Nejchytřejší Čech (TV pořad)

Soutěžní

Česko, 2014, 6x80 + 6x114 min

Roman Petrenko
  • cervajzik

V životě jsem se nesetkal s horším moderátorem. Pan Šmucler je nesympatický, každou chvíli si ve svém projevu protiřečí a chvílemi očividně vůbec neví, co říct. Občas svými trapnými poznámkami skáče do řeči soutěžícím, zkrátka tragédie...(13.4.2014)

• Jara.Cimrman.jr

Nejchytřejší Čech jsem já. Mohou se o tom vést spory, někdo s tím může i nesouhlasit, ale to je tak všechno, co se s tím dá dělat. Přesto si myslím, že v tomto pořadu bych nezvítězil. Zde totiž nastupují do akce bystří lidé, kteří umí nejen číst a psát, ale i počítat čas a na to já nemám. Já jsem pouze nejchytřejší, ale má vrozená skromnost mi brání v tom, abych to nějak prokázal.(10.1.2016)

• Borrtex

Jako jeden z mála pořadů mě baví. Zajímavé disciplíny, které mnohdy i mě samotného překvapí a pobaví. Za mě 70%(19.4.2014)

• kingik

Nebyla by to taková tragédie, kdyby se našel prvek, který by diváka bavil. Já jej neobjevil. Zápolení je nudné, dokonce i divné, někdy se divák nestačí divit, jak je to nezábavně pitomé, i když to chce být prudce inteligentní. Ničím to nestrhne. No, to už bych chtěl moc. Na sobotní večer nevhodné. Přece nechcete vidět partu chlapů, jak tančí nazí s froté ručníky, na nichž máte určit jakýsi zakódovaný matematický výpočet. Určitě měli ve slevě svěrací kazajky, tak by tvůrci měli spěchat na nákup, aby to do příští soboty zmizelo z tv obrazovek. A pan Colgate Šmucler je opravdu zábavný maník. Pravidelně při jeho bonmotech a pokusech o vtip padne balení vložek. Jsem totiž od smíchu pomočený až na jazyku. Ne, na jazyku mám to nehezké slovní spojení k tomu pěkně nesympatickému maníkovi, co si říká moderátor. Tak za tohle nedám ani uŠmuclerovanou hvězdičku. 0%(23.1.2016)

• slunicko2

Jak může nejchytřejšího Čecha objevit tak dementní pořad? 1) Lacině vyhlížející estrádní show se stále stejně slizkým moderátorem, jak si ho pamatuji z pořadu Tabu, propašovali na obrazovky České televize nejspíše ideoví diverzanti v mrzkém žoldu Novy, Primy a Barrandova. Zřejmě pořad v této podobě na komerčních televizích neprošel a tak se tvůrci rozhodli zesměšnit a shodit jedinou instituci, o které si stále ještě část diváků udržuje iluzi serióznosti. Inu, podařilo se jim to na 100%. 2) Inteligenci Čechů podle autorů tvoří rychlé počty a všímavost k detailům. Jen abyste věděli. 3) Sledoval jsem jen finále. Tu jednu hvězdičku dávám za spoustu pěkných kluků - soutěžících a tanečníků (byl tam dokonce výstup, ve kterém dva tanečníci odmítli děvče a skončili vzájemným něžným polibkem), kteří byli jediným důvodem, proč jsem ve zrychleném režimu vytrval až do závěrečných symptomaticky expresních titulků - běžely tak rychle, že nebylo možné přečíst jediné jméno. Nedivím se, taky bych se za takový produkt styděl.(20.5.2014)

• - Výherce soutěže si jako odměnu vybral pět dukátů s Janem Amosem Komenským vyrobené v limitovaném nákladu pouhých 100 kusů. Dukáty navrhli přední čeští rytci Oldřich Kulhánek a Vladimír Oppl. (Mautinek)

• - Nápad hledat toho nejchytřejšího z národa vznikl v Německu v televizi ARD, kde si formát vyzkoušeli už v roce 2011. (willy1)