Big Business

• Slovensko Predavači stromčekov alebo Veselé Vianoce!
Krátkometrážní / Komedie / Rodinný
USA, 1929, 20 min

Koho z nich to vlastně napadlo, dům od domu prodávat vánoční stromky? Jedno je jisté, v kalifornských ulicích osázených palmami Laurel a Hardy se svým obchodním artiklem díru do světa rozhodně neudělají. Setkání s poněkud přecitlivělým majitelem domu ústí v sled vzájemných naschválů, pečlivě zaznamenávaných místním strážcem pořádku. (dopitak)

Enterprise

Velké štěstí, že Laurel a Hardy nedisponují těžšími zbraněmi než rýči a sekarami, protože tahle jejich demoliční aktivita zaváněla vypuknutím třetí světové. Jeden z nejznámějších příběhu povedené dvojce a taky jeden z posledních z němé éry, což je trochu škoda, protože právě zvuková stopa by dodala celé epizodě tu správnou atmosféru. ()

josieaddms

Ti tomu zase dali! Prodávat vánoční stromy v Kalifornii je sám od sebe šílený nápad, ale k čemu to dovedli, to bylo ještě něco více než jen šílené. Ono je něco naprosto neodolatelného v jejich projevu. Je úplně jedno jakou pitominu zrovna vyvádějí, mě prostě ty jejich obličeje nutí ke smíchu. Zvlášť když se oni dva spolčí proti nějakému chudákovi, který se v podstatě omylem stane terčem jejich naschválů, a oni pokaždé když mu provedou nějakou zlotřilost na sebe hodí pyšný, spokojený výraz. To zbožňuju. Tady se je opravdu na co dívat, demolice která nastane po obchodní neshodě, je pravým skvostem starých grotesek. Paráda. ()

Pitryx

Jo, tohle bylo každý rok na vánoce nebo na silvestra. Velmi oblíbení groteska, která je sice kapku přehnaná, ale vždy mne pobaví a to tak, že hodně. Ta mimika je prostě úžasná, nevím zda by to dnes někdo z „herců“ taky zvládnul. ()