Chevalier (festivalový název)

(festivalový název)

(festivalový název)

Drama / Thriller

Řecko, 2015, 99 min

Definitivní a bolestný rozbor maskulinity 21. století. Kamera hraničící s ornamentalitou chvílemi spíš ubíjí jinak koncepční režijní tempo. Herci jsou dobří, prominu i scenáristickou práci se zobrazovacím klišé pro ten fakt, že nejde o detail jednotlivce ale celé skupiny/pohlaví.(3.11.2016)

• Malarkey

Řecký film se mi v rámci celé Evropy jeví o dost slabší v porovnání s jinými zeměmi a ani tento film není jeho výjimkou. Zvláštní téma pojednává o partě poměrně zachovalých chlapů, kteří nemají problémy s penězi. Už to samo o sobě ve mně evokuje nulové emoce. A spolu se stejně nulovým humorem musím říct, že Chevalier ztroskotal na všem, co ho mohlo činit alespoň trochu zajímavým . O to více mě nezaujal ani fakt, že film, ve kterém se v podstatě neobjeví žádná ženská, točila ženská.(10.12.2015)

• Cappuccino

Trailer bol nápaditý a na film ma nalákal, no film sám o sebe nápaditosť mnoho krát postrádal a väčšinu času ma slušne nudil. Na druhú stranu, našli by sa niektoré vtipné scény, pri ktorých som sa smiechu jednoducho neubránil.(16.9.2016)

11. MFF Cinematik(15.9.2016)

[Scope 100 - 2015] Rozhodně nemůžeme považovat Řecký film jako velikána mezi evropskými filmovými zeměmi, ale v poslední době se tu natočilo několik velmi zajímavých filmů, které měli úspěch například na filmovém festivalu v Karlových Varech. Ve stínu těchto událostí jsem také přistupoval k Chevalierovi poměrně se zájmem. Bohužel film nenaplnil očekávání a je tak pouze nudným tlacháním řeckých chlapíků a poměřováním toho, kdo z nich dál dočůrá. Nevidím téměř žádnou přidanou hodnotu, snad krom zobrazení dnešní velice soutěživé doby, kdy všichni chtějí být nejlepší.(30.12.2015)