Nejchytřejší Čech

(pořad)
Soutěžní
Česko, 2014, 6x80 + 6x114 min

Velkolepá zábavná show, kde hlavní roli hrají bystrost, pohotovost a logika. Moderátor Roman Šmucler přivítá v soutěžní aréně prvních 6 uchazečů o titul a 1 milion korun. Ve velké soutěžní a zábavné show bude bojovat 24 soutěžících, kteří prošli velkým sítem konkurzů a byli vybráni z více než dvou tisíc přihlášených. Museli prokázat nejen svou pohotovost řešit logické úlohy, ale i schopnost vyjadřování a nadání zaujmout. Kdo z nich se stane Nejchytřejším Čechem? Bude to učitelka nebo skladník, či student – premiant? Bude to strojní inženýrka v důchodu nebo snad výpravčí anebo člen hasičského sboru? Jedno je jisté – bude to ten či ta, jejichž mozek, pohotovost a bystrost se nezalekne ani stovek světel a vypjaté atmosféry v obřím studiu naplněném diváky. Čeká vás šest napínavých večerů!
V prvních čtyřech se představí vždy šest nových soutěžících a z každého postoupí vítěz přímo do finále. Pátý večer se utkají 4 soutěžící, kteří skončili na druhém místě a do finále postoupí ještě jeden nebo jedna z nich. A pak už tady bude velké finále! Pět finalistů bude bojovat v disciplínách, kde bude hrát hlavní roli pohotovost, bystrost a logika. V celé strhující a velké show bude testována inteligence soutěžících z nejrůznějších stránek a otázky budou podávány nejen prostřednictvím nejmodernější techniky, ale také ve formě více než zábavné.
Velký souboj mozků začíná! V hlavní roli s moderátorem Romanem Šmuclerem, který se zúčastnil všech konkurzů, a kde i on dokazoval svoji pohotovost a empatii v rozhovorech se soutěžícími. (Česká televize)

Alex126 odpad!

Soutěž, která by se dala sestříhat do 40 minut nám začíná zbytečnými životními příběhy účastníků. Dozvídáme se, že mezi ,,nejchytřejší'' Čechy patří výpravčí, učitelé tělocviku a další pochybná povolání - zvláštní je, že většina těch lidí sportuje... to má být jako boj proti obezitě, nebo co? Soutěž pokračuje trapnými momenty, kdy moderátor obvińuje soutěžící, že si vymysleli vlastní sport, aby v něm byli dobří a dál nasazuje svou děsivou grimasu. Nejenže na začátku nejsou úplně jasná pravidla, ale první soutěž ,,chytrosti'', at' už to znamená cokoliv, je hádání věku, neboli test sociální inteligence, kterou moderátor hned na začátku prokáže nazváním statisky zázrakem plastické chirurgie! Aby toho nebylo málo, tak nějakým zázrakem z tuctu neznámých lidí bylo pěti z nich 45 let a dalším dvěma 60. Hra pokračuje a nastupují další dva soutěžící, kteří soutěží v GRAMATICE! V této soutěží postupně zjišt'ujeme, že někteří z nejchytřejších Čechů neumí napsat slovo ,,výjimka'' a další základy. Ale pozor, pokračujeme v jazykové soutěži, která má odhalit naše znalosti jazyků podle toho, zda-li víme, jak se v 50 jazycích řekne ,,Dobrý den''. Jsme za polovinou pořadu a já vůbec nevím, proč tento pořad ještě sleduji. Probudí mne tvrzení, že i já mohu být geniální matematik. Moderátoři mi do očí tvrdí, že mne naučí násobit 11 o celou vteřinu rychleji, než klasickým způsobem. WOW! CÍTÍM SE GENIÁLNĚ. Nicméně i přes vysvětlení postupu nám nejchytřejší Češi příklady kazí a jak to tak vypadá, tak mocniny jim taky v 6. třídě ZŠ moc nešly. Tento pořad je jakýmsi důkazem neexistence české kultury a důstojnosti. Prosím přestańte nás trápit těmito nesledovatelnými kravinami a místo neschopného a bezmyšlenkovitého obšlehávání cizokrajných pořadů, nám je radši přeložte, kupte práva a pust'te v originálu. Aneb když to neumíš udělat pořádně, tak se na to radši vy**r. ()

jfaba

Pokud by tato "soutěž" měla být spravedlivá museli by všichni soutěžící mít stejné otázky. Takže všechny díly budou stejné? Ale to by byla nuda, jeden díl jako druhý. Ale to už já nezjistím neboť pro mě tato soutěž skončila. Je to ubohé a nudné a s chytrostí to nemá nic společného. Jde o prachy. Ty jsou vždy až na prvním místě. Od veřejnoprávní TV bych čekal víc. ()

Sakulnikov

Škoda, těšil jsem se na tuhle soutěž - obecně je soutěží málo a těch zajímavých ještě méně. Má světlé body v zajímavých disciplínách, ale kazí to Šmucler a celkové provedení. Jak jen mi chybí Riskuj... ()

ESNYR odpad!

Je hodně velký rozdíl mezi chytrostí a inteligencí. Tady jsem si všiml že mnoho těch adeptů na nejchytřejšího nemusely být ani chytří, ani inteligentní. Stačilo se naučit co nejrychleji třeba zavazovat tkaničky, nebo si co nejméně poranit oko při nasazování brýlí. A jelikož se považuju za inteligentního, nemůžu souhlasit z tím že by se měl takový člověk hledat právě takhle. Korun(k)ou pořadu je ovšem Roman "tabu" Šmudla, který je na fakt mimořádně nesympatický. Zvažoval jsem 1 hvězdu za to, že to někdo fak jako myslí vážně a jedná se o mimořádně regulérní hledání pravdy, ale nakonec jsem si řekl že ta 1 hvězda by mohla urazit třeba takové hnoje jako je Sharkando, Kameňák, nebo vycházející Jupiter. Takže achánua žbrluch. ()

rey17

Poměrně zvláštní soutěž ve velmi netradičních discipínách. Ale také velká nuda. Někde na pomezí 2-3* ()

filmovyfan

Mě osobně to bavilo. Svým počtem udělených hvězdiček poněkud vyčnívám, ale mně to nijak zvlášť nevadí. Systém soutěže a soutěžní disciplíny byly zajímavé. Je pravda, že Romana Šmuclera moc nemusím, ale pořad byl zajímavý a dokázal pobavit. ()

blezg

To se takhle sejdou chmaták, vykuk, filištín, šprtka, mrcha a policajt v soutěži o nejchytřejšího Čecha... V dovednostních disciplínách, kde jde o minimum znalostí ale hlavně o hbitost a pohotovost, si zasoutěží, kdo dál dočůrá do sněhu. A v případě, že vyhraje žena, která předvede vlastní variantu populárního televizního orgasmu, si vypněte zvuk. Ta dá! Ale jedno pozitivum pořad měl. Obohatil můj slovník o pojem šmucker, což je zjevně slizský fucker. V nejzazším případě se dá říct i šmuckerfucker. ()

LencaN

Takový nešťastný formát. Určitě jsem za Nejchytřejšího Čecha ráda. Je to změna oproti tomu, co se vysílá na našich hlavních českých programech... střílečky, vraždy nebo většinou za vlasy přitažená romantika. Alespoň se dozvíme třeba nějaké špeky, ke kterým bychom se v normálním životě nedostali nebo je víme, ale ani si to neuvědomujeme a hezky si procvičíme mozkové závity. Ale to pojetí je kostrbaté. Se Šmuclerem problém nemám, přijde mi adekvátním moderátorem k takové vzdělávací zábavě. Je fajn, nepitvoří se a vnáší sem jistou úroveň. Celkově to však pro diváka je občas hodně špatně zpracované. Střih často tak neohrabaný, že divák nemá možnost sledovat úkol tak, aby mu to něco nepřerušovalo a viděl vše, co potřebuje. Některé úkoly zase byly tak malým písmem (přitom na obrazovce bylo ještě místa habaděj), že to šlo sotva přečíst, natož ještě něco spočítat. A velkým kámenem úrazu je samotný název. Dalo by se polemizovat nad tím, jestli je vítěz nejchytřejší... spíš zrovna z toho výběru lidí nejšikovnější, nejrychlejší a taky s notnou dávkou štěstí. Troufám si usuzovat, že ti skutečně nejchytřejší Češi (pokud to vůbec nějak jde změřit, alespoň IQ, jinak netuším) o takovou soutěž ani nezavadí okem. Jednak se nepotřebují předvádět v televizi, sami o sobě už asi mají respekt svého okolí a jednak asi mají své práce dost. Protože si nemyslím, že třeba mezi členy Mensy České republiky bude příliš nezaměstnaných. Chytří a šikovní lidé jsou potřeba všude. Takže název Nejchytřejší Čech není možné brát až tak vážně a spíš se jen snažit něco pochytit a pobavit se. ()

oskiii odpad!

Bída... takové Věříš si? pro dospělé. Chybí jen to veslování. Tento počin zdatně konkuruje Souboji národů. Kvalita je na stejné úrovni. V "Čechovi" naštěstí vynechali smsky. ()

ohinek odpad!

Řekl bych, že jsem chytřejší, než celá ta sebranka, co vlezla do tohohle pořadu, a nechytřejším čechem nejsem. Kdokoli kdo má fakt rozum se na to ani nepodívá, natož aby se přihlásil. ()

migl odpad!

Naozaj inteligentný človek nepotrebuje nikomu dokazovať za každú cenu že je naozaj chytrý,zvlášť nie v TV.Tento formát "zábavy" o hodnosť najchytrejšieho je skôr pre blbečkov čo si potrebujú honiť svoje ego a "liečiť" komplexy."Tabu boys" Šmucler svojou prítomnosťou posúva verejnoprávnu ČT na úroveň sračkových súkromných TV,.Tudy k serióznosti cesta nevede! ()

Xmarc odpad!

Náhodou to přepnu na tuhletu věc, ani nevím proč, ale Šmucler mě během chvíle začal docela srát, tak jsem to zase přepnul jinam :-) Jo a to vybírání dvou lidí dle otipovaného věku, aby to dalo v součtu předem dané číslo, tak to bylo fakt debilní. A ty ksichty... Takže to máme: moderátor: 0*, náplň: 0*, nejchytřejší Češi: 0* a suma sumárum z toho máme dalšího do party k Hotelu Paradajs, Farmář hledá buchtu a spol. ()

Najnou odpad!

Na popud kolegů "Je to ještě dementnější, než kolotoč" jsem se poprvé jal usednout k tomuto skvostnému pořadu. Už to ale nikdy neudělám, neb při jeho sledování jsem se akorát tak nesčetněkrát nas*al, kdežto u Kolotoče se ještě dnes lámu v pase smíchy. Kombinace debilního moderátora a extrémně nesympatických soutěžících mě dostávala po celou děsivě přehnanou stopáž do berserku. Vysvětlí mi někdo, jak může vyhrát bába, která celou dobu nepokrytě opisuje od ostatních nestydíc se sama sebe po každém slově chválit, a to spolu s rádobydrsným frackem, kterému jeho crew podržtašků leští nesestouplá varlata 24/7 v čele s pantátou "Todleto-ti-řikám-vyhraješ-i-kdyby-ta-vobálka-měla-bejt-dvakrát-tlusčí-než-při-přijímačkách-na-VŠE"? Že by s tím měla co do činění i obtížnost úkolů balancující na pomezí mateřské a základní školy? Úchylný Románek si šplhal také tím, že jedinýho strejce, kterýmu šlo alespoň trošku fandit, neustále shazoval, vidíc své dávno zapomenuté mládí právě ve zmíněném soupeři ("A prosimvás zatleskáme ještě jednou tady strejcovi, von už je takhle dost v hajzlu z toho, že tu nemá v sále stohlavej komparz jo?"). A vložené "reportáže" způsobující infarkt důchodcům v parku šokujícími informace o barvičkách, případně ultraborec nebojící se ukázat světu, že si dokáže zapamatovat 10 (slovy deset) (!!) jmen? Dnešního dne jsem u článku 348/2005 Sbírky plakal nejusedavěji. Uzavřel bych to souhrnným hodnocením své přítelkyně: "Zlatej kolotoč." ()

solver

Zábavná sociální sonda, zbožňuji ty medailonky! Pánové s ručníky byli dokonalí, smíchy sem padal z gauče. Šmucler na sobě od první řady taky zapracoval, nechápu ty nenávistné komentáře. 100% nedávám jen pro malé nedostatky: Občas moderátor pomotá body - jinde se moderátor vždy opraví, některé disciplíny jsou triviální (abecedy a číselné řady), přesto Roman potřetí vyžaduje vysvětlení, že to je ob jedno písmeno pozpátku. A trochu nadržuje ženám, ale to mu za zlé nemám :-) ()

Mrsina

Vědomostní soutěže prostě miluju, ale zajímalo by mě na jaké úrovni obtížnosti je tato soutěž založená, protože já z tama vím 95% správných odpovědí a to jsem obyčejný člověk. ()

barneybishop

Co si budeme povídat. Určitě bych v první řadě neřekl, že aby byl člověk nejchytřejším Čechem, potřebuje vědět kolik je komu let, i když je pravda, že určitý odhad mít musí. Na straně druhé KONEČNĚ nějaká soutěž, která alespoň za něco stojí a je na úrovni. (Když pominu Máme rádi Česko nebo Souboj národů) Jsem moc zvědavý na další díly, každopádně po prvním díle jsem mile překvapen. Na rozjezd dávám lepší nadprůměr. :) ()

Artien odpad!

Nejchytřejším Čechem je ten, kdo se na tuto estrádu nedívá. Ke své smůle jsem se podíval, a tak tím nejchytřejším již nikdy nebudu. Pokusím se být alespoň moudrým a už nikdy dobrovolně tomuto pořadu dvě hodiny svého života nevěnuji. ()

Dobry_clovek

Zajimava soutezni hra, ktera, jak uz nazev napovida, je atraktivni spis pro mensinu naseho naroda. Odtud snad tak nizke hodnoceni na CSFD. Chyby se samozrejme najdou, jako u vseho, ale videt na obrazovce inteligentni lidi, po vsech tech reality show plnych spodiny, je velmi osvezujici. ()