Číslo 5 žije

Na vojenském cvičení zasáhne nového válečného robota předváděného firmou Nova Robotics blesk, který způsobí zkrat a vzápětí se shodou okolností a náhod dostane ven z přísně střeženého objektu. Šéf bezpečnosti, kapitán Schroeder, okamžitě zahájí pátrání, neboť robot číslo pět nereaguje na signály a chová se velmi podivně. Nepozorovaně se dostane do vozu, jehož majitelkou je sympatická Stephany Specková. Když ho dívka objeví, považuje ho za mimozemšťana a pozve do svého domu. Ráno však zjistí, že jde o robota firmy Nova Robotics a oznámí to řediteli firmy. Robot však nechce být chycen a rozebrán, a tak nasedne do dívčina auta a snaží se ujet... (oficiální text distributora)

genetique

Neskutočná srdcovočka. Musím dať za štyri, a dokonca ma šklbe dať tomu aj za päť. Keby som to videl poprvýkrát teraz, tak by to bolo asi za dva, ale 'Johnny Pětka' vás naozaj dostane. Je tak milý a zlatučký. Dokonca sa celkom nenásilne popri tom celom dobrodružstve vyvíja aj romantický vzťah, že si to ani neuvedomujete. Btw, v domnienke že 'Johnny' naozaj vyskočil z toho karavanu, som skoro plačom vytopil susedov. 85%. ()

Spiker01

Rozhodně unikátní film na svou dobu. Neměli bychom bez něj Wall-E ani Chappie...z dnešního pohledu už však tolik invence nepřináší, spíše pak onu naivitu, odlehčenost a lehkovážnost dob osmdesátých...60% ()

sud

Nadprůměrná sci-fi komedie, kult mých dětských let. Nedavno jsem ho spatřil v TV programu a pustil jsem si ho. Na jeho atraktivitě mu vůbec neubylo. ()

Falko

Jeden z dalsich najoblubenejsich filmov mojho detstva, ktory som snad navstivil zakazdym, ked ho v kine opakovali. Po niekolkych rokoch som si ho opät pozrel a znovu som si vychutnaval pribeh Johnnyho pätku a sympatickych hrdinov v podani Ally Sheedy a Steva Guttenberga. Musim uznat, ze aj uvodna hudba filmu bola perfektna. A pre zaujimavost by som chcel dodat, ze v scene kde robot Cislo 5 tancuje so Stephanie pred televizorom, v ktorom zase tancuje John Travolta vo filme HORUCKA SOBOTNAJSEJ NOCI (SATURDAY NIGHT FEVER) natocil taktiez reziser CISLA 5 ZIJE John Badham. ________ Ally Sheedy - (Stephanie Speck) +++ Tim Blaney - (hlas cisla 5) +++ Steve Guttenberg - (Newton Crosby) +++ Fisher Stevens - (Ben Jabituya) +++ G.W. Bailey - (Skroeder) +++ ()

castor

Ačkoliv tuhle podívanou televize četně reprízovaly, nikdy se nepřiblížila ke skutečným rodinným srdcovkám (Sám doma, Cesta do Ameriky, Krokodýl Dundee), které si klidně a velmi rád zopakuju i v dávno dospělém věku. Osmdesátá léta holt pamatují pohodovou atmosféru, inteligentní dialogy a neodolatelné postavy. Jenže: tenhle kousek provoněný americkou klasikou, kterak nového válečného robota zasáhne blesk, což ho dostane ven z přísně střeženého objektu, a hlavně se mu dostane vlastní vědomí a osobnost, jede vesměs v průměrném režimu. Jedni se ho snaží zničit, druzí zachránit a on mezitím objevuje půvaby „života“. Zatímco výše zmiňovaným kouskům dle mého zub času příliš neubral, s „číslem pět“ je to přesně naopak. Výsledku zoufale schází výraznější režijní rukopis, řadě scén chybí tah na bránu, humor rozhodně není o salvách smíchu, postavy se nedostanou pod kůži. Myslím, že tři hvězdy jsou akorát. ()

MM_Ramone

Stroj, ktorý po zásahu bleskom obživol. Stroj, ktorý začal emotívne vnímať svet okolo seba. Robot, ktorý nadobudol svoju vlastnú osobnosť. Jeden z rady špeciálnych vojenských projektov sa vymkol kontrole. Prestal prijímať rozkazy, jedná podľa vlastného uváženia. Pozor, "Číslo päť žije". Predstavitelia armády a spriaznenej firmy Nova Robotics majú na krku veľký problém, s ktorým sa musia za každú cenu vysporiadať. Klasická, rodinná, americká sci-fi komédia z osemdesiatých rokov milnulého storočia. *** ()

D.Moore

Film mého dětství, na jehož promítání v kině stále rád vzpomínám. Za těch několik let, co jsem ho neviděl, sice Číslo 5 trochu - ehm - zkorodovalo, ale stále se jedná o příjemnou podívanou, která není příliš americká, je mile vtipná a má také povedený čes(koslovens)ký dabing. ()

kulyk

Zase jeden z bijáků, u kterých jsem v dětství spustil sanici až na pandírko. Ten roztomilý Slatibarkfast mi totálně učaroval. Podle mě je to dodnes použitelné pro devítileté pulce. ()

troufalka

Trapnofilm, co si hraje na komedii. Jediná dobrá hláška byla o cestě po Evropě, jak šlápne na plyn a hned jsou tu nové hranice za kterými se jinak mluví a platí tam jiný prachy. :o) ()

Faustka

"To přece není on, je to jen pár drátečků, stroječků, přístroječků a různých mechanizmezečků pro pána krále, či krále pána." … S dabingem Jiřího Bartošky nezapomenutelné. ()

Davies182

Úchvatný snímek, který dokáže upoutat divákovu pozornost po celou dobu jeho trvání. Speciální efekty včetně samotného "hlavního" robotického herce se moc povedly a byl jsem z nich v době uvedení filmu u vytržení, stejně jako půlka zeměkoule. To celé je protkáno tak kouzelným příběhem a zručnou režií, že nemohu jinak než za pět. ()

Xmilden

Vlnití savci. Ovce. Svetry. Čepice. Šály. Časy kdy byl Johnny Pětka nesmírně populární jsou sice nenávratně pryč, ale občas je tenhle díl docela zábavný, přestože se jedná spíše o dětskou rodinnou zábavu. 60% ()

-bad-mad-wolf-

Další z mnoha filmů, které na mou generaci v dětství každou chvíli útočily z televizních obrazovek. Tenkrát to byla děsná švanda, dnes je to strašidelně stupidní (zvlášť v kontrastu s postupujícím vývojem robotických a počítačových technologií, ale to nemá cenu u podobného filmu řešit), avšak právě pro svou obrovskou naivitu a úsměvnou hloupost Číslo pět nenudí ani dnes. Nutno podotknout, že titulní robotický hrdina je natolik charakteristickou postavičkou, že ho lze jen těžko nenávidět a nablblé debaty Steva Guttenberga s Fisherem Stevensem mají také něco do sebe. Až člověka zamrzí, že dnešní rodiňáky jsou stupidní úplně jiným způsobem. :/ ()

Hrabka

Povedený příběh o zatoulaném robotovi a o jeho snaze dostat se nejen zpátky mezi ostatní roboty, ale také získat lidské city. Kdo by nechtěl umět číst jako Číslo 5? 75% ()

juta

Stále ucházející nálož klidného a nostalgického smýšlení, který roztomilý robůtek nabízí. Vždycky mají filmy, ve kterých se robot učí lidským emocem a porozumění určité kouzlo. Jedna z mála melodií, která se zavrtá do paměti. ()

Číslo 5 brzy umře

Číslo 5 brzy umře

08.08.2011

Hororové pohromy ve 3D

Hororové pohromy ve 3D

27.09.2009

Spy Kids 4. Že to není horor? Neříkejte, že neječíte děsem. Robert Rodriguez už píše scénář, v březnu začne natáčet. Jak jinak, i tohle pokračování bude ve 3D. Stejně tak se třetí rozměr plánuje pro… (více)

De Nirovi se daří dobře... nebo ne?

De Nirovi se daří dobře... nebo ne?

10.04.2008

Včera jsme tu měli americký remake staršího italského filmu s Marcellem Mastroiannim v hlavní roli. Dnes tady pro změnu máme... ehm, remake staršího italského filmu s Marcellem Mastroiannim v hlavní… (více)