Temnota přichází

• USA The Darkness (více)

Rodina Taylorových je na dovolené v Grand Canyonu v Arizoně, kde malý syn Mikey najde v jeskyni černé kameny, na kterých jsou vyobrazeny různé symboly. Bez vědomí rodičů si je odveze s sebou domů, ale po návratu se začínají se v jejich domě dít podivné události, které jim obrátí život vzhůru nohama. Mikeyho se totiž zmocnily temné síly... (TV Nova)

tron

Kevin Bacon je môj obľúbený týpek, ale nebyť neho, nedalo by sa na tento film pozerať. Veľké sklamanie, ak uvážime, že režíroval tvorca jedného z najlepších krokodílích hororov na svete. Ďalším plusom je dôraz kladený na atmosféru (trocha mi to pripomenulo Balaguerovu Temnotu) a psychológiu postáv + zaujímavý nápad „indiánskych duchov terorizujúcich autistické deti“. Naopak, mínusom sú tupé ľakačky, nečasto použité, ale o to nekvalitnejšie CGI, nezaujímavé médiá, predvídateľný dej a na horor dosť veľké negatívum a to to, že som sa nebál, ani nebol znepokojený či vyvedený z miery. ()

Bloody13

Důvod, proč australskej talent McLean natočil něco takhle fádního, bych viděl v samotný produkci. V Blumhouse moc dobře vědí, že nejúspěšnější horory posledních let jsou hlavně duchařiny, takže by byli jen proti sobě, kdyby z toho nevytřískali co nejvíc. Spočítali si, že slušný řemeslník za kamerou + slušní herci před kamerou by mohli diváky nalákat, bohužel se sekli s mdlou (rozuměj neagresivní) reklamou a docela ubohým scénářem. Kevin s Radkou tu tak ani nemají co hrát, strašení se smrsklo na samy od sebe se zabuchující dveře, všudypřítomný otisky rukou, rádoby znepokojivý stíny a nějakou tu bafající zvěř. Může to dneska stačit? No jasně, že nemůže! Takže, Gregu, příště se na podobný melouchy vyser (nájem si nějak zaplatíš vždycky) a toč si vlastní věcičky. Třeba další Wolf Creek - za ten ti nadávat nebudeme. ()

Marceloo

Mladej rodine sa po návrate z dovolenky v Grand Canyone začnú v dome odohrávať záhadné udalosti. Významná je hlavne zmena správania ich syna, čo ale pre nich nie je nič nové, keďže je autista, takže si myslia, že je to len ďalšia zmena jeho stavu. Keď však paranormálnych udalostí v ich dome neustále pribúda a rodina prežije niekolko závažných udalostí, rodičia si uvedomia, že si z výletu do Grand Canyonu priniesli niečo viac ako len krásne zážitky a pekné fotky. Niečo temné sa vrátilo s nimi a teraz ich to chce pripraviť o život. - Nemôžem uveriť tomu, že toto dal dokopy režisér jedného z najlepších Hixploitation hororov v histórii moderného hororu s jeho tímom. Opäť ďalší horor s dokonalou a velmi zaujímavou zápletkou zničený trápnym PG-13 ratingom, ktorý núti tvorcov nepoužívať krv a očividne ich povzbudzuje k nekonečnému používaniu trápnych digitálnych efektov. Projekt 6 Miranda Drive sa mi už od začiatku velmi páčil, pretože Greg McLean je tým najlepším, čo sa teraz dá na hororovej scéne nájsť. Na tento horor sa však posnažím čo najskôr zabudnúť, čo zrejme urobí aj on, aj keď finančne sa tomuto hororu celkom zadarilo. Herecké výkony boli znesitelné a aj prostredie rodiny vyzeralo dobre a prívetivo. Legenda, na ktorú bol tento horor zameraný, bola perfektná a velmi zaujímavá, ale úplne ju zničilo spracovanie. Nechcem toto dielo kritizovať, takže sa radšej zamyslím pozitívne nad tým, že režisér čoskoro príde s Wolf Creek 3, Territorial a The Belko Experiment, takže sa mi toto mierne zlyhanie vôbec nezdá podstatné. + herečka z Vampire Academy + herečka z Silent Hill, The Crazies a Silent Hill : Révélation 3D + herec z Life After Beth ()

silentname odpad!

Opäť tu máme film, ktorý nám veľmi perfektne ukazuje, ako sa horory nerobia. Žiadna veľká kreativita, žiadne skutočné strašenie, ktoré by nás chytilo pod krk, len neskutočná nuda od začiatku až do konca s absolútne strašným hereckým výkonom mladého Davida Mazouza, ktorého je mi úprimne v tomto filme ľúto. Po tom, čo predviedol v seriáli Gotham je toto podľa mňa absolútne likvidovanie mladého talentu. Príbeh je podľa mňa úplne mimo a využíva všetko, čo sme videli xy krát a neprináša dokopy nič a ešte raz nič nové. Jediní herci, ktorí podľa mňa sú v pohode sú Radha Mitchell a Kevin Bacon. Lucy Fry je tiež celkom okey, no jej postava je maximálne otravná a nevie filmu reálne nič pridať. Najmä keď v dôležitých momentoch je radšej vo svojom svete so slúchadlami na ušiach. Je to vskutku tragédia, ale "The Darkness" je pre mňa tohtoročným The Gallows. Maximálne otravný, nudný a polovičatý hororový pokus, ktorý neosloví podľa mňa absolútne nikoho. Vážte si svoj čas a tomuto filmu sa vyhnite. Nestojí to za to. Ani v najmenšom. Myslím si, že tako ako ricci.s povedal vo svojom komentári "Viac by som odporúčil už vidieť remake Poltergeist. Nech je ten film aký je, ale je to rozhodne strašidelnejšie a zaujímavejšie, než všetko čo sa tu objavilo. Hodnotenie: F ()

ricci.s

Najväčším plusom tohto hororu je to, že ho nevysielali u nás v kinách, lebo to by už boli ale totálne vyhodené peniaze. Snáď nejdebilnejší, najnezaujímavejší a najsterilnejší duchársky horor, aký som videl v posledných rokoch. To už skôr odporúčam priemerné neškodné blbinky ako Ouija či remake Poltergeist, tie sa mi zdali aspoň štipku snaživé. Tento film mi vlastne aj trochu pripadal ako napodobenina Poltergeist, ktorá nepriniesla zhola nič. Digitálna hmla či otlačky rúk na stenách sú to posledné, čo by tu vydesilo. Ľakačky sú tak predvídateľné a chabé, že nestoja za nič. Na príbehu som nenašiel vôbec nič zaujímavé. Triky a masky guľatá nula. Pritom som sa tešil na démonický snímok a nejaké podarené monštrá, no dočkal som sa maximálne niekoľkých zakuklených postáv. A čo sa týka hercov, najlepšie im išli hysterické výlevy, takže väčšinou pili krv. Takže prepadák ako hrom. Aj na priemernom a neoriginálnom duchárskom snímku sa dajú nájsť nejaké scénky, ktoré si divák zapamätá, pokiaľ splnia svoj účel a vydesia, no v tomto horore som žiaľ nenašiel ani jednu. Dal by som tak 30%, a to som ešte mierny. ()