Poslední samuraj

• Česko Gohatto: Tabu samurajů (více)

Příběh samuraje pro všechny milovníky bojových umění a akčních filmů. V roce 1865, ve dnech blednoucí slávy japonských vládců, je ještě hodně mladíků v tradičních školách pro samuraje s tvrdou disciplínou. V tréninkových místnostech bojových umění i mimo ně se odehrává mnoho příběhů. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

HonzaMag

Tak tohle se nějak nepovedlo. Děsná nuda, 4%-ní samurajové,.... Asi nejsem členem té správné komunity (abych ocenil skryté kvality tohoto snímku). ()

AMD.SW

Čekáte-li akční film, musím Vás zklamat. Sice se odehrává ve škole bojových umění pro samuraje, ale je to milostný příběh mezi několika samuraji-chlapy. Půjčila jsem si to v půjčovně, neboť popis na kazetě sliboval akční podívanou, a já měla náladu na klasický japonský akčňák. Veškerá akčnost se omezila na tréningové souboje ve škole, celou dobu jde o city jednoho samuraje k druhému, zoufalí učitelé se jej snaží přeorientovat, a tak jej vezmou do bordelu, kde je nekonečná scéna, jak se lehká ženština pomaliňoučku přesunuje do pokoje za samurajem, který ji stejně nechce, to jsem musela přejet rychloposunem, abych u toho neusnula. Opravdu to není akční film, ale milostný. Jo, ale občas se tam aspoň brutálně popravuje. ()

DeathRock

Silene zmatene vypraveni pribehu me po skonceni filmu otravilo. Popis deje mi pripomina cteni starych japonskych knizek. Kazdopadne postava vypravece Vas urcite prijemne prekvapi :-))) ()

Marwinek

První mínus je dabing, myslím si že v originále by to bylo lepší. Druhý mínus je za tu homosexuální zápletku, nic proti, ale tady mi nějak necvaklo proč to tam je, sice se mi nepodařilo to dokoukat, ale prostě mi to přišlo zbytečný. Několik bojových scén na úrovni seriálu Shogun to neutáhlo. Takže 25%, ale jenom za to, že tam nebylo Pikaču a Tamagoči. ()

FandaF odpad!

Upoutávka: ... pro milovníky bojových umění a akčních filmu ... Já říkám: HOVNO soudruzi ! Varuji všechny opravdové milovníky zmíněného žánru před tímto "dílem". Pan Režisér Akira Kurosawa by asi zíral a zřejmě by ho asi i trefil šlak, kdyby to viděl... ()

sara91

Z komentářů vyplývá, že spousta lidí čekala klasický samurajský film v "kurosawském" stylu, místo toho jim byl ukázán poněkud jiný a - co si asi moc diváků neuvědomilo - velice realistický pohled na období šógunátu. Jsme zvyklí na romantické pojetí této tematiky a jakmile vidíme "odvrácenou" stranu pohádky, jsme nespokojení. Jen tak pro zajímavost - i v kodexu bušidó jsou mj. zmíněna pravidla pro vztah mezi muži, homosexualita v Japonsku nebyla ničím neobvyklým, přestože to některým k postavám ušlechtilých samurajů třeba nesedí. Mně osobně se film líbil, jak už se tu zmiňovalo, přinejmenším je to určitě pastva pro oči. Chtěla jsem původně dát tři hvězdy, ale dávám čtyři, protože tu film díky irelevantní zaujatosti nehorázně podceňujete. ()

Pythonator

Nechutná přihřátá nuda na hranici snesitelnosti. Člověk vyžaduje od filmu o samurajích nějaké to poskakování s katanou a takové ty samurajské nesmysly o cti a oddanosti, ale tady se divákovi dostane jen hromady homosexuality a to není pro normálního (chápej heterosexuálního) diváka vůbec příjemná podívaná. Komu nepřijde ten zženštilý usmrkaný hošan odporný, tak v tom filmu může odhalit i nějaké ty kvality. Běžný český homofob pak dá přednost Poslednímu samurajovi s Tomem Cruisem. Dvě hvězdičky dávám jen za snahu ukázat zase nějaké nové tabu z jiného světa a především s úctou k perfektnímu Takeši Kitanovi. ()

armin

Bohužel velké zklamání, hlavně co se příběhu týče... vlastně jsem asi vůbec nepochopil, o čem to bylo a proč, stalo se vlastně něco?... vizuálně příjemné zpracování, ale nulový děj a navzájem se svádějící a žárlící samurajové posunuli film na bod mrazu = trochu zcestné a masochistické pojetí l´art-pour-l´artismu, nebo o co jiného se tu vlastně oshima pokoušel? ()

Rapollo

Homosexualita mezi bojovníky je poměrně známý, ač opomíjený jev, vždyť se vyskytovala i mezi spartánskými bijci či dokonce mezi členy jednotek SS. Zde přišli na přetřes i japonští samurajové, ale žel ve velmi neobratně a těžkopádně zpracovaném snímku. Dvě hvězdičky dávám za to mírné napětí takřka detektivní zápletky, i když konec je natolik zmatený, že mu nepomohla ani useknutá sakura. TO: Hitman 47 - Chlape, tys mě rozesmál! ()

ghostwo

Než to pustili včera v TV, tak měl film hodnocení 37%. To bylo hodně málo, tohle si film nezaslouží. Natočené to špatně není, výprava slušná, souboje slušné. Samozřejmě je trochu problematické dívat se na to, jak po sobě dva samurajové vyjíždějí - to prostě není normálnímu chlapovi příjemné, a nemusí být ani extra puritán. Navíc vizáž hlavní postavy je až přehnaně zženštilá - nevím jeho pohnutky proč, závěr jsem nepochopil - ale pak se asi nemůže divit, že po něm kde kdo "vyjíždí". Svým způsobem zbytečný film, nevím komu byl určen. Možná si chtěl jenom režisér odnést nějaké menší ocenění z fesťáků, což se snad i podařilo (co jsem tu četl). Český název je naprosto zavádějící, ty naši troubové zase spolehají, že film bude vydělávat tak, že si ho někdo půjčí "omylem" - tuhle taktiku nemám moc rád. ()