Green Day - Geek Stink Breath

(hudební videoklip)
Krátkometrážní / Hudební
USA, 1995, 2 min

Zábery na hrajúcich členov kapely Green Day (Billie Joe Armstrong - gitara, spev; Mike Dirnt - basová gitara, Tre Cool - bicie nástroje) sú striedané so zubárskym lekárskym zákrokom. Denista trhá mladému mužovi zub, ktorý je skazený nadmerným užívaním metamfetamínu. (MM_Ramone)

MM_Ramone

Pieseň "Geek Stink Breath" je v poradí štvrtá skladba zo štvrtého štúdiového albumu americkej hudobnej skupiny Green Day. Album nesie názov "Insomniac". Vyšiel desiateho októbra roku 1995 pod značkou vydavateľstva Reprise Records. Ku songu "Geek Stink Breath" bol vyprodukovaný oficiálny videoklip. Zrežíroval ho Mark Kohl, ktorý má na svojom konte viacero klipov, ktoré natočil pre túto kalifornskú neo punkovú formáciu. Zábery na hrajúcich členov kapely (Billie Joe Armstrong - gitara, spev; Mike Dirnt - basová gitara, Tre Cool - bicie nástroje) sú striedané so zubárskym lekárskym zákrokom. Dentista trhá mladému mužovi zub, ktorý je skazený nadmerným užívaním metamfetaminu. Takže tento klip sa dá bez irónie označiť ako preventívna protidrogová propaganda. *** ()

corpsy

Zrejme by som sa radšej celý klip pozeral na vytrhávanie zubu, ako na tuctový opakujúci sa pohľad na síce skvelo hrajúcu, ale pózersky nudnú kapelu ( v tomto prípade ). ()

Jara.Cimrman.jr

Jako patrně jediný žijící člověk, který bez obtíží u zubaře usne s vrčící vrtačkou v ústech, cítím potřebu vyjádřit se ke klipu, který spočívá v páčení zubu z dásně. Takže na rovinu - moc se mi nelíbil. Hudba samozřejmě ano, ale zase to není tak strhující vypalovačka, aby roztančila mé nohy po stropě a tím mne přemluvila ke čtvrté hvězdě. ()

• Video se na MTV mohlo vysílat jen v pozdních nočních hodinách. (GreatestFan)