Les sebevrahů

Legendární skutečný les Aokigahara, který se s děsivou majestátností tyčí na úpatí hory Fuji v Japonsku, je dějištěm napínavého nadpřirozeného thrilleru Les sebevrahů. Američanka Sára (Natalie Dormer) se do lesa vydává v rámci pátrání po svém dvojčeti – po sestře Jess (taktéž ztvárnila N. Dormer), která záhadně zmizela. Sářin manžel Rob (Eoin Macken), kterého chování Jess dlouhodobě frustruje, není své manželce skoro 10 tisíc kilometrů dlouhou cestu vymluvit. Po návštěvě školy, ve které Jess učí, se důvtipná Sára vydává do lesa samotného. Ve společnosti svého charismatického nového známého, přistěhovaleckého novináře Aidena (Taylor Kinney) vstupuje do lesa, ve kterém by dle důrazných varování „nikdy neměla opouštět vyšlapanou cestu". Na bezpečí obou z nich dohlíží místní průvodce Michi (Jukijoši Ozawa), ale s blížící se nocí jim není schopen setrvání přímo v lese rozmluvit a se zdráháním oba nechává lesu napospas. Vlivem strachu se Sářino vědomí brzy tříští; začíná zpochybňovat Aidenovy motivy, včetně jeho tvrzení, že Jess vůbec nezná. Sara, odhodlaná odhalit pravdu o osudu své sestry, je nucena čelit rozhněvaným a zmučeným duším mrtvých, jejichž obětí se stává kdokoliv, kdo se odváží vstoupit do jejich blízkosti. Tyto zákeřné duše na Sáru číhají na každém kroku, aby ji uvrhli do děsivé temnoty, ve které je nucena bojovat za vlastní spasení. (Falcon)

Rodriguez

Někdo chtěl udělat rituál "Segaki" a já po shlédnutí tohoto snímku chtěl spáchat "Harakiri"! Není to vyloženě špatný snímek, ale nějak mě nesedla hlavní kravka, která jede do Japonska hledat svoji sestru, která se vydala do lesa sebevrahů...... PS: Nejvíc mě rozsekala scéna, kdy v tom lese chce zůstat a přenocovat, protože se sestra určitě vrátí, vždyť tam má stan s věcmi :-D 35% ()

bourec

V tomhle lese,a stimhle příběhem by se dalo udělat věcí.Jason Zada se ale šel jenom vysrat do keře.Škoda.30%. ()

cariada

Remake Japonského hororu, který je docela povedený,ale až na les je jiný, což je dobře. Škoda že to nedali někam do Ameriky mohlo to být lepší. ()

Flaxik

Tohle byl ale opravdu moc a moc hloupý film. Jak se mi v GoT líbila, tak se mi Natálka tímhle paskvilem zprotivila. A ten konec? No tak to se bez frontální lobotomie nedá vymyslet ani pochopit. Škoda dalších slov. Slint...hyk...bů...bé...šrot. ()

humanbeing

Zápletka je to jediné, o čem by se dalo mluvit pozitivně. Ve filmu je na pár místech několik docela zajímavých nápadů, roztroušených sem a tam. Bohužel chybí šikovně napsaný scénář, aby je poslepoval dohromady. Předně, pointa se dá vysledovat až nebezpečně dlouho dopředu. Napětí je popraveno vždy několik sekund po prvním náznaku, kdy se hrdinka octne v nebezpečí. Ani les Aokigahara není moc odlišný od lesíku v naší domovině. Procházka v něm je tak dost možná lepší nápad, než jít na Les sebevrahů do kina. ()

dubinak

Achjo, další vyhozené peníze za jeden ubohý, "bezduchý" horor. Duchů tam bylo právě až přespříliš a nějaká plíživá, znepokojivá atmosféra, která vás bude držet napnuté jako strunu, ta rozhodně na tento snímek ani nedýchla. Jason Zada má asi v oblibě způsobovat lidem infarkt a já ho za to docela nesnáším. Jedinou a asi tu největší a nejintenivnější lekačku mu opravdu uznám, protože jsem jí čekala asi tak o setinu sekundy déle a tím mě vcelku překvapil. Ne, že bych zrovna oplývala blahem, protože tady se jede jen na zvuk o sto decibelech a žádné okolní strašení v podobě neznáma a nejistoty zde opravdu nenajdete. Proto The Forest hodnotím jako nejméně atraktivní duchařský horor za poslední rok s aboslutně nevyužitým námětem, jež se dalo zpracovat o mnoho lépe. A když už Zada nemohl najít snahu ve vytváření atmosféry, mohl aspoň udělat lepší casting na hlavní pánskou postavu. Oceňuji docela milý konec, kde se alespoň trošičku dokázala Zadova vynalézavost, ale nic jiného mu na tomto filmu opravdu pochválit nemohu. ()

PavelVanekArt odpad!

A já se málem zabil budou u sledování téhle žumpy. Že to bude kus podprůměrnýho lejna jsem věděl už u traileru ale stejně jsem se na to nezaujatě podíval. Sara a Jess jsou dvojčata. Jess se ztratí v Japonském lese Aogihara pod horou Fuji. Lesu se taktéž říká Les sebevrahů. Scénář za všechny prachy ty vole. Máte skvělej námět na to abyste odvyprávěli atmosférickej duchařskej příběh z Japonska ale vy prostě natočíte stupidní rodinný drama. Tolik k filmařům. Amatérská práce skoro se vším, co se ve filmu objeví. Nesyptatičtí herci, stupidní dialogy (i já vedu za opilosti zajímavější řeči), nic neříkající a zbytečné scény, samoúčelné lekačky... a můžu pokračovat dál. Opravdu mi to nepřišlo jako horor. Spíše jako dokument ,,Jak se ztratit v lese a vypadat u toho blbě". Napětí by se tu dalo krájet dětským plastovým nožem a víte, co tahle duchařina neobsahuje? Za A) Duchy Za B) Oplatky Za C) Hloupé Američany Ano, za A) je správně. Jen samá halucinace. Když tyhle řádky píšu tak ještě nejsem na konci filmu, ale za deset minut je konec, tak jsem zvědavej jak tohle ve finále ukočírujou. Tak finále je prostě dojebaný, jak jinak. Dvojčátka se nenašla ale prohodila se. Ztracená je volná a volná je ztracená. Jako z pohádky do pohádky. Pokud jste ten typ člověka, který se chce celkem polekat a je mu jedno, že si o něm filmaři myslí že je naprostý idiot tak ano, bavte se. Pokud jste ale pobrali trochu toho filmového rozumu tak se téhle sračce vyhněte. ODPAD a.k.a 5% (a to jen že mám rád Japonsko) ()

zette

Ac nejsem zadny expert na horory, tak tento me pozitivne prekvapil. A pokud se odprostim od nekterych kroku hlavni hrdinky, tak me film prekvapil velmi. Vyborne az schizofrenni momenty Sary a jejiho vztahu k novinari, atmosfera lesa taky vyborna. Namet je zajimavy, Natalie Dormer ve dvojroli a zpracovani taky na dobre urovni, celkem nechapu to nizke hodnoceni. Na me to fungovalo. ()

V_erus_h

A na tohle jsem chtěla jít do kina.. To bych teda byla hodně naštvaná.. :D Nevím, skoro celou dobu nůďo, semtam "nepředvídatelné leknutí." Nejsem z toho vůbec nadšená, přitom materiál dobrý, Natalie mám celkem ráda, myslím, že má potenciál, ale ten film ho neměl. Završeno totálně zmateným koncem, ten jsem absolutně nepochopila, nedoporučuju.. ()

HorrFi

Tentokrát začnu komentář něčim trošku jiným a to je totální nevychovanost puberťaček co seděly v kině vedle mě.. správně by tyhle holky neměly na horory vůbec chodit do kina protože jejich nesmyslný poznámky normálního člověka vůbec nezajímaj a co se týče filmu tak jsem byl opravdu zklamanej protože ve filmu nefungovalo skoro nic.. trošku jsem se leknul jenom jednou což je fakt málo za ty prachy a celkově byl film průměrněj a bylo to tam fakt spousta nevyužitýho potenciálu ale jinak je to koukatelnej průměr.. ()

majo0007

Čo by ste chceli od filmu, kde je 3/4 štábu "juhoslovanskej" národnosti a celý sa točil v Srbsku. No, mne sa ihneď vybavý ten "tučný" budget, ktorý bol k dispozícii. Ale aj tá story stojí za prd. Ak sa chcete nabudúce poriadne napumpovať pred návštevou lesa, pustite si radšej starý lacný FF Blair Witch, ktorý má grády na oveľa väčších otáčkach. ()

URBAN

Ocenil jsem tento film, protože mě toto téma velmi zajímá a celkově japonská kultura. Vůbec nejde říct že je to špatný horor, ale vzhledem k tomu jak by mohl být zpracovaný, to není až tak dobré. A stímhle to tento film řadí jen do průměru. Uvítal bych někdy zpacování tohoto tématu od japonských režisérů nebo kdyby se něčeho podobného ujal James Wan taky by jsem se nezlobil. ( 31.7.16/MAC ) ()

Sabrewulf odpad!

Už v prvních minutách mi bylo jasné, o jaký průser půjde. Jak může někdo ještě v roce 2016 (!) prezentovat probuzení z noční můry okamžitým posazením na posteli? Takové zkurvené klišé, takhle se lidi nebudí, to ani fyzicky není možné, blbečci američtí. A dál - ženská jede do lesa hledat sestru, neustále vidí jakože strašidelné přeludy, dokonce i fyzicky (škrcení na zemi) a kráva prostě jde furt dál? To samé ta blondýna. A když vidí amíci japonské policajty, odnášet z lesa mrtvolu, tak se jeden z nich zeptá - co tam dělali? Ty vole, co tam asi tak dělali, svoji práce, ne? A co mě dorazilo úplně - mohl by mi režisér vysvětlit (NE)logiku a (NE)smysl scény, ve které přes stan vyjukne duch? Já pochopím, když by tam byli ještě ti smradi, chtěl by je jednoduše vystrašit, ale ti odešli, takže stan byl osamocený. Tak proč, do prdele ten duch "straší"? Koho?!!! On přece o žádných divácích, co koukají na film neví, boha jeho!!!! Demence největší. Poslední půl hodina to doráží úplně, je naprosto zmatená a slátaná, nějak mi unikala logika jednání duchů, hlavně té matky. Neuvěřitelný sranec a typ hodně urážlivého filmu. Jak tohle mohlo být v kinech? ()

Nivenx

Příběh jednoduchý. Zpracování průměrné kdy umí film děsit a má i funkční lekačky. Bohužel oproti Blair with je to šlápoty co zabaví a neurazí. ()

Khumbac

Jedno pozitivum to přineslo. Ujistil jsem se, že jsem schopen ve svých 34 letech, se tak trošku, hned po zhlednutí, se i pobát, při rožinání v přecíni za totální tmy. Takže průměrný HOROR/THRILLER dokáže způsobit nepříjemný pocit.To je plus. Herečka svým způsobem kost. Do toho lesa na čundr nepojedu ! ()

Doudis19

Ačkoli se film nenatáčel v "pravém lese sebevrahů" a všichni ti šikmoocí se museli přepravit k natáčení někam na balkán, tak musím říct, že samotná představa takového místa respektive lesa je skutečně děsivá. Proto zamrzí, že na tyto motivy vznikl méně než průměrný horůrek, který nepotěší zřejmě nikoho. Snad se dočkáme dalších a především zdařilejších pokusů. ()

chelseaman22

Potenciál byl zasypán sázkou v to, že zmatený divák bude nejspíš divákem prašťastným. Bohužel tenhle ten jev začíná být jevem poměrně stádním, jelikož spousta hororů si se závěrem neví rady, tak nechá chudáka diváka topit se v nejistotě, jestli hlavní postava dostala za uši od zombíka nebo to všechno byl prostě sen. Ale chválím nápad s provázky, na jejichž konci se vždy nachází masivně tlející lidská hrouda. 43% ()

ecceHOMMO

Ani japonský originál ma nenadchol, tobôž toto. Amíci síce vsadili na jednoduchší a zrozumiteľnejší dej, ale na úkor napätia a sklúčenosti ktoré sú v originále výraznejšie. */** ()