Some Kind of Hate

Neúprosná šikana obrátila Lincolnův život v noční můru. Ale brzy pozná skutečný teror, když je poslán do vzdálené školy pro problémové dospívající. Tady obtěžování začíná znovu. Rozdíl je v tom, že tentokrát se někdo dívá - teenagerka Moira, která byla před lety dohnána k sebevraždě kvůli kruté šikaně. Když Lincoln neúmyslně přivolá Moiru z hrobu, vypustí pomstychtivou a nezastavitelnou sílu na misi krvavé pomsty. (noelcoward73)

darkrobyk

Kde ty nesympatické držky vyhrabali.... Kladných postav se nedostává, a tak postupně dojdete k závěru, že zařvat mohou všichni. Sice mi dvě třetiny filmu nepřišly ubíjející a nudné, ale nijak nadšený jsem z nich nebyl. Problémy kolem šikany a převýchovného tábora nejsou ničím novým, naštěstí zde se nakonec dostaví ...duch?... nemrtvá? no to je jedno. Zkrátka zavražděná Moira se vrací ze záhrobí, odkud ji přivolá pablb Lincoln, a nastanou jatka. Sice nelítají hlavy, i když jeden rozstřel by byl, ale zato si divák užije rubínových spršek, potůčků, kaluží a cákanců dosytosti. Jo, žiletka umí nadělat paseku. Předpokládám, že jeden z tvůrců filmu si prošel odpornou šikanou, s kterou se takto vypořádal. No, tyrani by si pohlazení žiletkou mnohdy zasloužili... ()

S.Quentin QUALE

Díky hned několika kvalitním kouskům posledních dní jsem si jistý, že na tenhle si příští týden nevzpomenu. Postavy mně byly nesympatické a úplně ukradené, takže i když se jakože pořád něco děje a krví se taky nešetří, o atmosféru film zakopne jen na začátku. Mě tento žiletka fest moc neuspokojil. 40% ()

pornogrind

Dopadlo to líp než jsem čekal. Film je jakoby rozdělenej do dvou částí z nichž každá se veze v jiným žánru. První část je spíš na dramatické lince a druhá část se vydala krvavější hororovou linkou. Zkřížením těchto žánrů vznikl poněkud zvláštní, nikoliv nudný film. Herci hrajou obstojně, skvěle je zvolená muzika a najde se tu i pár zajímavých a originálních vražd. Pravdou je, že " žiletková lejdy " mohla být vybraná líp. Ale celkově jsem si z tohoto filmu odnesl spíš pozitivní pocity. Slušnej průměr ()

George Stobbart

Samoľúby emo-blbeček alias božie umučenie má problém, pretože ho medzi seba nechcú blbečkovia ostatní a radšej ho obsypávajú školským žrádlom. Po jednej takej potyčke skončí v prevýchovnom tábore pre neposlušných harantov, kde si na neho zasadne sexi cica, pretože tie sa v dnešných pubertálnych rozprávočkách predsa lepia zásadne na loserov. A to už Mr.HairCunt zvládať nestíha, tak radšej vyvolá pomstychtivého ducha - Moiru (čo by sa hodila skôr do "Gossip Girl" než do hororu), nech to tam za neho slashuje... Ja som tušil, že toto bude prúser už po divných prvých infoškách a nezaujímavých traileroch, hoci pár „úžasných“ ohlasov z festivalov a projekcií u starej matere v Oklahome sa snažilo vyvolať iný dojem. Je to len ďalšia, zbytočne vážne sa berúca teen kravina, kde sa viac než na akýkoľvek horor či slasher hrá na adolescentnú drámu, sociálne problémiky, umelé emočné úlety a mladícke dejové zvrat(k)y. Ja už ale dávno nie som teenager ani študent a vždy mi budú bližšie odľahčené, béčkové teen vyvražďovačky z 80´s / 90´s, než takéto, strašne dôležito sa tváriace moderné spatlaniny. Ale stále to je našťastie o trochu lepšie než tohtoročné teen shity "Unfriended" či "The Gallows". ()

kingik

Motto tohoto hororu je jasné: Ten, kdo ubližuje, může se to proti němu jednoho dne obrátit. Šikanovaný mladík Lincoln (Ronen Rubinstein) je do sebe uzavřený podivín, kterého okolí nechápe. Za delikt, kterého se nepředloženě dopustil na svém tyranovi, je poslán do duchovní akademie pro mladistvé delikventy, nacházející se uprostřed pouště. I zde narazí na agresivní týpky, kteří si ho podají. Mladíkův hněv přivede zpět k životu mrtvou dívku, rovněž v kolektivu mimořádně neoblíbenou Moiru, mající značné sklony k sebepoškozování. Ta zde kdysi za ne zcela vyjasněných okolností zemřela. A její nenávist nezná smilování. Vyklubal se z toho zajímavě koncipovaný horor, který si dopřál pěkně vyvedené krvavé manévry. Postarala se o ně Sierra McCormick v roli pošahané Moiry, která podala nejintenzivnější herecký výkon. Měla zálibu řezat se na různých místech těla. A to nebylo všechno. Tvůrci ji dali schopnost, že svoje vyhlédnuté oběti bude masakrovat pěkně na dálku. A tak je divákům dopřána řada scén, v nichž z nebohých obětí prýští krev, když si třeba Moira podřeže hrdlo a tak všelijak. A to se děje prakticky pořád od jejího nástupu na scénu. Kdo si chce stěžovat na nízkou krvavost snímku, zde neuspěje. A není to zařízení, kde by se zdržovaly nějaké trosky. Holky jsou zde značně modelkoidní, Grace Phipps, Lexi Atkins, která už své vnady předvedla v thrilleru Kluk od vedle, za normálních okolností by se v podobném zařízení zdržovaly jen otylé a ohyzdné bachyně, ale holky jsou jako lunt, Jen ta Moira byla jako jediná taková obludnější. Mezi mladíky se objevuje někdejší dětská hvězda Spencer Breslin, který už si ani není moc podobný. Kdo od filmu očekával film psychologického rázu, tak ten nemá šanci. Absolutně nic takového, i když se ještě zpočátku objevují občasné náznaky, hned je tomu zatržen tipec krvavým běsněním. Mě začínající režisér s trochu směšným jménem Adam Egypt Mortimer dost překvapil. Určitě má jeho režijní styl nějakou budoucnost. Za pár babek natočil originální a soběstačný horor s relativně neznámým a nepřeplaceným hereckým obsazením. Navrch to má hodně realisticky vyznívající gore. Napětí nahradila krvavost. A závěr to také neposral. Takže jo, dalo se. 100% ()

• Noah Segan (Krauss) si zahral aj vo filme The Mind's Eye (2015), ktorého názov je totožný s názvom akadémie, kde sa Some Kind of Hate odohráva (Mind's Eye Academy). (metal.storm)