Sovietsky tajný experiment, ktorý mal slúžiť na paralyzovanie armády imperialistického nepriateľa socializmu rozšírením agresívnej smrteľnej nákazy (kódové meno Zaraza) sa vymkol spod kontroly a musel byť ukončený. Vinou súdruha neznámeho vojaka sa zvyšná vzorka bojového plynu dostala pod falošným označením dymovníc do konvoja inváznych vojsk varšavskej zmluvy smerujúceho na územie Slovenska. O niekoľko rokov neskôr sa tento plyn použije pri rutinnom stredoškolskom brannom cvičení a nakazí nič netušiacich študentov. Malá skupinka žiakov bojuje o prežitie, ich jediným problémom však nie sú len agresívni nakazení spolužiaci, ale aj školník (bývalý dôstojník SPECNAZ), ktorý sa snaží za každú cenu zabrániť hroziacej medzinárodnej blamáži. (oficiální text distributora)

lusa

"Piči on má guľomet" :))) Ako amatérsky film mimoriadne podarené, zasadené do rokov, ktoré si pamätám, s bebe pudingom, modrými košeľami a branným cvičením. Herci vytrhnutí z ošiaľu stužkovej slávnosti drali uši, no po pol hodine som to prestala vnímať. Na pobavenie stačí, len to netreba brať príliš vážne. 3* ()

Stejšn

Amatérismus z toho čiší všemi směry, a protože to je amatérský film, nebudu ho hodnotit bodově. Je na tom hodně vidět, že děcka co v tom hrajou vymýšlela i scénář, protože je to skutečně extrémní pakárna, na druhou stranu je ale nutno přiznat, že se do toho všichni pustili s vervou a celou dobu jsem se nenudil. Některé pasáže jsou opravdu originální (přebíhání mezi zásuvkami), a vtip se školním zvonkem zhruba uprostřed filmu byl geniální. ()

RigorMortis

A vraj Slováci nedokážu urobiť solídny film... Namiesto hororu to síce bola komédia s kopou hlodov, (ne)zmyselných scén a veľmo sympatickou hlavnou hrdinkou, no stálo to za pozretie. Ani s rekvizitami sa neštvali, mohli si vybrať akúkoľvek slovenskú strednú školu. ()

haffen

Miestami celkom slušný film kedy som chcel tomu dať 3*, ale posledných cca 20 minút to zabilo stiahlo film do Asylum vôd. Žiaľ... keby to šlo ešte viac smerom survivalu, tak by urobili lepšie. ()

Nathaniell odpad!

No... a přesně po tomhle zázraku bych slovákům zakázal hodnotit filmy, protože... Jak se chtějí sakra vyjadřovat k něčemu, co sami neumí???? ()

ac1976

Podmienkou na účinkovanie v tomto "horore" bolo amatérske recitovanie textu (hlavne u mužskej časti osadenstva) a rečová vada. 😀 Pri pozeraní som sa cítil trápne, tak tentokrát je hviezda nie za snahu, ale za Denisu a jej tesný pršiplášť. ()

frxXx

Ťažko hodnotiť niečo, keď to nemalo rovnakú štartovaciu čiaru ako ostatné. Oceňujem snahu, príjemne som sa pobavil a na prekvapenie som sa vôbec z toho necítil trápne ako napríklad pri lacnejších amerických hororoch. Navyše ma to vrátilo do mojich školských čias. Zombikov sme síce nemali ale prostredie a herci boli dosť podobní :) ()

Saiffer

To, čo film stráca na amatérskych trikoch a technickom prevedení získava na sexi protagonistkách a zábavných dialógoch. Tento film pokladám za konečne prvú novodobú celovečernú komédiu v kinách. Zároveň prináša originálne prvky do zombie sveta (skúsim napísať bez spoilerov: typ hlavnej zbrane; prestávka; spôsob+obsah+účinok vpichu). Ak ste pripravený na béčkovosť kedže je to v podstate študentský film za smiešny rozpočet (19 000 €), budete sa kráľovsky baviť na spomínaných dialógoch a ich typickej slovenskosti. Mimochodom toto je podľa mňa prvý slovenský film s uveriteľne zahranými nadávkami. ()

wallax

Kvitujem odvahu pustiť sa do takéhoto projektu...ale podarilo sa. Výborný zombie splatter náklad s bandou pionierov, nezabudnuteľnou 16kou s dvomi samopalmi (Mila pri nej vyzerá ako malé dievčatko v kresťanských šatičkách), krehkou žiačkou s riadnym CCCP kladivom, hektolitrami krvi, tonami čerstvého mäsa a všetkým čo k tomu patrí. Všetci čo zažili atmosféru okolo roku 1985 (+/- pár rokov) sa kráľovský bavili a určite neľutujú minutých 100 Kčs na lístok a otlačený zadok z postkomunistického kina Úsmev. ()

Citera_Mor

Možná to má lehce pomalý rozjezd, ale jakmile se to dá do pohybu, je to nářez! Považuji to za velice zdařilý počin, hodně absurdní, ale v dobrém slova smyslu. Dlouho jsem se u filmu takhle nenasmála. ()

Honzulik

Tak nevím co mám vlastně hodnotit? Film dobrý promítnout maximálně na soukromém "mejdlu" tvůrců filmu... Ale cpát toto do televize, nebo dokonce do kina je už fakt odvaha... ()

t.b.kat

Hrozně jsem se těšil a o to více jsem byl zklamán. Vím, že se jedná o amatérský film, který by nevznikl bez nadšení lidí, kteří mnohdy pracovali zadarmo, ale film mě naprosto nudil. Scénář, herecké výkony, triky a hudba - prostě hrůza. Zásadní nevýhodou amatérských filmů je, že se někteří "mizerní" pseudoherci snaží za svůj příspěvek dostat do filmu a bohužel často se jim to i daří, také různí přátelé, rodiny, partnerky či partneři. Škoda toho, nevím, zda tento případ je i u tohoto filmu, ale mé hodnocení je pouze slabé 2*. ()

djbarrel

Na to aby to byl dobrý horor je tam moc špatných dialogů, špatný zvuk a moc špatných efektů. Na horor/komedii/parodii to má zas málo nahých holek. Shlédnout se to dalo, zas tak zlé to nebylo, ale podruhé bych už trpěl. 45 % ()

heger

Škoda že tvorcovia nepridali viac humoru a paródie (a kľudne aj "love story") na úkor naháňačiek a zabíjania zombies. Po istom čase mi už mnohé scénky prišli zbytočné a opakujúce sa. Ale bavil som sa - na slovenskom "amatérskom" filme!!! ()

Vieriq78

Snažím sa prihliadať k tomu, že je to amatérsky film. Na prvý pokus, s obmedzenými možnosťami nie zlé. Napriek tomu mňa až tak nenadchol, ale tak horory nie sú moja káva. Bola to skôr zvedavosť, vidieť čo vyšlo zo slovenských mladých rúk. Je to v podstate krátky príbeh deciek žijúcich v dobe socializmu, ktoré sa zázračne nakazia a menia na zombíkov, pobehujúc po škole spolu s trafeným školníkom. Pár "efektov" môže byť. Ale nemalo to svoj príbeh, ani hororovú atmosféru - na to mne nestačí nechutné prelievanie krvi, a taktiež tam nebol vôbec nádych tej doby. (to fakt dosť chýbalo) Napriek tomu pre snahu, podporu a za niečo také nové, čo našim NEamatérskym filmom chýba, majú u mňa dve hviezdy. Keby bola špeciálna kategória amatérskych filmov dala by som o hviezdu viac. Kvôli objektívnosti sú dve na mieste. Dúfajme, že takýchto pokusov bude len pribúdať. ()

amundseen

SZM sa dá pokojne ohodnotiť ako odpad, alebo mu dať päť hviezd. Úvod a záver už boli tvorcom nad ich sily, ale jadro filmu sa im fakt podarilo. Je v tom cítiť kus prirodzeného talentu, škoda, že nemali pri sebe viac profesionálov, aby vo filme prerobili remeselne nezvládnuté časti. Áno, je to výsmech slovenským profesionálnym filmárom, ktorých žánrové filmy sú síce pekne natočené, ale výsledok je oveľa horší, ako pri tomto naskrz amatérskom počine. ()

underground

Jako fanoušek zombie movies jsem si nemohl nechat ujít ani tento film od našich sousedů. Předem jsem počítal s tím, že půjde o béčkový film a nečekal jsem tak mnoho. Bohužel scénář i tak hluboce zklamal. V tomto filmu je tolik rozporů, že se zařadil mezi několik málo filmů, které jsem musel vypnout a nedokoukal je tak do konce. Jednu hvězdičku jsem dal spíše za snahu našich sousedů, ale raději bych hodnotil známkou Odpad, protože zde není co hodnotit. Rozpočet €19,200 vnímám tak, že většina částky padla na alkohol. ()