poster

Nejchytřejší Čech (TV pořad)

Soutěžní

Česko, 2014, 6x80 + 6x114 min

Režie:

Roman Petrenko
 • Patw
  **

  Tak co tohle má co společného s logikou? Jde spíš o náhodu výběru, pamatováka a o to kdo udrží líp své nervy na uzdě. Mínusem je také moderátor Roman Šmucler, který asi už moc dlouho nic nemoderoval, a nebo je prostě prkenej.(13.4.2014)

 • betyn
  odpad!

  Přistihl jsem se, jak přemýšlím o tom, že bych se raději koukal na SuperStar nebo podobnou zhovadilost, která si ale na nic nehraje a ví, kdo je její cílová skupina. A tomu odpovídají soutěžící, moderátoři, porotci a diváci. Zatímco tady je to pouhá přetvářka, která ze skutečně chytrých lidí dělá blbce (mj. opravdu chytrý člověk si nepotřebuje zvyšovat ego, a už vůbec ne tímto způsobem). Copak je chytrého na tom, když soutěžící pod vlivem časového presu odpovědi pouze natipuje? A co měla znamenat ta podbízivá nahota? Nejhorší na tom všem ale je jednoznačně moderátor, který není ani schopný mluvit spisovně (kterej, velkej...). Ale pravda, inteligentně vypadá. Skvělý casting. Kdoví jestli jsou ty brýle dioptrické a není to pouze strojenost.(17.1.2016)

 • kingik
  odpad!

  Nebyla by to taková tragédie, kdyby se našel prvek, který by diváka bavil. Já jej neobjevil. Zápolení je nudné, dokonce i divné, někdy se divák nestačí divit, jak je to nezábavně pitomé, i když to chce být prudce inteligentní. Ničím to nestrhne. No, to už bych chtěl moc. Na sobotní večer nevhodné. Přece nechcete vidět partu chlapů, jak tančí nazí s froté ručníky, na nichž máte určit jakýsi zakódovaný matematický výpočet. Určitě měli ve slevě svěrací kazajky, tak by tvůrci měli spěchat na nákup, aby to do příští soboty zmizelo z tv obrazovek. A pan Colgate Šmucler je opravdu zábavný maník. Pravidelně při jeho bonmotech a pokusech o vtip padne balení vložek. Jsem totiž od smíchu pomočený až na jazyku. Ne, na jazyku mám to nehezké slovní spojení k tomu pěkně nesympatickému maníkovi, co si říká moderátor. Tak za tohle nedám ani uŠmuclerovanou hvězdičku. 0%(23.1.2016)

 • ghatos
  **

  Více by bylo zábavné koukat na nejblbějšího čecha, to by byla větší sranda. 41%.(19.4.2014)

 • UncleG
  *

  Některé věci nemá cenu hledat, protože se ani najít nedají. Hledat takzvaně "Nejchytřejšího" Čecha je asi tak stejně relevantní jako hledat nejžížalovitější žížalu nebo nejčervenější červenou. Zkrátka a dobře, milí zlatí, záleží na tom, kdo určuje pravidla. A v případě nejchytřejšího Čecha nešlo ani tak o testování univerzální chytrosti, jako o pouťové atrakce. Úplně jako když v Brainiacu hledali nejničivější zbraň ze všech zbraní tak, že jimi rozbíjeli porcelánový servis. Troufám si tedy s určitostí tvrdit, že nejychtřejší Čech v tomhle pořadu nalezen nebyl. A nebylo to ani "blízko". Nehledě na to, že kdo má alespoň trochu rozumu v palici a minimum sociální inteligence, ten by nikdy do pořadu s podobným názvem nevlez... Už jen proto, že by nechtěl, aby si o něm všichni jeho známí šuškali, že "jest to ten nafoukanec, který si myslí, že je ze všech nejchytřejší". Abych ještě dokončil svoje hejterský skuhrání, dodávám, že kapitolou samou pro sebe je pan Šmunc-mic-muler. Celou dobu jsem se nemohl zbavit pocitu, že mu od huby odkapávají kýble vetřelčího slizu. A že to pak na podlaze ve studiu celkem klouže...(27.5.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace