Nejchytřejší Čech (TV pořad)

Soutěžní

Česko, 2014, 6x80 + 6x114 min

Roman Petrenko
  • triatlet

Radek99 vystihl přesně podstatu této šou. I když Šmucler naživo je celkem pokorný a dokáže občas trefně glosovat "schopnosti" soutěžících: "Náhodný generátor čísel:" Celkově soutěž působí okázale a nechápu náklady na její natáčení (finanční i časové).(19.9.2015)

• kingik

Nebyla by to taková tragédie, kdyby se našel prvek, který by diváka bavil. Já jej neobjevil. Zápolení je nudné, dokonce i divné, někdy se divák nestačí divit, jak je to nezábavně pitomé, i když to chce být prudce inteligentní. Ničím to nestrhne. No, to už bych chtěl moc. Na sobotní večer nevhodné. Přece nechcete vidět partu chlapů, jak tančí nazí s froté ručníky, na nichž máte určit jakýsi zakódovaný matematický výpočet. Určitě měli ve slevě svěrací kazajky, tak by tvůrci měli spěchat na nákup, aby to do příští soboty zmizelo z tv obrazovek. A pan Colgate Šmucler je opravdu zábavný maník. Pravidelně při jeho bonmotech a pokusech o vtip padne balení vložek. Jsem totiž od smíchu pomočený až na jazyku. Ne, na jazyku mám to nehezké slovní spojení k tomu pěkně nesympatickému maníkovi, co si říká moderátor. Tak za tohle nedám ani uŠmuclerovanou hvězdičku. 0%(23.1.2016)

• betyn

Přistihl jsem se, jak přemýšlím o tom, že bych se raději koukal na SuperStar nebo podobnou zhovadilost, která si ale na nic nehraje a ví, kdo je její cílová skupina. A tomu odpovídají soutěžící, moderátoři, porotci a diváci. Zatímco tady je to pouhá přetvářka, která ze skutečně chytrých lidí dělá blbce (mj. opravdu chytrý člověk si nepotřebuje zvyšovat ego, a už vůbec ne tímto způsobem). Copak je chytrého na tom, když soutěžící pod vlivem časového presu odpovědi pouze natipuje? A co měla znamenat ta podbízivá nahota? Nejhorší na tom všem ale je jednoznačně moderátor, který není ani schopný mluvit spisovně (kterej, velkej...). Ale pravda, inteligentně vypadá. Skvělý casting. Kdoví jestli jsou ty brýle dioptrické a není to pouze strojenost.(17.1.2016)

• Frajer42

Tahle soutěž nemá ani nejmenší právo nabízet někomu titul nejchytřejšího Čecha. Nevím, dle čeho soutěžící vybírali, ale chytrost rozhodně nebyla prvořadá. Spíše hledali nějaké ty psychouše, aby se na to dalo třeba i někdy koukat. Některé soutěže byly pěkné, ale většina spíše debilní. Soutěžící byli přes veškerou snahu naprosto nezajímaví a nudní. Prvních pár dílu, cca 2, se mi celkem líbilo. Zbytek jsem dokoukal spíše z povinnosti. Roman Šmucler mě brzy také začal srát. Jediné, co bylo koukatelné po celou dobu, byl ten pouliční "vědec", jestli najdeme tu odvahu pána vědcem nazývat. Každopádně se tam odehrálo pár pěkných experimentů, kterými se cítím obohacen. Otázky nebyly hodné titulu nejchytřejšího Čecha. Většinu soutěžících bych strčil hravě do kapsy, a to přicházím téměř denně do styku s lidmi, kteří by do kapsy strčili mě. Mezi slepými jednooký králem. Takže vítězi cenu přejme. Pořad mi příliš vydařený nepřišel, a to v mnoha směrech. 1 *.(18.5.2014)

• Jara.Cimrman.jr

Nejchytřejší Čech jsem já. Mohou se o tom vést spory, někdo s tím může i nesouhlasit, ale to je tak všechno, co se s tím dá dělat. Přesto si myslím, že v tomto pořadu bych nezvítězil. Zde totiž nastupují do akce bystří lidé, kteří umí nejen číst a psát, ale i počítat čas a na to já nemám. Já jsem pouze nejchytřejší, ale má vrozená skromnost mi brání v tom, abych to nějak prokázal.(10.1.2016)