

Morholt 

všechny recenze uživatele

První polovina filmu probíhala zvolna, ale i tak mě docela bavila a díky ní jsem měl dostatek času na to, abych se v těch rákosnících vyznal. Druhá část už byla akčnější a víc se střílelo, než mluvilo, přičemž vyvrcholení přišlo při svatební veselici. Amsal sice není ničím extra a z mého pohledu má přepálenou stopáž, ale určitě je to kus poctivé filmařiny z korejské historie, která se dost podobá té naší během nacistické okupace a o to je film zajímavější. 70% ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Nejdražší, nejvýdělečnější a pravděpodobně i nejlepší Blockbuster z Koree za letošní rok. Velkým lákadlem je herecký ansámbl velkých jmen, dech beroucí vizuál, skvěle pojatá atmosféra roku 1933, solidní příběh, zajímavé zvraty a to nejhlavnější AKCE! Jsem jednak překvapen, že akce je Rková, krví se místy nešetří a také je dávkována průběžně a celkem často, což diváka drží v napětí a spolehlivě udržuje pozornost. Bitky jsou zde pouze 2, ale za to přestřelky jsou natočeny parádně s přehlídkou nostalgických a různorodých střelných zbraní ( Sniper scény zřejmě nejlahůdkovější) jde vidět, že Ji-hyeon Jeon věnovala přípravě střílení vskutku spousta času. Luxus a nadšení lze z filmu cítit v každém záběru a to si já mile rád nechám líbit. 80% ()

Reklama

ScarPoul 

všechny recenze uživatele

Ja moc tie historické filmy nemusím a pozerám ich len sporadicky. Hlavne tie, ktoré sa dotýkajú vojny a sú plné zradcov a nedôveryhodných postáv. Ale Amsal je dobrý film. Všetky zvraty sú logicky zmotivované a hoci sa dajú všetky predvídať aj tak to celé pôsobí sviežo a dynamicky. Charaktery sú skvelé - zase si to berie Ji-hyeon Jeon pre seba. Ostatní ale skvelo sekundujú. Prvú hodinu treba trochu pretrpieť, pretože sa snaží predstaviť súvislosti, dobu a celkovo prostredie v ktorom sa príbeh bude odohrávať. Ale ako náhle začne zápletka napredovať stáva sa z toho ukážka dobrej filmárčiny s dobrým scenárom. ()

Fr 

všechny recenze uživatele

„AŤ ŽIJE KOREA!…“ /// Atentát. Naštěstí jeho příprava nejsou jen kecy. Probíhá výběr týmu, kterej zpříjemňuje občasná akcička (malá), takže to stejně za hodinu začne připadat dlouhý. Kus z korejský historie, kterak tehdy bojovali za samostatnost. Čekal jsem spíš středověk – moje chyba. Mix korejskej a japonskejch obličejů nebude nic pro osoby trpící prozopagnózií. Naštěstí maj většinou uniformy… Film vo ATENTÁTu na Kawaguchi Mamoru a Kang In-Gooka v roce 1933 (těžko říct, co všechno je pravda…) je hlavně dramatická podívaná s jednou velkou (akční) přestřelkou. Louskači historie zaplesají. My ostatní nepropadnem v hysterii. A ti vodvážnější se na to dokonce podívaj! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Páč to je historie! 2.) Tvrdím, že historickej film, to jsou především prachy. 3.) Thx za titule „LAnGI“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ * ()

troufalka 

všechny recenze uživatele

Od počátku patrný velký evropskcý vliv. Staly oblékání, dokonce i uvažování a komunikace, tenec, hudba, v jednom okamžiku sjem zaslechla motivy z Dvořáka. A nejen to, i velký vliv Hollywoodu a Japonska. Jakoby vzal někdo mustr, jak se má dělat správný divácky úspěšný filma a nasadil na to příběh. Přiznám se, že bych mnohem víc uvítala čistě korejský námět. Příběh zajímavá, ale totálně to převálcovala přepálená stopáž. Aspoň mě uondala spolehlivě. Pro nadšence, kteří ujíždějí na thrillerech bezpochyby mnohem vděčnější kus. Ale celkový dojem přesto dobrý. ()

Galerie (43)

Zajímavosti (2)

  • Pro svoji filmovou roli, rozhodl se herec Jeong-jae Lee shodit celých patnáct kilogramů ze své původní tělesné hmotnosti. 'Své filmové postavě jsem chtěl dokonale porozumět, vžít se do ní a divákům ji vyjádřit v co nejpřirozenějším možném světle. Shodit jsem se rozhodl proto, že mi došlo, že má postava je vlastně velmi senzibilní člověk; a chtěl jsem vypadat o něco víc 'gangstersky'. Během natáčení jsem dokonce požádal cateringové kuchaře, aby mi jídlo nemarinovali. Nebo jsem se dokonce vyvaroval i piva a jiných alkoholových nápojů; orientoval jsem se výhradně na nealkoholické nápoje a sodu. Když totiž po práci končíváme, chodíváme se společně napít a pohovořit si o dalším natáčecím dni. Podobných detailů, souvisejících s moji filmovou postavou a její přeměnou, bylo v mém celodenním harmonogramu po celou dobu natáčení mnohem víc. Chtěl jsem ze sebe dostat jednoduše své herecké maximum. Přesně tak, jak jsem to pozoroval u ostatních, co se natáčení snímku věnovali se stejnou intenzitou.' (Conspi)
  • Půvabná herečka Ji-hyeon Jeon dokonce zkrátila své pověstná dlouhé vlasy, aby svoji filmovou postavu ztvárnila v co nejrealističtějším světle. „Vlasy jsem si zkrátila. Víc jsem se ale věnovala používání zbraně; střílet zbraní a vypadat pitom přirozeně, to je pro někoho jako jsem já, jen velmi složité. Postupem času jsem se ale zlepšila. A dokonce i nyní, jsem-li ve stresu a potřebuji-li se uvolnit, chodívám si zastřílet.“ (Conspi)

Reklama

Reklama