Nejchytřejší Čech (TV pořad)

Soutěžní

Česko, 2014, 6x80 + 6x114 min

Roman Petrenko

Michal Reitler
  • Peytl

Budu-li chtít přeměřit kromě svého penízu i inteligeci, kterou si drze dovolím vlastnit, pak zjišťuji, že se u zelených skokanů dostávám do záporných čísel, a abych byl někdy v budoucnu zbaven mindráků, čerstvé deprese a učebnicového traumatu, budu se muset dožít pořadu s názvem Nejméně dementní cikán, neboť tam bych se snad mohl umístit v první desítce a měl bych pak právo na hrdý a svižný krok, který by mou skvostnou prdel donesl na sociálku, či do non-stop herny, přičemž by mé masité rety pěly stylem imperioso ...bude to lotr, interleguán... Bať, bať, po mém prohlédnutí a zjištění, že jsem dokonalý mikrovlnný trouba, byl mým jediným záchraným kruhem moderátor (akcelerujte moderáty... jinak už nezharmonizujete koksohydráty), a je tedy dokonale vysvětleno národu, proč návštěva zubaře nepatří k vyhledávaným kratochvílím, dentista je prostě trapnej pičus a spíše by se hodil do TABU budky, odkud bych mu radil... ehm... nevylézat. Nicméně slibuji, že až v "Poště pro tebe" dohledám svého duševního guru, vojína Čilpana, vytvoříme společně v čase následujícím interleguání duo, před kterým neobstojí nikdo a naše moudré "uáuááá...umblum... bůůů" se ponese do dáli. A co na to Jan Tleskač... a kdo mi ohřeje párek? He? No, dostal jsem Vás, přátelé.(13.4.2014)

• 6thSun

Chytrejch lidí máme dost, moudrých se nám nedostává, ty potřebujeme hledat.(15.4.2014)

• Tommassi3

"Šestnáct nejchytřejších Čechů !! To zní úžasně !!" Ono to, Romane, Šmuclere nebo Petrenko, ono je to fu(c)k, možná hezky zní, ale o to hůř se na to kouká !! Celých osmdesát, ač jsem měl dojem, že ty nikdy neskončí, minut jsem se snažil zoufale přijít na kloub tomu, co má společného název této geni(t)ální soutěže s jejím obsahem i konceptem, no, na rovinu Česká televize si s nějakým vysvětlováním, koho si vlastně pod pojmem nejchytřejší představuje, hlavu nelámala, koupila přeci licenci ze zahraničí, tak jakýpak copak, nakonec jsem tedy došel k jedinému možnému vysvětlení v podobě jednoduché rovnice, ono se totiž vlastně jedná o slovní hříčku tvůrců, když v matematickém duchu za Nejchytřejšího Čecha lze považovat každého diváka, který se sledování Šmuclerovy - Proč ?? Proboha, proč ?? - nové trafiky obloukem vyhnul.. A tak jsem byl nakonec dík svojí pověstné zvědavosti z dané množiny (ne)možných inteligentů vyřazen i já, byť jsem si naprosto jist, že už mě ke sledování nového (kr)kavčího pořadu nikdy nikdo nedonutí !! No, neříká se nadarmo dvakrát měř, jednou řež, že ?! A že jsem si sám před sebou uřízl pěknou ostudu....;) Nic naplat, někomu, nevím jestli běžnému televiznímu konzumentovi, zřejmě stačí sledovat soutěž poměřující "chytrost" soutěžících na základě čiré abstrakce v kláních typu "zadrž co nejdéle dech", mě osobně ovšem podobně odkecané a nesmyslné pořady rozčilují, a tak mi nezbývá než zavzpomínat na Chcete být milionářem, Vladimíru Čechovi budiž země lehká !!(15.4.2014)

• tuntavala

Reklama na zubni kliniku.(13.2.2016)

• triatlet

Radek99 vystihl přesně podstatu této šou. I když Šmucler naživo je celkem pokorný a dokáže občas trefně glosovat "schopnosti" soutěžících: "Náhodný generátor čísel:" Celkově soutěž působí okázale a nechápu náklady na její natáčení (finanční i časové).(19.9.2015)

• - Výherce soutěže si jako odměnu vybral pět dukátů s Janem Amosem Komenským vyrobené v limitovaném nákladu pouhých 100 kusů. Dukáty navrhli přední čeští rytci Oldřich Kulhánek a Vladimír Oppl. (Mautinek)

• - Nápad hledat toho nejchytřejšího z národa vznikl v Německu v televizi ARD, kde si formát vyzkoušeli už v roce 2011. (willy1)