Más negro que la noche

• USA Darker Than Night

Gréta zdedí po svojej tete obrovský majetok, ktorého súčasťou je okrem financií i stará, rodinná vila, kde v detstve prežila množstvo radostných chvíľ. Prvé noci v novom príbytku chce stráviť v spoločnosti troch najlepších kamarátok a priateľa, s ktorými pripraví uvítaciu párty. Počas noci plnej zábavy každý z partie mladých ľudí spraví niečo, čo by pri zdravých zmysloch inak neurobil. Akoby neboli sami sebou, ale zmocnili sa ich temné sily, ktoré sídlia v rodinnej vile. Navyše, postupom času ich všetkých začnú prenasledovať rôzne vidiny, vďaka ktorým postupne prepadajú panike a strachu. Staré sídlo totiž skrýva hrôzostrašné tajomstvo, ktoré čaká na svoje odhalenie. (*CARNIFEX*)

Dellamorte

Svoje prekvapenie, že táto smiešnosť za 2 dny ještě nepotkala žádné hodnocení, nepopieram. Táto mizernosť si u mňa vyslúžila bodík, lebo sú aj odpady s výkrikom. Trail neguj, aj keď kocúr je ok. Aj domeček je náležite boo, no to je asi všetko. V tomto prípade aj keby tie 4 bublinky zablúdili do niekam inam, tak si ten "snímok" môj bodík v tom dome môže uložiť, kam vládze. V závere to bolo až do úplného napnutia hodné a to v mojom prípade nezmenia kadejaké farebné verzie hodnotenia, ani oki https://www.youtube.com/watch?v=RPN_p0SF7Mg Táto mexespa omáčka mi proste nechutnala. ()

George Stobbart

Fešanda sa s troma kamoškami nasťahuje do veľkého, odľahlého sídla jej zosnulej tety, kde ich čaká stará služobná a rodinné tajomstvá... Vcelku svižná a moderná, sexi duchárčina, ktorá je síce predvídateľná a nijak nevybočuje zo zabehnutých klišé, no pozerá sa dobre (najmä kvôli dámskemu osadenstvu), je zábavná a nenudí. Takže u mňa v pohode. Akurát za scénu so zabíjaním mačky som chcel v rozčúlení strhať hodnotenie, keďže na to som vo filmoch háklivý, ale kašlem už na to, tie 3* sú akurát. ()

Marceloo

Sympatické mladé slečny sa nasťahujú do staršieho sídla, ktoré jedna z nich zdedila po tom, čo jej teta zomrela. Sídlo má tajomnú minulosť a tak sa čoskoro musia postaviť paranormálnym aktivitám. Tajomnosť tomuto filmu rozhodne nechýba a čierny kocúr pôsobí fakt záhadne. Záverečný záber ma velmi potešil. Zase jedno z príjemných diel k odpočinutiu si od hororovej produkcie z USA. ()

Morholt

Celkem slušný vizuál, ztvárnění bubáků, ačkoliv nijak dechberoucí, stálo taky za to a nakonec tu byl i vyvedený casting se čtveřicí hezkých a sympatických holek, ačkoliv jedna z nich by svým hlasem mohla konkurovat nejednomu vychlastanému bristolskému dokaři. Bohužel tu chybí to, co je pro strašidelné domy nejdůležitější a to je napětí a atmosféra, kterých tu bylo co by se za nehet vešlo. Lekačky, které to mohly alespoň trošku zachránit, tu pro jistotu nebyly vůbec. Ale pozitiva se počítají, takže i když jsem se pak nebál jít si zapálit na zahradu a necvrnknul si do textilu kvůli bafajícímu strašidlu, bavil jsem se raltivně dobře. 55% ()

*CARNIFEX*

Gréta dedí po svojej tete obrovský majetok, pričom predmetom dedičstva je okrem financií i stará, rodinná vila, kde v detstve prežila množstvo radostných chvíľ. Prvé noci v novom príbytku chce stráviť v spoločnosti troch najlepších kamarátok a priateľa s ktorými podniká uvítaciu párty. Počas noci plnej zábavy každí z partie mladých ľudí spraví niečo, čo by pri zdravých zmyslom inak neurobil. Akoby neboli sami sebou, ale zmocnili sa ich temné sily, ktoré sídlia v rodinnej vile. Navyše každého odstupom času začínajú prenasledovať rôzne vidiny, vďaka ktorým postupne prepadá panike a strachu. Staré sídlo totiž skrýva hrôzostrašné tajomstvo, ktoré čaká na svoje odhalenie. "Žena v čiernom" po Mexicky. Pekne natočený snímok s pomerne slušne zvládnutou vizualizáciou so sexi obsadením. Hociktorá z dám by ma zrejme bez problémov dostala pred oltár. No ale toto je účel hororu? Lebo strachu sa skôr dostane homosexuálom počas blížiaceho sa referenda o rodine. Ubehla hodina, ktorá bohužiaľ až na pár chudobných momentov žiadne strhujúce chvíle pre diváka nepripravila. Následne nastolené scény (najmä v závere) síce snímok oživili, no na moju osobu veľký vplyv veru nemali. Navyše mi film prišiel príliš zdĺhavý a možno práve preto obsahoval nudné pasáže, ktorým sa hravo mohol vyhnúť - 50%. ()