Nejchytřejší Čech (TV pořad)

Soutěžní

Česko, 2014, 6x80 + 6x114 min

Roman Petrenko

Michal Reitler
  • Radek99

1. Už samotný, tak bombastický, název je klamavá reklama. 2. Nevím, jestli se v tomto pořadu dá spatřit nejchytřejší Čech (osobně o tom velmi pochybuji), ale rozhodně se tu dá spatřit nejnesympatičtější moderátor. 3. Tenhle x-tý klon Chcete být milionářem natrvalo stírá rozdíl mezi veřejnoprávní a komerční zábavnou tvorbou, už i ČT totiž definitivně točí jen pro Nováky...(24.4.2014)

• Borrtex

Jako jeden z mála pořadů mě baví. Zajímavé disciplíny, které mnohdy i mě samotného překvapí a pobaví. Za mě 70%(19.4.2014)

• Djoker

Těžce schizofrenní pořad, který sice hlásá, že mu nejde o IQ a našprtaná fakta, ale jehož účastníci získávají body v naprosto estrádních disciplínách jako tipování věku, gramatika, počítání podle novátorských vzorců a dalších z prdele vytažených hovadin, které nemají naprosto žádnou výpovědní hodnotu, a jehož název je tak úplně zcestný. To, že se mezi nejlepší dostaly všechny možné profese, jen dokazuje, o jak hloupý kalkul se jedná. ČT sice všem lidem bez titulu a peněz podrbala ego tím, že "inteligence" je i tam dole, jenže celý koncept hledání Nechytřejšího Čecha jde tímto logicky do kopru. Vítěz vzejde ze skupiny pár tisíc lidí, kteří se ve správný čas nudili na netu a s vidinou jednoho míče se ze srandy přihlásili, protože by se jinak stejně kopali do prdele. Teď projdou kupou na koleně sesmolených šaškáren, kde vůbec nejde o nějakou chytrost, ale jen o štěstí a náhodu. Největší slabinou je ovšem Šmucler, který se zasekl v 90. letech a ten jeho akční přístup ve stylu budu čumět jak péro z gauče, skákat lidem do řeči a neustále házet trapný hlášky na tom skutečně nic nemění. Nejhorší na tom všem je, že jsem se přistihl, že bych raději sledoval nějakou talentovku naší vaší televize, kde si alespoň nehrají na to, že přináší zábavu na úrovni, ale jen "cool" product placement (Tesco body? Si zábil!), pár nenažraných pseudocelebrit a zástupy naivních ovcí z facebook generation, které potřebují prachy na nový tablet nebo iPhone, protože to je smysl jejich života a do normální práce se jim nechce.(30.4.2014)

• Jara.Cimrman.jr

Nejchytřejší Čech jsem já. Mohou se o tom vést spory, někdo s tím může i nesouhlasit, ale to je tak všechno, co se s tím dá dělat. Přesto si myslím, že v tomto pořadu bych nezvítězil. Zde totiž nastupují do akce bystří lidé, kteří umí nejen číst a psát, ale i počítat čas a na to já nemám. Já jsem pouze nejchytřejší, ale má vrozená skromnost mi brání v tom, abych to nějak prokázal.(10.1.2016)

• ghatos

Více by bylo zábavné koukat na nejblbějšího čecha, to by byla větší sranda. 41%.(19.4.2014)

• - Výherce soutěže si jako odměnu vybral pět dukátů s Janem Amosem Komenským vyrobené v limitovaném nákladu pouhých 100 kusů. Dukáty navrhli přední čeští rytci Oldřich Kulhánek a Vladimír Oppl. (Mautinek)

• - Nápad hledat toho nejchytřejšího z národa vznikl v Německu v televizi ARD, kde si formát vyzkoušeli už v roce 2011. (willy1)