Sovietsky tajný experiment, ktorý mal slúžiť na paralyzovanie armády imperialistického nepriateľa socializmu rozšírením agresívnej smrteľnej nákazy (kódové meno Zaraza) sa vymkol spod kontroly a musel byť ukončený. Vinou súdruha neznámeho vojaka sa zvyšná vzorka bojového plynu dostala pod falošným označením dymovníc do konvoja inváznych vojsk varšavskej zmluvy smerujúceho na územie Slovenska. O niekoľko rokov neskôr sa tento plyn použije pri rutinnom stredoškolskom brannom cvičení a nakazí nič netušiacich študentov. Malá skupinka žiakov bojuje o prežitie, ich jediným problémom však nie sú len agresívni nakazení spolužiaci, ale aj školník (bývalý dôstojník SPECNAZ), ktorý sa snaží za každú cenu zabrániť hroziacej medzinárodnej blamáži. (oficiální text distributora)

vegetol.mp

Tak naprosto bez keců uznám, že na amatérský film točený po sobotách a nedělích to není v některých věcech vůbec zlé. Především výprava je skvělá a za závěrečné triky by se nemuselo stydět kdejaké levnější americké béčko. Navíc některé scény jako např. rozstřílení policejní škodovky nebo naháněčka v jídelně jsou opravdu dobře sestříhané i natočené a maji slušný drajv. Jenže... Jenže je tu taky příběh a ten mě naprosto nezaujal. Film ma navíc z nějakého důvodu 90 minut, což je na podobný amatérský počin zoufale moc. Všechno se pak vleče a já se tedy rozhodně nebavil. Největší prohřešek ale vidím v tom, že tvůrci opravdu nevěděli, co chtějí točit. Začíná to komediálně, pak je to nakonec jakože vážné, ale vážně se to brát nedá, protože postavy jako SPECNAZ školník opravdu vážně brát nejde. Nejvíc mě ale vytočil takový ten rádoby cool přístup, ve kterém se jde na ruku sedmnáctiletým fakanům a paroduje se minulý režim, protože si fakani a zřejmě i tvůrci myslí, že před rokem 89 to tady byla Severní Korea. Příště by měli tvůrci místo košil do Pionýra radši hledat schopného dramaturga. ()

honajz2 odpad!

56%? To si děláte srandu, ne? Obrovský amaterismus, stejně jako třeba Čepel smrti, která tu snad nemá ani 15% a tohle má 56%? No jo, stačí že to jsou zombie, samé ratatata a bum bum, děj někde v nedohlednu, ale hlavně že je to strašně "drsné"... Přitom je to stejně blbé a amatérské jako zmíněná Čepel smrti. Nulový děj, naprosto nesympatické postavy, většinu filmu se prostě střílí, seká, bodá, zabíjí... Jak vidím, děj je asi u filmu nepotřebná věc, stačí když se to hýbe, kříčí, pohybuje a je tam spousta krve (která je uvěřitelná stejně jako v Čepeli smrti). Herecké výkony hrozné. Odpadová blbost, co si zaslouží skončit ve stejné žumpě jako Čepel smrti, ale nejspíš tam neskončí, protože tady máme ty ZOMBIE. Asi taky natočím zombie horor. Nemusí mít děj, stačí, když se tam bude křičet a zabíjet. A mám 60% jistých. ()

cariada

Nečekal jsem od toho moc, ale tohle mě opravdu dostalo, neskutečná masáž na Slováky bych to nečekal. Velice se tu potvrdilo pravidlo, že práce kvapná je málo platná a tvůrci si toho byli asi velice vědomi, jelikož nikam nechvátali a točili to 8 let, nejspíš s pauzami, ale to nevadí, aspoň je to na výsledku znát. Ne jako naše rychlokvašky Čepel smrti či Poslední výkřik to je ostuda hororu. I po herecké stránce to bylo dobrý, ano je vidět že je to dělaný na koleni, ale z lásky a s dobrým nápadem. Já se neskutečně bavil. Nepopírám, že ten konec to docela zazdil, ale na mém hodnocení už to nic nemění jdu do plných. Mimochodem obě hlavní hrdinky pěkný kočky. Jen víc podobných filmů i u nás. ()

dubinak

Toto bylo opravdu příjemné překvapení. Měla jsem strach, aby se mi do rukou nedostal nějaký amatérský póvl, který by mě otravoval už jen tím, jak v něm herci mluví. Naštěstí přesně takový Socialistický Zombi Mord není. Je to šíleně zábavné, dynamické, akční, krvavé a hlavně, nemá to úplně debilní děj. Navíc efekty jsou na rozpočet šikovně zvládnuté a především je tam super hlavní holčičí dvojka, která to tam slušně rozjíždí s elektrickou pilou. Výjimečně jsem se na tento amatérštější kousek těšila jak malý dítě a hodně dlouho jsem čekala, až se ke mně nějak dostane a zhltla jsem ho fakt úplně na jeden nádech, protože je to fakt super film. Jediné mínusky byly ve zvuku, kdy nahraný řev zombies slyšely i sousedi a mluvené slovo jsem musela zesilovat a kolikrát jsem ani se svojí znalostí slovenštiny nepochytila, o čem je řeč. To mi ale vůbec nevadilo, protože tohle všechno mi vynahradily extrémně rychlí, hladoví a krutí zombíci, kteří si fakt nebraly servítky a o akci bylo od začátku až do konce postaráno. Jsem fakt spokojená, protože takový film tu ještě Slovensko ani Česko nemělo. ()

Juto

Veľmi dobre na amatérsky film. Masky aj akcia sú výborné škoda hereckého obsadenia. Herci teda vôbec nevedia hrať a mali by si nájsť inú prácu. 6/10 ()

3n3my

Aj v amatérskom filme by mala byť snaha o nejaký ten herecký výkon a najmä logiku. A keď už nič z toho nemám, načo dočerta od polovice filmu stratiť hlavu a ísť do nejakého postkatastrofického záveru so stíhačkami??? To som teda nepochopil. Jedna hviezda za snahu a gore. ()

Fanita odpad!

Toto vrcholné a jediné dielo slovenského hororu urobilo z filmu The Room jeden z naúžasnejších filmov aké kedy natočili. Čakala som, že to bude zlé, ale po ôsmych rokoch procesu tvorenia som čakala aspoň o chlp lepšiu vec. Neviem, či to bolo myslené ako paródia alebo vážna vec. Ale aj na paródiu to bolo veľmi slabé. Kamera sa točila ako u nás na stužkovej, keď sa rozhodlo, že budeme mať troch kameramanov, aby nedajbože niečo niekomu neušlo. Neviem na aký stroj to bolo nakrúcané, ale kľudne by som stavila na handku. Prepálená, roztrasená, vyblitá. Herecké výkony boli poľutovaniahodné, ani päť korún by odo mňa nedostali za tento výkon. Zase raz krásne sa prezentuje slovenský národ, ako stádo hlúpučkých mladistvých, ktorí nevedia ani do desať zombíkov napočítať. A nadávalo sa v socializme ešte viac ako teraz? Huby mydlom by som im vyumývala! Najviac ma dojala tá krv a zvuk...Neviem, čo to bolo za vodu so sirupom, ale keby aspoň to vyzeralo ako zámerne nastajlované, tak nič nepoviem, zrejmá nadsádzka by tomu veľmi pomohla, ale takto to bolo len nepresvedčivé ružové čosi, čo steká dievčatám po prsiskách. Zvuk znel ako, keď si dáte na hlavu plechový kýbeľ a niekto vám do neho trieska páčidlom..(Použili tvorci mikrofón z handky?) Na konci mi nedá nespomenúť scenár a zle napísané dialógy a faktu, že chlapci asi ani len netušia, prečo vo filmoch bývajú skriptky a v škole plnej socialistických vlajok sa nenájde ani kúsok látky, ktorým by vytretému fešákovi obviazala hlavná protagonistka ranu. Samozrejme je jednoduchšie roztrhať si košelu... A prečo by sme ukončili začaté myšlienky, keď máme k dispozícii zopár 3D efektov? Šup šup priletí efektívna helikoptéra a hneď sa zabudne, že Barbora kdesi stratila svoju matku...Ach, áno prepáčte mi tento spoiler..Takže týmto sa prezentujeme vo filmovom svete? Nikdy som sa totiž nehanbila viac za svoj pôvod ako vo chvíli, keď som opustila kino. Plačem, ty zombia! ()

tatanapope

Na mě trochu moc předvidatelný děj , hlavní hrdinka samozřejmě musí přežit no a klasické oživlé mrtvolky . Natočené , no musím uznat ,že se v celku snažili ,ale upřímně mě to moc nebavilo ()

Doudis19

Ale jo, koukat se na to dá. A když člověk přežije tu otřesnou čoboláčtinu a 100% amatérské účinkující, je možno se i mírně pobavit. ()

elanius odpad!

(12/2016) / Amatérčina najhrubšieho zrna. Ešte viac nepochopené mnou sú úplne scestné komentáre tu na stránke. Výnimočne mi nedá nespomenúť konkrétne: Adrian, nadšenie Raimiho a Jacksona? PEZ, zručnosť pri natáčaní? Legendárne scény? Saiffer,kurva, chalan, zábavné dialógy? A najlepšie na záver, bez urážky, užívatel Lhurgoyf skonštatoval: "Hodnotiť a kritizovať amatérske filmy mi príde hrozne nefér. Zapálení tvorcovia totiž nemajú k dispozícií techniku, vzdelanie, hercov, budget, (a častokrát ani talent) vytvoriť produkt, ktorý by bol čo i len zdiaľky pozerateľný". Výsledok? Hodnotenie...4/5. Skutočne tu zostáva rozum stáť. Bez výčitiek udeľujem 0/10 a je mi jedno akú velkú mala crew čo toto točila snahu. ()

Mishqo

40% ... No pardon. Síce čo sa týka gore a slasherových sekvencií to bolo viac než slušné na slovenské pomery, ale scenáristicky jedna veľká katastrofa (aj keď niektoré humorné vsuvky sa vydarili) a neherci potvrdili svoj status nehercov. Viac dať nemôžem. ()

morena.jea

Keby niektorú scénku pripravili maturanti pre svojich rodičov na zasmiatie počas stužkovej slávnosti, tak prosím. Ale ak je pravda, že toto dielo vznikalo dlhých šesť rokov, tak potom by sa mali hanbiť  všetci ktorí sa na jeho tvorbe podieľali. A toto je presne ten dôvod, prečo by slováci nemali točiť filmy. Pretože to nevieme. Navyše kasting prebiehal zrejme v najbližšom Kauflande a zobrali každého, kto zvládol prejsť samoobslužnou pokladňou. ()

Autogram

Myslel som, že sa nasmejem na trápnosti scén, ale nič také sa nekonalo a ani paródia to nie je. Horor je to celkom skutočný vo veľmi dobre známom školskom prostredí. Nešetrilo sa na množstve a kvalite kulís a samozrejme ani na červenej tekutine, ako u správnych zombíkov. Dialógy nie sú amatérskymi hercami v pokojných scénach prednášané presvedčivo, ale dá sa to prepáčiť, keď zvyšok je výborný. Ešte aj problém s kastingom, z ktorého vyplynula zmena hlavnej postavy v polovici deja, vyznel prirodzene ako zaujímavý prvok. A veľká prestávka, to bol nápad za miliôn, ale kto to nazažil, nemôže pochopiť. Za prečítanie stoja aj titulky a obsadenie, ktoré sa opakuje, ale obsahuje také skvostné role, ako kŕmiaca sa zombie žiačka, zombie čo preletel cez dvere, überzombie alebo tieň busty Lenina. –––– Normálne vyjdeme von a ja odrežem hlavu každému debilovi, čo sa priblíži. A ty mi pomôžeš. ()

manonfire

Od režie přes děj až po herce naprostá ubohost, ovšem je potřeba vypíchnout dva klady. Jednak nápad celkového retro pojetí korunovaného militantním školníkem, pro nějž slovo rusofil nedoceňuje míru jeho debility, a to je samo o sobě co říct. Za druhé se mi líbila Veronika Valentovičová. Tento sexy mutant složený z Dominiky Cibulkové a nohou, vlastně není nikterak půvabný, ale předvedl přesnou definicí třídní štětky, jejíž arogantně namyšlený výraz nedosažitelnosti si protiřečí s její celkovou snadnou dosažitelností. Opravdu mě zamrzela její smrt, jako jediná v celém filmu. Pokud by ještě víc zatlačila na pilu a celou svou roli pojala bez kalhotek, zřejmě bych šel na čtyři hvězdy. Bohužel pionýrský úbor si na spodní prádlo potrpěl, takže 20% ()

netahlo odpad!

Slovensky film na tom musi byt fakt spatne, kdyz se tahle amaterska curakovina dostala na 1. kanal jejich verejnopravni televize! ()

kenkaku

"Tento cool film začíná..." to snad někomu při psaní popisu obsahu hráblo... Od začátku jsme bral celou věc jako amatérský počin a tak trochu z legrace. Tedy do té chvíle než jsme zjistil, že účinkující (ne... opravdu NE herci) jsou brutální. I v pornu se dočkáte lepšího dojmu z hraní než tady. Příšerná logika chování postav... Navíc obohacené neskutečnou urážkou všech zombie filmů. Naprosto nic z toho co tam chrčí, kouše a zběsile pobíhá není zombie (protože se nechová jako zombie) a dokonce ani nepodlehá pravidlům pro likvidaci shodnou se zvyklostí u standartní zombie. Prostě hnus. Jako tvrdit křesťanům že Ježíš byl jen sado-maso hippie s piercingem a úchylkou v bondáži (proto to propichování kůže kovem, záliba v bičování a svazování polonahý). Jediné co bylo opravdu milé (a snaha se cení byl vrtulník Mi-24 a MiG-29 - příšerně animované, ale milé). Fuj... to že je něco "amatérské" ještě neznamená, že to musí být zprasené. Amatérské znamená shovívavost vůči trikům, efektům a rozpočtu. Ne vůči schopnosti natočit film. ()