Sovietsky tajný experiment, ktorý mal slúžiť na paralyzovanie armády imperialistického nepriateľa socializmu rozšírením agresívnej smrteľnej nákazy (kódové meno Zaraza) sa vymkol spod kontroly a musel byť ukončený. Vinou súdruha neznámeho vojaka sa zvyšná vzorka bojového plynu dostala pod falošným označením dymovníc do konvoja inváznych vojsk varšavskej zmluvy smerujúceho na územie Slovenska. O niekoľko rokov neskôr sa tento plyn použije pri rutinnom stredoškolskom brannom cvičení a nakazí nič netušiacich študentov. Malá skupinka žiakov bojuje o prežitie, ich jediným problémom však nie sú len agresívni nakazení spolužiaci, ale aj školník (bývalý dôstojník SPECNAZ), ktorý sa snaží za každú cenu zabrániť hroziacej medzinárodnej blamáži. (oficiální text distributora)

ciapok

veľmi talentovaný tím toto spravil ! škoda že paradoxne to, čo nestojí peniaze - herecké výkony, nemôže toto dielo plnohodnotne kvalifikovať medzi profi filmy. Ale kamera, strih, scéna, komparz, zvuk, hudba, jednoznačne áno ! šikovne použité prakticky všetky prvky, ktoré sa nosia, no aj pár ozaj vtipných vlastných. Ja som ostal veľmi milo prekvapený, poklona mládež :) Ak by som to mal regulárne ohodnotiť - 5 hviezd v sekcii amatérskych a (naozaj!) 3 hviezdy v kategórii profi. ()

stevkoI

Hviezdicky dve + jedna za baby :-) Inak vykony hercov na urovni amaterskeho divadla v nasej dedine, obcas aj horsie. Predsa len je to amatersky film, od spracovania az po vykony. Ako krvakova zabavka celkom fajn a na zaciatok pre tvorcov dobry odraz. SOCIALISTICKY ZOMBIE MRD :-) ()

dedavena

Mrtfi prolomili karantenu. Fšeci su mrtfi. Pozabijajtě ich. Zombicy su rychli jak štvrtkaře. Někere fakt fajne napady. Školnik s gulometem, pionyrki z rusku motorovu pilu, pionyrki ze sapikami a gdyž dojdu naboje, uvalajum zombikum glovy perlikami. Bojova helikoptera vali do škodovki a koněčna faza je nalet bombarderuf keři to fšecko srovnaju ze zemju. Němam rad filmy ze zombikami a němrtfymi, ale tu sem se moc pobavil. Navíc se film odehrava za socyalistyckeho režima. Gdo v tym něžil, něpochopi tu atmosferu. Amateřy tu dali na řiť někerym takzvanym profesyonalnim tfurcum. Něvaham z vysokim hodnocenim. ()

Major776

Jedna hvězda za pokus, ale lepší hodnocení asi dávají jen Ti co sledovali film podroušeni alkem a vylepšeni THC. A pak ještě Ti co se s protagonisty znají, jinak nelze vysvětlit tento "pleps." ()

Jimclark

Na amatérský film to vůbec nebylo špatné, pěkný holky, tři hvězdy. A další přidám za to, že na samotném konci mi to připomnělo hru Resident Evil. ()

vrch07256732

Pre pamätníkov socialistického zriadenia naprostá pecka - hnusné interiéry, plagáty, nástenky, zväzácke uniformy - otázne či to ocenia aj neskôr narodení diváci ktorým táto éra nič nehovorí - ono ako film sám o sebe vrátane scenára a hereckých výkonov nič moc (aj napriek kokotom, pičám a podobným výrazom ktorými sa to tam hemží). výraz haluzný v tej dobe sa nepoužíval - drobný historický prehrešok ktorý nič nepokazí. Klobú kdolu aj za letecké scény - na amatérsky film som také niečo neočakával. ()

MBob

Naprosto dokonaly mix akce, hororu a komedie servirovany se smyslem pro nasili, krvavosti,akci, humor, absurditu s coo hlaskami a sebeparodovanim. Na amatersky pocin spickove ve srovnani se zahranicnimi zombi produkci, ktera se pysni svou profesionalitou. ()

BigJohn02

Tak musím konstatovat, že nám Slováci dali totálně na prdel. Po těch českých amatérských sračkách nám ukázali vcelku profesionálně zvládnutý slasher. Kam se hrabe i Jacksonova Bad Taste... Zábavné bolševické reálie, sympatické děvče v hlavní roli, odpornej zkurvenej školník (v Praze jsme měli podobnýho šmejda - vzhledem k tomu, že naší školu za války využívala SS, podezříval jsem ho, že ho tam zapomněli, i když... podle jeho chování bych ho tipoval spíš na gestapo). Ale největší pecka filmu byla velká přestávka! ()

sml41 odpad!

bazmeg ..to nemyslite vážne? to čo bolo...socialistický zmrd či čo? To v kerej chorej hlave toto vzniklo? Autentičnosť social.obdobia a aktérov "reže" jak slipy na guliach - zabermi na BB puding a pár "embéčok" to nezachrániš "rejžo". Pubertálne decká, ktoré videli socializmus z rýchlika s dialektom "rrrračkujúcich a ššššušlavých blavakov". Najprv som si myslel, že sa aspon zasmejem ale chce sa mi grcať z tejto...ani neviem ako to nazvať... amaterizmus najhoršieho zrna... HNOJ všetkých HNOJOV! Kopec chyb, nelogic.scén ...nevedel som, že CENTRAL STOPOM sa zapína píla..? Skriptka asi zaspala na "vavrínoch" alebo bola najebaná z toho "čuča" čo vydávali za krv. Analfabet-dialogy ..."Tie dvere sú zareťazované"...ma položilo 8-) Jak toto mohla dávat TV (sice verejnoprávna je pre mňa ODPAD sama o sebe) a ešte s piktogramom 18? Skôr tam mali dať IQ-hojdaci koník....za snahu dávam ODPAD! ()

Kaylar

Bohužel i pro mě, která má pro filmy tohoto typu obvykle pochopení a občas k nim má i nekritické nadšení, byl tenhle film fakt slabý. Škoda, začátek s vývojem plynu vypadal tak slibně... A mimochodem, slečny pionýrky vypadaly ve vytuněných uniformách sličně, avšak předpokládám, že v reálu by je učitelstvo hnalo domů převléct, jen co by překročily práh školy. Oceňuji tak jen snad postavu školníka. ()

Brick.s

Tak co o tomto filmu říct? Nevadí mi že to je Slovenské, amatérské nebo zombie... Je to docela sranda. A navíc hlavní hrdinka docela ujde... S tímto filmem jsem spokojen... Za ně 70% ()