Kontrafakt: Dáva mi

(hudební videoklip)
všechny plakáty
Hudební / Krátkometrážní
Slovensko, 2003, 4 min

Práca na ňom pripadla Michalovi Romeo Dvořákovi, režisérovi, ktorý stál za vačššinou doterajších domácich hiphopových videoklipov. Vybral si skladbu Dáva mi, oslovil Rytmusa na legendárnom koncerte v pražskej Akropole a ponúkol im výrobu klipu. Do dvoch mesiacov bol videoklip na svete a veci sa začali diať. Klip mal premiéru 15.10. 2003 v hudobnom programe Paskvil v Českej televízii a tento počin navždy zmenil hudobný priemysel nielen na Slovensku. Do pár rokov tu rap ovládol všetko čo sa dalo… Dáva mi, hudobný videoklip kapely Kontrafakt bol na Slovensku nasadený do hitparády Deka Hity na TV Markíza a v prvom týždni sa dostal na prvé miesto, kde sa udržal 8 týždňov. Tiež bol mesiac medzi najhranejšími klipmi na hudobnej TV stanici Music Box a neuveriteľným spôsobom sa prebil aj na predné miesta iných hitparád. Okrem Slovenska zabodoval na českej hudobnej stanici Óčko, dostal sa do vysielania nemeckej hudobnej stanice Viva a odvysielali ho aj hudobné programy v Anglicku, Holandsku či vo Francúzsku. Klip sa nakrúcal v Prahe v ateliéri, na festivale Hip Hop Kemp aj v domácich Piešťanoch. Spoznáme v ňom legendary sídlisko Adama Trajana, Rytmusovu detskú izbu, Egovu Vodárenskú ulicu aj Dom kultúry. (ČSFD)

MM_Ramone odpad!

Tento video klip bol mojim druhým opatrným kontaktom so slovenskou rapovou scénou. Nechcel som dať len na prvý dojem. Počúvam Oi!, punk a Hard Core, takže to stále bolo pre mňa niečo exotické, ale zároveň absolutne neprijateľné. Znova som si kládol otázku, že čo sú to za podivní blbečkovia? Začnú už konečne niečo hrať, alebo to bude zasa len takáto sračka? Veď sú to cigáni. No minimálne ten jeden z nich určite. Myslia to vážne alebo je to len nejaká recesia? Oni to fakt myslia vážne. Čo je toto za pičovina? WTF? What the fuck?! Aha, no to je predsa ten prijebaný Kontrafakt. Viac som tomu už potom šancu nedal. Všetko mi už bolo jasné. Je to totálny odpad! ()

Marek1991

Časy, keď nám na scénu vtrhli traja raperi po vzore americkej scény, na Slovensku teda rap dobyl hudobnú scénu v momente keď nejak doznievala vlna punku a rocku a hneď sa scéna zvulgárnila, no bol to akýsi protest a snaha o novú výpoveď ďalšej generácie, aj keď táto trojica bola staršia než jej publikum a dodnes jej to akoby zostalo. Časy, keď sa ešte nesnažili byť na silu komerční, no mne boli od začiatku proti srsti ako sa povie. Počúvali ich najväčší vagabundi v škole, ktorí mi robili zle a časy, kedy moji kamoši, ktorí už v čase tohto diela neboli na škole a s ktorými som predtým frčal ako sa povie skôr na Ine Kafé, objavili pre mňa Linkin Park, ale aj mnohé iné skupiny zo zahraničia, boli fuč a ja som začal chytať svoje prvé depresie z toho ako sa život začal vyvíjať a dodnes som nenašiel úplne ten svoj vtedy stratený elán. Nechcem to však dávať týmto trom úplne za vinu, ale boli v tej vlne vecí, ktoré sa mi dodnes protivia, v niečom som ich kvôli asi svojej hlúposti nechápal, lebo nebolo všetko ani v tejto piesni a jednoduchom klipe zlé, no viac menej to bol len taký primitivizmus, namyslenosť, póza už vtedy, aj keď vlastne neviem, možno vtedy boli ozaj takí na pohľad blbí, ale jednoducho toto nie je môj svet. ()

corpsy

Mohol som ísť aj nižšie ( hudobne je to určite / pre mňa / totálny hnoj ), ale už za to ako chlapci v tom coolovom rytme a postojoch pózujú ( čo ma nechcene pobavilo ), dávam aspoň jeden bobok. ()

nessbeal

https://www.youtube.com/watch?v=b5Ykzo3T408 Práca na ňom pripadla Michalovi Romeo Dvořákovi, režisérovi, ktorý stál za vačššinou doterajších domácich hiphopových videoklipov. Vybral si skladbu Dáva mi, oslovil Rytmusa na legendárnom koncerte v pražskej Akropole a ponúkol im výrobu klipu. Do dvoch mesiacov bol videoklip na svete a veci sa začali diať. Klip mal premiéru 15.10. 2003 v hudobnom programe Paskvil v Českej televízii a tento počin navždy zmenil hudobný priemysel nielen na Slovensku. Do pár rokov tu rap ovládol všetko čo sa dalo… Dáva mi, hudobný videoklip kapely Kontrafakt bol na Slovensku nasadený do hitparády Deka Hity na TV Markíza a v prvom týždni sa dostal na prvé miesto, kde sa udržal 8 týždňov. Tiež bol mesiac medzi najhranejšími klipmi na hudobnej TV stanici Music Box a neuveriteľným spôsobom sa prebil aj na predné miesta iných hitparád. Okrem Slovenska zabodoval na českej hudobnej stanici Óčko, dostal sa do vysielania nemeckej hudobnej stanice Viva a odvysielali ho aj hudobné programy v Anglicku, Holandsku či vo Francúzsku. Klip sa nakrúcal v Prahe v ateliéri, na festivale Hip Hop Kemp aj v domácich Piešťanoch. Spoznáme v ňom legendary sídlisko Adama Trajana, Rytmusovu detskú izbu, Egovu Vodárenskú ulicu aj Dom kultúry. ()