Nesl v sobě nebe i peklo a touhu naplnit smělé sny přes nepřízeň totalitního režimu. Drama o vynikající osobnosti, slavném kardiochirurgovi, který se za nepříznivých okolností odvážil měnit panující zásady a zvyklosti v lékařství v době totality. Doktor Zbigniew Religa věří, že je možné zachraňovat lidské životy, ohrožené vážnými vadami a nemocemi srdce. Opouští slibně se rozvíjející lékařskou kariéru ve Varšavě, aby se chopil příležitosti a založil kardiochirurgickou kliniku v hornickém městě Zabrzehu. Naráží přitom na nedostatek financí, odpor starších kolegů i dosavadní hranice znalostí svého oboru. Nevzdává se! V 80. letech minulého století uskuteční první transplantaci srdce v Polsku... Forma thrilleru, zdánlivě nevhodného žánru pro samotné téma, umožnila režisérovi Lukaszovi Palkowskému ukázat složitou a rozporuplnou postavu hlavního hrdiny, kterou svým pojetím hereckého ztvárnění působivě naplnil Tomasz Kot. (Česká televize)

zette

Vyborny zivotopisny film, ktery se opira o velmi zajimavy namet a silnou postavu polskeho kardiochirurga, ktereho vytecne ztvarnil Tomasz Kot. Skromna vyprava, ktera je o to vice jakoby skutecne vypadla z 80. let. Ani po technicke strance neni filmu co vytknout. Bohove bez debaty zaslouzi to nejvyssi hodnoceni. ()

gogo76

"Takže jeho srdce môže žiť ďalej v niekom inom? Poliaci ma neprestávajú udivovať kvalitou svojej kinematografie. Určite i tam vznikajú zlé filmy, ale tých kvalitných je o dosť viac. Príbeh o prvej transplantácii srdca v Poľsku má dobre vystavaný príbeh i uveriteľné postavy. Keďže situácia v Československu bola veľmi podobná, tak nie je problém nasať atmosféru socializmu a doby, v ktorej sa odohráva. Zaujímalo by ma nakoľko je prevdivá scéna v ktorej sa doktori a sestry pustia do rekonštrukcie svojpomocne. Možno to vo filme pôsobí trocha divne, ale verím, že niečo pravdy na tom bude. 80%. ()

Tosi

Tito "Bohové" v názvu, jsou tři polští kardiochirurgové, kteří pod vedením individualistického docenta Zbigniewa Religy (v geniálním podání charismatického Tomasze Kota), provedli první transplantaci srdce v Polsku v polovině 80. let. Religa je zde vylíčen někdy jako nezastavitelný stroj, jindy jako vzpurná rocková hvězda. Tempo filmu je vážně nepolevující a odpovídá zápalu s jakým Religa šel za svým snem, stejně tak moc pěkně vybraná hudba dělala tento životopisný film s nezbytnými okamžiky radosti i frustrace, ještě více vzrušujícím. Přemýšlel jsem o pěti hvězdičkách, pak bych se zřejmě cítil líp jako člověk, chápajíc, že každá země má své uznávané symboly. Ale hodnotím-li film, o jednu se u mě připravil tím, že kromě Religy vůbec nevyprofiloval žádnou vedlejší postavu a působily tak jako šedé stádo. ()

ibeh

Na Febiu 2015 zatím pro mne nejlepší film. Námětem i zpracováním. Polská kinematografie poslední roky opravdu jede. Vážné téma s častým odlehčením, kardiochirurgové mi zde připadali jako kovbojové polského zdravotnictví 80. let. Hlavní postava prof. Religy skvostně zahrána, opět jeden génius, který to neměl v životě lehké, zřejmě ani ostatní s ním, a díky němuž se transplantace srdce posunuly dále. Film měl drive a velmi trefnou hudbu. Doufám, že se dostane do českých kin. ()

laik_60

Film o fajčiarovi kardiochirurgovi. :( Rozhodne som čakal od filmu viacej, nepáčil sa mi ani herec ani jeho výkon, ani taký "šedý" pohľad na Poľsko osemdesiatych rokov. Tá narážka na politický systém v Poľsku (stretnutie doktora s tajomníkom komunistickej strany a jeho "nenapadnými bodygardmi" a zrovna pri pamätníku padlých rusov za oslobodenie Waršavy, pche) !!!! ()

• Zbygniew Religa byl v letech 2005–2007 polským ministrem zdravotnictví. (majky19)
  • Zbygniew Religa se svým týmem provedl první úspěšnou transplantaci srdce v Polsku v roce 1985. (majky19)
  • Ako je vo filme vidieť, Dr. Zbigniew Religa (Tomasz Kot) bol tuhým fajčiarom. V roku 2009 zomrel na rakovinu pľúc. (IceQueen)

Polští orli

Polští orli