Reklama

Reklama

Svéráz národního rybolovu

  • Česko Svérázný rybolov (více)

Obsahy(1)

Ruští bohatýři opět na lovu, tentokrát však v nebezpečné blízkosti státní hranice... Volné pokračování úspěšné komedie Svéráz národního lovu.  Naši svérázní lovci se tentokrát vydávají na ryby. A opět s vodkou. Parta chlapů jede na ryby a vezme si na cestu 16 kartonů vodky. To vše ve jménu kulturní rekreace. Avšak stane se, že je proud zanese (i s drahocenným nákladem) do Finska. Nestačili ještě vypakovat pruty a došlo jim, že překročili státní hranici. Kvapem se vrátili do vlasti, přičemž v cizině zapomněli škatule s pitivem. Jednu nebo dvě - to by ještě šlo vydržet, ale všech šestnáct, to už je státní kauza. A ve jménu takové je ruské vojenské námořnictvo připraveno se potopit. Třeba až na dno... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (210)

tomtomtoma 

všechny recenze uživatele

Zase příjemně a vtipně zábavný film, kde parta kamarádů, ve složení generál Michalovyč (Alexej Buldakov), přírodní mystik Kuzmič (Viktor Byčkov), kriminalista Ljova Solovejčik (Semjon Strugačjov), smolař Serjoža Olegič (Sergej Russkin), policista Semjonov (Sergej Gusinskij) a host prokurátor (Vasilij Domračjov), se schází na známých místech proto, aby lovili rybky. Ale rybolov se zvrhává v pití, marné pokusy o lov, které často vedlo k ohrožení jejich vlastních životů a získání ztraceného a drahoceného nákladu vodky a finskou mezihrou. Zase je zneužívána armáda k soukromým účelům a pro litry vodky. Kráva překonává rychlostní rekord, jedinou rybu chytí rybář nováček, pan prokurátor, útěk z Finska, vrácení a opětovný útěk, uspávání generála a náhodné potopení lodě. Vtipné, zábavné, s krásným nadhledem a národní sebeironií. ()

C0r0ner 

všechny recenze uživatele

Co bylo v jedničce nedotažené, se tady povedlo moc pěkně. Sice si pořád myslím, že to šlo lépe, ale už to byla opravdu parádní ožralecká jízda se vším všudy. Pašování vodky armádní ponorkou, opíjení kapitána, aby svolil s "pronájmem", účast na cvičení střelby, které se díky litrům vodky stane omylem vítězným... Bavil jsem se dobře. 85% ()

Reklama

Jehan 

všechny recenze uživatele

Dobrá zábava a "otdych"pokračují. O zdánlivě absurdní, leč v rusko-finském kontextu standardní, situace není nouze. Ponorka jezdící na chlast, kořalka v obřích sklenicích od okurek vytahovaných z šerých koutů, funkcionář (naš čelověk) v sandálech, to je prostě realismus. Nemyslete si, holenkové, že je to nějaká umělecká licence nebo nadsázka. Už ten tatarský kníže v Andreji Rublevovi pronesl památnou větu:" Na Rusi je vše možné". A Rusko je všude tam, kde jsou Rusové.Oni si z toho to Rusko prostě udělají. Raivo bohužel jen epizodně. Nezapomenutelný generál a jeho meditace nad rolí vodky v ruské kultuře. Kuzmyč bohužel nedostal tolik prostoru jako v "jedničce". Nelituji tehdejší cesty do kina závějemi. Lituji, že už tu žádné nic nepromítá. ()

Iggy 

všechny recenze uživatele

Sice podstatně méně vodky (alespoň té správně zužitkované), ale mnohem vydařenější vtipy. Akorát absurdní a oproti prvnímu dílu nepředvídatelné. Lepší přípitky a i ruské stereotypy se mění alespoň ve vysvětlování tradic (např. pelmeně). A generál bez problému se potápějící i s jeho věčným doutníkem je naprosto geniální! Podle mě mnohem vydařenější pokračování Svérázu národního lovu. ()

MeGab 

všechny recenze uživatele

Trapná komedie, snažící se navázat na poněkud lepší vzor Svéráz národního lovu. Viděl jsem oba filmy jen jednou, ale z toho druhého (ač jsem ho viděl před pár dny) si nepamatuju žádnou z absurdit tak živě jako krávu z dílu prvního. Zbytečně vyhozené peníze za DVD. Jsou však daleko horší filmy, proto jsem dal 2*. ()

Galerie (6)

Zajímavosti (1)

  • Miniaturní ponorka byla skutečným plavidlem sovětského, později ruského námořnictva. Šlo o plavidlo typového projektu 865 (kód „Piraňa“), které bylo v leningradských loděnicích vyrobeno v pouhých dvou kusech, první spuštěna na vodu v r. 1986. Technické údaje: délka 28,2 m, šířka 4,7 m, max. rychlost pod hladinou 7 uzlů, mohly se potápět do hloubky 200 m. A i když posádku standardně tvoří 3 muži, ponorka je plně ovladatelná i jediným (velitelem), takže rovněž v tom film odpovídá skutečnosti. V r. 1999 byly vyřazeny oba stroje ze služby. (chamonix)

Reklama

Reklama