Pod zemí

• USA As Above, So Below (více)

Vydali se do míst, kam živí nepatří. V pařížských katakombách se ukrývá zcela neznámý prostor, lákající mnoho průzkumníků a badatelů ze všech koutů světa. Vstoupit lze zdarma, ale nakonec můžete zaplatit i cenu nejvyšší. Scarlett Marlowe (Perdita Weeks) studuje na univerzitě obor Městská archeologie a Paříž je pro ni z tohoto pohledu pravý ráj. V podzemí se tu vinou stovky kilometrů chodeb, v nichž je vepsaná historie města. Při studiu starých map narazí na záznamy o tajemné podzemní místnosti, kterou se rozhodne najít a prozkoumat. Své nadšení a odhodlání nakonec přenese i na partu speleologů a dobrodruhů. Přemluví je, aby ji do „dolní" Paříže doprovodili. Hned na začátku cesty míjejí nápis s varováním, že vstupují do říše mrtvých, bohužel ho ještě neberou vážně. O pár hodin později už ale všichni na vlastní kůži poznají, že se smrtí není radno si zahrávat, protože vás taková hra může stát i život. Na výpravě krvavou pařížskou historií je začnou pronásledovat jejich vlastní tragické prožitky a traumata, která jsou v těchto ponurých místech až příliš reálná. Vrátit se nemohou, cesta zpět je zatarasená, a pokud si chtějí uchovat alespoň teoretickou naději na přežití, musí postupovat labyrintem chodeb a tunelů níž a níž, do míst, kde na ně čekají výjevy mnohem děsivější než ty, které zůstaly za jejich zády. Jenže kam hlouběji lze dojít z podsvětí? Ano, tušíte správně... (Cinemart)

Ardath

Gratuluji tvůrcům, že se jim podle stokrát provařené pointy podařilo opět pohřbít nadějný hororový námět. ()

DavidAAAA

První půlka je skoro až vysírací, když chytrá holka bez sebemenších potíží okamžitě luští starověké šifry, doprovázena bandou totálních imbecilů, ze kterých se postupně stávají hysterici bloudící zaprášenými tmavými chodbami. Druhá půlka má super spád a solidně utíká. Atmosféra je navozena dokonale, těch pár lekaček taky stojí za to. Solidně nadprůměrný dílko. ()

Necrophobic

Filmy točené stylem ,kamerou trhni,škubni,zaklepej a občas předstírej výpadek obrazu ,mě někdy dost deptají.Ale Pod zemí jsem pobral docela v klidu. Ten film není ani tak blbej ,jak jsem čekal .A na to ,že tam hrají neznámý ksichty jsem se překvapivě dobře bavil.70% ()

Marty1905

Velmi záživný film a skvěle napínavý. Má originální děj s nečekanými nástrahami. V určitých místech i člověk poučí, ale nad tím se musí každý zamyslet sám. Z hlediska hororu se člověk i docela bojí. Jediné co se dá filmu vytknout je jeho závěr. Není přeci možné, aby stále klesali hloběji a nakonec vylezli z poklopu na ulici Paříže. Kde by byla gravitace? Hmm trošičku blbost, ale proč ne že? Film byl tedy super a dávám mu hodnocení 4 stár. ()

vrch07256732

Mne lezú celé FF kamery už hore krkom - bolí ma z nich hlava. Inak škoda, nebyť otravnej FF kamery hodnotenie by sa možno zdvojnásobilo. Ale aj tak, podobných chodboviek som videl už neúrekom, vrátane PC hier. Skusím pozrieť ešte raz, možno zmením názor, ()

Ondrejekj

Hodně zajímavý horor. Nestál by za to kdyby v tom nebylo nic, jen by chodili chodbami. Ale jelikož v tom bylo různé věty, klíče atd. Tak to bylo za mě dost zajímavé a stojí za to se podívat :) ()

pvt.Davids

Tu skvělou atmosféru mi autoři zničili rádoby adrenalinovou 10 minutovou jízdou na konci, která byla však tak roztřesená, že pro mě byl spíše adrenalin něco vidět....odradilo mě to tak od 4* To nemluvím o 10 sec rozhřešením.... škoda - čistá 3. ()

Shizzy

Pred pozretím As Above, So Below som bola mierne skeptická. Po zistení, že film patrí do žanru found footage, moja skeptickosť už nebola mierna a ja som neverila, že filmu dám viac ako 60%. Táto klaustrofobická jednohubka ma však príjemne prekvapila. Jednoznačne chválim výber herečky, Perdite som bola schopná ten zlý scénar prehltnúť aj s tanierom. Po príbehovej stránke mierne nedotiahnuté, posledná polhodinka sa navyše podobala na akýsi šialený mišmaš, ktorý som absolútne nepochopila. Záver bol však vynikajúci a ja som ešte hodnú chvíľu čumela s otvorenými ústami na obrazovku. Prostredie Parížskych katakomb bolo už len čerešničkou na našej jednohubke, na ktorej som si aj napriek mnohým technickým chybám a nezmyslom celkom pochutila. ()

lukluk28

Ze začátku celkém rychlé, ani nevíte co se děje, ale později se to lepší. Hlavní hrdinka je sympatická a je úžasné jak je pro to co dělá natchlá a nezastaví ji nic. Sebere skupinu přátel a místních dobrodruhů a vydají se do tajemných míst Pařížských katakomb, kde nachází stále podivnější a podivnější věci, ale stále jsou dál, ale je jasné, že to hlavní teprve příjde. Poslední třetina filmu - to bylo ono a vůbec jsem nevěděl co " As above, so below" bude znamenat a jak si to mám vysvětlit. Zajímavý a dobrý horor. ()

Guinter

Už dlouho celkem bedlivě pozoruji hororovou found-footage scénu a musím říct, že zatímco mi ze začátku tento žánr přiváděl noční můry, postupně jsem se otrkal. O to větším překvapením pro mě bylo As Above, So Below. Není to jen prvoplánově natočená lekačka s roztřesenou kamerou, má to atmosféru, má to příběh, který člověka hned na začátku vtáhne a i prvek ruční/čelové kamery je zde využit perfektně ()

HeroinClown

... už dávno som mal v pláne pozrieť si katakomby a spojiť to s návštevou Paríža. Kto by povedal, že také malé peklo nájdete pod jeho ulicami. Celkom fajn "first person action ", celkové prevedenie Inferna oživilo a vzkriesilo moje očakávania od nudných podobných filmov. Príbeh nezaujal, ako skôr atmosféra v ktorej by nevydržal ani Frankenstein. Úzke chodby, divné zvuky, sektári a zvuk trúbky ohlašujúci návrat oživlých mŕtvol vo mne zostanú rezonovať na dlhú dobu... ()

Aceboris

Zo začiatku nic moc, ale po tom co mlada parta vstúpi do katakomb to zacne byt velmi zaujímavé. sice aj keby sa tocili dokola tak nemate sancu to zistit , ale napatie a snaha sa mu si uznat. aj ked miestami som sa uz stracal v tom co sa vlastne deje. neskor to uz je len bezbrehe pobehovanie a stretavanie sa s vlastnymi preludmi. Moc prevzdychane , prekricane , , za mna 6/10 vcelku dobre sa na to pozeralo. ()

JancakV

Bože, ještě blbější než letitá Záhada Blair Witch, kterou to i vykrádá. Motiv odrhovačky "musíme jít dál" vyvolává po chvíli kyselý úsměv. Lezou do hrobky a "to je cesta ven" :-) MUHEHE. A zástěrka hledání kamene mudrců, blekotání rádobyarchelogickýchznalostí a řešení zábavných kvízů vhodně rozložených po cestě na úrovni mateřské školky. UFF  Výkony aktérů raději nehodnotit. ()

TheDarkChief odpad!

Upřímně nechápu co každý na tomto filmu vidí a viděl... Začátek byl docela slibný. Parta wannabe Indiana Jones a Lara Croft, či Nathan Drake se vydávají prozkoumat podzemní tunely kvůli ztracenému artefaktu. Jestli čekáte úzké prostory, děsivé věci a pocit kdy si budete muset zakrývat oči ze strachu, tohle opravdu ten případ není... Je to nudné, nezajímavé a opravdu jsem se při filmu víc nudil než bych se měl bát. Když film skončil, byl jsem vlastně rád že skončil a tenhle pocit opravdu u moc filmů nemám... Čím dál se parta nezajímavých charakterů dostává do hloubky tunelů, tím nudnější a zamotanější to je. Jestli chcete vidět fakt skutečný found footage nepříjemný horor, opět si pusťte Blair Witch, či jestli si chcete nahnat hrůzu a děs úzkých a děsivých jeskyň a nepříjemného pocitu, pusťte si The Descent. Film nedoporučuji... 1/10 ()

Harrman

Zase jsem se nechal zlanařit TikTokem a zase toho lituju. S hororem to mělo společné asi tolik, co film Sedm s komedii. Furt se tam někam běhá, když někdo umře, tak jsou všichni v šoku asi 5 vteřin a pak jako by se nic nedělo, z mrtvých vstání stačí polibek  z opravdové lásky a to je všechno. Lekl jsem se u toho jen Jednou a to, když na ně před vstupem do tunelu vyběhl policajt ()

Hexx

Ač je to jeden z mých nejoblíbenějších hororových výtvorů, dost jsem se divil, když jsem s hrůzou náhodou zjistil, že jsem doposud neohvězdičkoval, ani neorecenzoval! A to jej znám víceméně nazpaměť. Shame on me!!! I přes rozporuplných několik pár počátečních minut (cca dvacet), které však ve zpětném pohledu DÁVAJÍ jistý smysl, se roztočí neuvěřitelně dokonalá klaustrofobická psychózní jízda z francouzských katakomb, která vrcholí, vrcholí.... (only way out is down) až... prudce vyvrcholí! Opět... na povrch, a to stylem legendárním. ()

Pametnice

Náhodný výběr filmu a moje první věta byla:,, Jééé, jako Blair Witch." Já tomu říkám ucukaná kamera, ano už znám výraz found footage. Moc mi ten styl nesedí. Tak docela jsem se těšila na děj a napětí. Hlavní představitelka mi nebyla vůbec sympatická. Ženská s takovým vzděláním a místo rozvážnosti je taky pěkně ucukaná. Když pominu nějaké nelogičnosti, mohlo to být zajímavé, ale na mě byli všichni moc rychlí a uřvaní. Tam pod zemí se všichni snažili vyrovnat se svými démony minulosti, tak snad mají lepší spaní. ()