Pod zemí

• USA As Above, So Below (více)

Vydali se do míst, kam živí nepatří. V pařížských katakombách se ukrývá zcela neznámý prostor, lákající mnoho průzkumníků a badatelů ze všech koutů světa. Vstoupit lze zdarma, ale nakonec můžete zaplatit i cenu nejvyšší. Scarlett Marlowe (Perdita Weeks) studuje na univerzitě obor Městská archeologie a Paříž je pro ni z tohoto pohledu pravý ráj. V podzemí se tu vinou stovky kilometrů chodeb, v nichž je vepsaná historie města. Při studiu starých map narazí na záznamy o tajemné podzemní místnosti, kterou se rozhodne najít a prozkoumat. Své nadšení a odhodlání nakonec přenese i na partu speleologů a dobrodruhů. Přemluví je, aby ji do „dolní" Paříže doprovodili. Hned na začátku cesty míjejí nápis s varováním, že vstupují do říše mrtvých, bohužel ho ještě neberou vážně. O pár hodin později už ale všichni na vlastní kůži poznají, že se smrtí není radno si zahrávat, protože vás taková hra může stát i život. Na výpravě krvavou pařížskou historií je začnou pronásledovat jejich vlastní tragické prožitky a traumata, která jsou v těchto ponurých místech až příliš reálná. Vrátit se nemohou, cesta zpět je zatarasená, a pokud si chtějí uchovat alespoň teoretickou naději na přežití, musí postupovat labyrintem chodeb a tunelů níž a níž, do míst, kde na ně čekají výjevy mnohem děsivější než ty, které zůstaly za jejich zády. Jenže kam hlouběji lze dojít z podsvětí? Ano, tušíte správně... (Cinemart)

Elisson

Sakra, to dievča robilo na konci také veci, že by sa aj Indiana Jones posral :-D veľa nevyjasneného, ale možno to je tak lepšie. Bezprostredne po pozretí - 75% ()

endrix

Přes všechny nedostatky příběhu celkem zábavný horor. Atmosféru má, prostředí je neokoukané, herci celkem hrají. Jen ten nešťastný scénář snad neviděl nikdo s alespoň středoškolskými znalostmi slohu a elementárním citem pro logiku děje. Někdo takový by ho totiž nemohl vůbec pustit do světa. Musel by totiž tvůrce zavalil tunou velmi naléhavých "Proč?!" ()

suzie379

Jeden z těch hororů, který musíte pauznout po každé strašidelné události a kouknout se na video veselých štěňátek. Schovávaní se za polštárem, šeptaní pane Bože, ano i toto k tomuto velmi podařenému psychologickému hororu patří. Velmi vkusně provedená práce s kamerou, díky které horor působí velmi reálně a zanechá úzkost nejen u jedniců s klaustrofobií. A ikdyž jsem některým záběrům úplně neporozuměla, oceňuji práci se světem nahoře a dole. ()

johnnie78

Rozhodně jeden z lepších found footage hororů a to i přes to, že scénář je fakt děravý jako cedník a - jak už tady hodnotitelé poznamenali - hlavní hrdinové se chovají vážně divně, jako by jim bylo úplně jedno, že je v těch katakombách něco evidentně straší a později i zabíjí. Navíc jsem se až do konce filmu nedozvěděl, kdo byl ten tajemný Krtek! I tak to je působivě udělaný, klaustrofobický horor kde místy dojde i na řádnou porci strachu. ()

Scaevola

Z mého pohledu kupodivu fungovaly spíše první dvě třetiny snímku, které sázely na dobrodružnou výstavbu fikčních pravidel, klaustrofobickou výpravu, zajímavé nápady (čarodějnický sabat!) a na okázalé míšení historických obskurností a bohaté fantasie tvůrců, ačkoli se během této doby výrazněji nestrašilo v klasicky béčkovém, přímočarém smyslu. Závěr filmu (tedy přibližně od objevení Kamene) totiž přes svou rámcující myšlenku zcela selhával v propojování hrůzyplných témat (postavy v kápích, ztracené duše, oživání křivd z minulosti, kamenní muži a mnohé další), jež by každé o sobě utáhlo nízkonákladový horror, ale všechny dohromady nedávaly smysl rušíce svou rozbitostí. A musím dodat, že podivně pozitivní závěr mi nálady také nepřidal. ()

Brenda.Ch

No, já se fakt bála ! Konečně normální amatérská kamera, která na straně jedné působí civilně a opravdově a na straně druhé nekmitá jak postižený holub sem-tam se snahou co nejmíň ukázat a co nejvíc naštvat už tak zmagořeného diváka. Fakt dobré. Nedávno jsem viděla film Jeskyně, s přibližně stejnou bezvýchodnou situací,ale nebála jsem se u něho ani z desetiny tak, jako u tohoto snímku. Bezva atmosféra, scény kvalitní a některé jsem ani neviděla, protože jsem si preventivně zakrývala oči. Pokud ale pominu toto hustě dobré zpracování, námět mi přišel ohraný a celkem nezajímavý. Dostat se do podzemí, abychom se potkali se svým vlastním peklem, není nic originálního ani zvlášť poutavého, to už tady bylo v různých podobách. Dále mi tam trochu chyběl psychický rozklad členů výpravy, hodně dlouhou dobu jim tak nějak nedocházelo, že postupují pořád hlouběji a tím pádem naděje na návrat se dramaticky ztrácí. Jakási panika se objeví až se začne umírat, ale zase žádné velké zhroucení, mrtvola, živý malý kluk, hořící pochodeň, zvonící telefon - to je fuk, to se v hlubokém podzemí přece normálně vyskytuje. A kdo nebo co byl ten kámen ? A co ten konec - stalo se to tedy, nebo si to ta Xena jen představovala ? Ale hlavní je, že jsem se fakt bála ! ()

Emperor1

Asi bych víc uvítal nějakou méně epickou urban legend, než tu o templářích a Kameni mudrců, takto mi to chvílemi příliš připomínalo Indiana Jonese a jeho honbu. Ale atmosféru to mělo dostatečně stísněnou, takže nad tou zbytečnou mystickou nadstavbou přimhouřím oko. Inu, čarodějnici z Blair prostě nepřekonáte ... ()

Dr.Ummer

Skvělý, svíravý a klaustrofobní horor s úžasným a autentickým prostředím. Navíc mě moc baví prvek pekla od Danteho. Určitě doporučuju podívat, i když zrovna nejste fanoušek úzkých prostor. ()

Perunwit

Nebylo to zlý, až na to chaotický chování celé partičky. Hlavně mě fascinovalo, jak kapitánka vlezla do každý díry, jen co jí uviděla. Zvuková stránka docela v pořádku. Ze začátku mi vadila roztřesená kamera, postupně jsem si zvykl. ()

Lendak

Found Footage filmy mám celkom rád. Preto ma aj zarazilo, že čo je toto za výplod. Už začiatok. Nič nevieme, nič ani poriadne nevidíme, takže asi viete že aké to muselo byť. A s tým má problém vlastne celý film. Vôbec nevieme, ani sa nevysvetlí, že čo sa vlastne deje a celé to vyzerá jak z nejakej hororovky, kde prejdú z jedného levelu do ďalšieho. Zlatý klinček do rakvy sú otrasní herci. Ale aspoň scéna, kde zomrie černoch (samozrejme) je celkom obstojná. VERDIKT: 3/10. ()

TheMatez

Náběh dobrej, ale kvalita časem dost pokulhává. Napětí berou ať už ne zcela povedený efekty nebo závěrečný sprint hlavní hrdinky tam a zpět. Oceňuju snahu přenést příběh do prostředí katakomb, které působí klaustrofobně. ()

Skylwalker42

Taková Záhada Blair With... můj dost ubohý úvod komentáře. Avšak ubohost v tomto snímku nehledejte. Ano, mohlo to být lepší. Ale mohlo to být i horší. Trochu té klišovotosti je tam přimíchána. Ale dá se to odpustit. No prostě mě se to líbilo. Tak se na to laskavě podívejte! ()

mouzi

Brutálně nepřirozeně tady působí chování postav v tak vypjatých situacích, jako je úmrtí jednoho z nich apod. Prostě "shit happens" a musíme jít dál. Nerozumím jako laik tomu, jak v takových katakombách, které se klikatí všemi směry a kde se navíc naši badatelé pouštějí stále hlouběji, může být stále dostatek kyslíku, aby se dotyční neudusili. Očividně to bylo hodně prostříhané a ten konec - jako by snad došel film. Každopádně je to dosti znepokojivé a klaustrofobicky depresivní. ()

Joshua2121

Tak nejak to dopadne, keď režisérovi v podguráženom stave napadne v hlave minútová bezduchá pointa, adekvátne k nej pomenuje film, navrhne plagát a do toho začne natáčať scény, aby z toho mohol vzniknúť film. V tomto prípade platí jedno "nehľadaj logiku tam, kde nieje." Jednou vetou, umelo vytvorená zlátanina, prepchatá zopár povinnými ľakačkami, ktoré zdvihli z kresla vďaka kvalitnému ozvučeniu. No vďaka absurdne vtipnej pointe a drasticky seknutému záveru sa diváci aspoň dobre pobavili pri odchode zo sály. Toľko vysmiatich ľudí som po horore ešte nevidel. :-) ()

kyblik2

Skvelá oddychovka a konečne nie obyčajná banda zvedavcov, ale film s myšlienkou :) Dobrí herci, skvelá kamera, found footage mi nevadilo a nebolo prehnane roztrasené ako v iných filmoch. Efekty dobré a dej super, záver zaujímavý a po takom rozbehu dosť rýchly. Nevadí aj tak dávam 4**** ()

cinies

Když pominu ty šíleně nudný dialogy na začátku a zázračnej kámen, co vzkřísí i polomrtvýho s rozžvejkanou tepnou na krku, bylo to dobrý. Audio za jedna, super lekačky a tísnivej pocit z těch hnusně úzkejch prostor se nakonec sloučily v docela dobrej hororovej zážitek. ()

breebee

"Jenže kam hlouběji lze dojít z podsvětí? Ano, tušíte správně..." po dlouhé době jsem se vypravila na horor do kina a musím říct, že jsem se těšila docela hodně. A moje očekávání bylo splněno - kvalitní horor, který mě naprosto vtáhl, ale zároveň neděsil k smrti, takže jsem doma mohla pokojně usnout. Relativně sympatické postavy (i ti francouzi, hmm) a velmi zajímavé, řekla bych neotřepané, téma. Bohužel ale, kolik má film pozitiv, má také negativ. Například jsem byla hodně zklamaná z pekla, podle mého to mohlo být mnohem propracovanější. To cosi, co se začalo klubat mezi dvěmi hlavními hrdiny (omg, proč), jelikož to s každým dalším záběrem nabívalo na větší trapnosti, až to bylo téměř nesnesitelné (aneb - dostala ho do vězení, ale stejně se za to do ní zamiloval či - všichni umírají, neva, necháme je tam, ale jakmile si poraní krk cukrouš, co umí opravovat zvony, to je hned pozdvižení).. když už jsem u toho prokousnutýho krku - jak dlouho myslíte, že trvá, než člověk vykrvácí? Kdyby ta slečna hnala skupinku celý ten film, jak běžela zpátky vrátit šutrák, mohl mít film polovinu. A pak taky - přežili oba dva a to mě vždycky dokáže vytočit. Taky trochu nechápu, že má peklo konec a hlavně jaký konec. No já nevím, když člověk pomine to nesmyslné a nedodělané, tak to byla relativně dobrá podívaná (ačkoliv ten love part si fakt mohli odpustit). Děsivější však byla cesta domů autem, o půlnoci, kdy nebylo vidět tři metry před sebe přes mlhu. ()

Acinore

Ale tak jo, proč ne...když jsem viděla ruční kameru, bylo mi trošku blivno, ale protože nejsem žádný máslo - tak jsem se překonala a koukala dál. A bylo to docela zajímavý :) myslela jsem na Dana Browna, páč tahle holka by se mu určitě líbila. Vlastně ani nevím, proč dávám tak vysoký hodnocení, protože znova to určitě vidět nechci, ale prostě se to tak nějak celkově povedlo. ()

HororSamael

Konečně jsem dočkal něčeho pořádného, protože jsem si za posledních 14 dní připadal, že žánr " horor" teprve vzniká. Některé momenty byly trochu moc, ale i tak velmi svižná podívaná. ()