V novém filmu Pátá vlna nalézáme většinu Země zničenou čtyřmi vlnami stále se stupňujících smrtících útoků. Cassie (Chloe Grace Moretz) prchá světem, prostoupeným strachem a nedůvěrou, a zoufale se snaží zachránit svého mladšího bratra. A zatímco se připravuje na nevyhnutelnou vražednou pátou vlnu, spojí své síly s mladíkem, který by mohl představovat její poslední naději - jen kdyby mu dokázala důvěřovat. (Falcon)

Blowler

Špatně zahraný, špatně nadabovaný, ementálovej scénář, spousta předvídatelnosti a konec úplně chybí. Co víc dodat. ()

Enceladus

Nenávidím filmy typu "teenager zachraňuje svojho súrodenca a popri tom zachraňuje svet". O O globálnej katastrofe sa stále iba hovorí, ale aby ju aspoň raz ukázali by sa zišlo takisto. Prečo by mimozemšťania konali tak ako konali? Je to asi najhlúpejšia dejová línia akú som v sci-fi apokalyptickom filme videl. Nedomyslené a niektoré aj úplne zbytočné vlny, ktoré vidno prvých 10 minút fimu, potom je to už iba kecanie do prázdna. Slabý podpriemer. ()

Jakubik

Už z prvních scén jde tušit, že to bude průser. A taky, že je. Celý film od odpadu zachraňuje tísnící atmosféra. Mišmaš všeho možného co je k vidění na plátnech především béčkového ražení a to si byli tvůrci tak jisti úspěchem, že to nemá ani pořádnej konec… ()

Eventyrer

Ďalšia teen romanca, tentoraz na pozadí katastrofy spôsobenej mimozemšťanmi. Presne tak. Je to rovnako debilné ako to znie. Ďalšia mladá deva, ktorá je postavená do ťažkej situácie a stretne lásku. Samozrejme, nie hocijakú. Zakuká sa do polovičného ufóna. Ich rasa je chladná a lásku považujú za trik. Ale on je polo človek polo ufón, takže bez obáv, deva v ňom dokáže rozpáliť vrúcne city! Ufónsky hrdina sa snaží ochrániť svoju milú a jeho milá sa nám ukazuje ako dostatočne silná osobnosť na to, aby zvládla akúkoľvek zložitú a ťažkú situáciu. Nesmiem zabudnúť na devu ako rozprávačku s replikami čoby Bella so série tvajlajt. Divák totiž nie je dosť chytrí na to aby to všetko pochopil pri takej stupidite úplne sám a musí nám opisovať všetky svoje hlboké pocity a myšlienky, bez ktorých by sa film vôbec nezaobišiel. Film som si pozrela len kvôli malej Moretz, ktorú považujem za talentovanú mladú herečku. Nesklamala ma ani v tomto, na nešťastie sračkovom filme. ()

Acrobat odpad!

Neviem, z ktorej strany do toho pichnúť. Bodnúť sťa nožom. Jedno za všetky: „Predstav si, že hovoríš parťákovi, aby v ostrej paľbe, ktorá sa valí zo všetkých strán utekal plne ozbrojený s helmou na hlave uličkou. K tomu všetkému na to máš len málo času Dave, lebo tento autobus v ktorom sedíš, čochvíľa vybuchne. Stresová situácia vyžadujúca čistú myseľ. Problém je len jeden.“ Toto všetko hovoríš 9, či 12 ročnému decku so ženským pohlavím. Ja už sa rehocem ako diabol, že úchylnosti neprestávajú a potom, čo povraždia rodičov v stodole, sú úhlavnými zabijakmi „cudzích“ a spasiteľmi Zeme opätovne nikto iný ako deti. Tu už aj neplnoletí. Nemá to síce až takú úchylku ako totalita v mizerných Hunger Games, tu si to ctí nádych stratégie a voľnosti. Zavraždíte človeka, ktorému sa blyskne strieborný kríž v ruke. Úplne rutinná réžia bez mŕtvych kaskadérov (česť ich pamiatke Quantum of Solace) v debilnom scenári (v podstate ani neviem či podľa knihy alebo čo), kde nádejou Zeme je detská jednotka. Liev nepochopiteľne utápa talent v tejto zlátanine, kde absolútne jediným svetlým momentom, ktorý má nádych posvätnosti je zranenie Chloe. Tá kríva ešte ďalších 25 minút filmu, pomaly sa zotavuje. To všetko je však aspekt vyhľadávaný ľuďmi s podobnou obsesiou zranených herečiek ako ja – neliečená porucha. Tešíte sa z toho a zabíjate s pokojom všetkých, čo sa k nej dopravia. Nie ! Sympatický Evan Walker v sebe objavil to druhé ja, nie ako sovietsky agenti v USA. Objavil nádej a je tým, čo prepája svety. Aj Cruisea v Oblivion? Zatiaľ nie, lebo mám jeden nápad miesto drvivej kritiky: „Odpľul som si pred generálom, kde som bol povolaní proti 587-tej vlne v poradí. Teraz útočili lacným NDR pornom a potrebovali chlapa, ktorý je imúnny a vyhľadáva len brazílske umelé krásky. Štíti sa nahoty, potiera vzrušenie a myslí len na záchranu zraneného dievčaťa. Táral do vetra a hovoril o deťoch.“ Prestal, lebo až vtedy pochopil, prečo pri Piatej vlne plakal. Uveril v jej osud a nádej. Uveril v Chloe a jej priestrel. Neprišiel a neobjal ju. Z diaľky im vytyčoval cestu ako Max. Zacítil bolesť a nezmohol sa na určitý moment . Piata vlna pôsobí výborným dojmom, ale rozum mi nedovolí pustiť fantáziu. Detailné oxymorom a jasný víťaz zbytočnosti. (videné 24.04.2016, BDrip) ()

Denila

Film proletí vše zajímavé během první čtvrťhodinky. Nastávající okamžiky jsou předvídatelné, nic nedokáže překvapit a do děje se nedá pořádně zakousnout. Nikomu nefandíte, nad nikým nebrečíte. Nebýt ten den kino za pade tak na to nejdeme. Ovšem dala bych hvězdu navíc, ale ne za film, ale plné kino uplné smíchu a príma vtípků. Kino CinemaCity Ostrava 1/5/2016│2D ()

Likan7

Je mi úplně jasný, co z toho chtěli mít. Hunger Games mělo devastující úspěch, Divergence se finančně celkem povedla, tak udělejme něco podobnýho. A vznikla Pátá vlna..upřímně jsem byl celkem překvapený, protože první půl hodina je více než fajn. Nádech toho, že je lidstvo v hajzlu a mimozemšťani si dělaj co chtěj, je tu pěkně znát. Nejdřív připlujou jako v Dictrictu, pak čudlíkem vypnou elektřinu, takže letadla padaj jako mouchy a všechno bouchne, pak spláchnou všechna přístavní města, takže vidíme vlnu ve stylu Drtivého dopadu, pak zmutujou pár virů, takže chcípáme jako v Nákaze. A kdyby to nebylo málo, tak ve stylu Fakulty vyšlou na zemi pár vidláků s puškama, aby zabíjely ty, co přežili. Jak řikám, je to fakt fajn. Jenže tohle všechno trvá 30 minut a film má skoro 2 hodiny. Zbytek filmu sledujeme totiž jednu holku, která se nějakou šťastnou náhodou ocitla živá a nešťastnou náhodou bez bratra, kterýho nechala odjet, a protože slíbila tatínkovi, že se o bratříčka postará, tak veme jeho plyšáka, nějakou odstřelovačku a jde. Cestou potká hezkýho kluka, kterýmu neví, jestli má věřit (taky tu cítíte Stmívání?) aby tak zhruba ve 3/4 višchni zjistili, že to je přesně naopak, než jim tvrdili. Jenže vy už jste to odtipli po hodině a jen znuděně koukáte, jestli si ty dva daj pusu, a jak dělá armáda armádu z dětí ve stylu Enderovy hry, jenže tak o třídu méně zajímavě. Useklý konec nechává v člověku nepříjemný pocit, že se tvůrci budou chtít ještě pokusit nějakým způsobem tuhle mrtvou značku (která byla kaput už den po premiéře) oživovat, protože se nevyřešilo skoro nic. Šestá vlna? Proboha, ne díky! PS - Maiky Monroe jsem si všimnul už ve fajn hororu Neutečeš, a v Pátý vlně je jediná, komu alespoň něco věříte. Nehledě na to, že vypadá dobře jako bloncka i černovláska. ()

MartyRBK

začátek celkem zajimavej,ale postupne se z toho stala uplna hovadina, ktera vyvrcholila nedořešeným koncem, takže ani nevim co tím chtěl vlastně básník říct.Skoda protoze potencial tam byl. ()

E lan

Nic moc, skutečně nezajímavý teenagerovský sci-fi film bez významnější zápletky, hereckých výkonů či pointy. Není to vysloveně špatná záležitost, ale nevzpomenu se z tohoto film za týden na nic... ()

Magnolia666

Dvě hvězdy za koukatelnou kameru a "naději" (protože jsem sice cynik, ale sentimentální). Jinak naprosto neoriginální a předvídatelný scénář. Chloe je sice hezká, ale kdoví jaké herecké umění taky nepředvádí. A to vůbec nemluvím o některých patetických a klišé scénách. Ale tak na středeční podzimní večer dobrý. ()

waska

Chloe Moretz je opravdu moc hezká mladá slečna, která dokonce skutečně umí hrát. Bohužel výběr filmu se jí tentokrát moc nepovedl. Plno nelogických věcí, na otázky, které v průběhu děje vznikají, ne že nikdo neodpovídá, ale on se na ně nikdo ani neptá, takže všem přijde vše naprosto normální. Trochu se děsím toho, že konec zůstal trochu otevřený, tak aby někoho nenapdalo natočit pokračování. ()

adamko100

Dej-nula bodov. Scénar-neviem čo je horšie od nuly. Koniec-nemám slov. Nútené romanicé scény- nemiestne, nevhodné, navyše. Začiatok sa mi páčil, no neviem či to stojí až za tie dve hviezdy.. Možno kvôli tej pesničke pri titulkoch.. ()

DarthFailord

Takové normálně průměrné. Začátek byl celkem slibný. Pak tam bylo i pár slibných a pěkných momentů. Ta love story v tom byla úplně zbytečně. V některých scénách je vizuál vcelku působivý. Prvních a posledních 20 minut good. Ale to opravdu nestačí. 55% ()

Demonic189

V poslednej dobe mam ozaj silný nos na ešte silnejšie pitchoviny a hľa, nekončí sa to ani pri Piatej Vlne. Prvá polhodina ešte relatívne fajn, zvyšok ťažký WTF... PS: nenávidím filmy, v ktorých sa detskí hrdinovia snažia tváriť drsne a cool... ()

nwx

Ušlo to do té doby, než se z toho opět stal scifi film ve kterém hrají hlavní úlohu děti. Další z nekonečné řady. Bašta pro puboše. ()

Aleix

Takže po tom všem co emzci dokážou vyvolat ve třech vlnách na Zemi nás dorazí jimi vycvyčený a zblblý děcka ? No jo když se vypne wifina tak co dělat ... ()

Další adaptace knihy pro mládež na cestě

Další adaptace knihy pro mládež na cestě