Nesl v sobě nebe i peklo a touhu naplnit smělé sny přes nepřízeň totalitního režimu. Drama o vynikající osobnosti, slavném kardiochirurgovi, který se za nepříznivých okolností odvážil měnit panující zásady a zvyklosti v lékařství v době totality. Doktor Zbigniew Religa věří, že je možné zachraňovat lidské životy, ohrožené vážnými vadami a nemocemi srdce. Opouští slibně se rozvíjející lékařskou kariéru ve Varšavě, aby se chopil příležitosti a založil kardiochirurgickou kliniku v hornickém městě Zabrzehu. Naráží přitom na nedostatek financí, odpor starších kolegů i dosavadní hranice znalostí svého oboru. Nevzdává se! V 80. letech minulého století uskuteční první transplantaci srdce v Polsku... Forma thrilleru, zdánlivě nevhodného žánru pro samotné téma, umožnila režisérovi Lukaszovi Palkowskému ukázat složitou a rozporuplnou postavu hlavního hrdiny, kterou svým pojetím hereckého ztvárnění působivě naplnil Tomasz Kot. (Česká televize)

topvideo

Až sa to bojím napísať... príbeh opilca, tuhého fajčiara, kardiochirurga v jednej osobe. Ak viedol v skutočnosti tento štýl života, amen tma. Inak, máš padáka...alebo nie? ()

bonovox

Výborný poľský film o obrovskom zanietencovi v oblasti kardiochirurgie, ktorý sa nebál ísť doslovne aj cez mŕtvoly aby presadil transplantácie srdca aj v komunistickom Poľsku. Snímok má výborný spád, hudobnú zložku a hlavne výborného hlavného hrdinu. ()

Kozlowski8

Po mastičkáři Znachorovi nyní kardiochirurg Religa a další skvělé polské drama, inspirované skutečností. Tentokrát o dlouhé a obtížné cestě k první transplantaci srdce v Polsku. Výborný scénář a skvělý Tomasz Kot v hlavní roli doktora Religy. Religa byl skvělý kardiochirurg a velký nadšenec, který pro své nadšení pro věc a urputnost, kterou jí chtěl dosáhnout, byl svým způsobem i trochu blázen. (Ostatně jako většina těch objevitelú, kteří byli v něčem první). Komplexně velmi dobrý a zajímavý film. 80%. ()

buchannon

"Bohové", snímek o první úspěšné transplantaci srdce v Polsku, jsou pro mě jedním z nejlepších polských filmů, tím nej je "Volyň" z roku 2016, kde je vyobrazeno přece jen zásadnější téma polských dějin. Tyto dva jsou jedny z mála polských filmů vysílaných u nás, pravděpodobně proto, že zbytek stojí za pí*u, podobně jako u nás. ()

rigby

Kvalitní polský film, jak jsem na tvorbu z této sousední země zvyklý. Výborně natočeno, vynikající scénář bez větších výpadků, parádní herecké výkony, k tomu skvělá hudba. Prostě radost pohledět. 3+ ()

HMTD

Skvělí film, skvělí námět, skvěle zahrané. Opět ukázka toho jak výra v boha často brzdí pokrok, ale také ukázka toho jak víra ve vlastní schopnosti a potřebu pokroku překoná všechny překážky a že jich bylo. ()

Mates Hradecky

Polský dobový, kvalitou ovšem evropský životopisný snímek. Pochvala i za dobře padnoucí hudbu. Hvězda dolů za propagaci kouření - hlavní hrdina nekouří pouze při transplantacích, jinak takřka pořád. ()

90125

Namet, podla skutocnych udalosti, je isto velmi zaujmavy a viem si podla neho predsavit fakt dobry film. To co ale z neho vzniklo v tomto pripade je podla mna dost malo presvedcivé a malo uveritelné. Nepresvedcivé su hlavne postavy a ich dialogy. Moc som tomu neveril, ze ludkovia vo filme su doktori-machri a ze fakt vedia co robia. Pribeh samotny, tak ako bol podany ma chytil len málo. Chybala vacsia gradacia, nieco, co by ma fakt "chytilo za srdce". Kameraman so strihacom neponukaju takmer vobec ziadne detailné zabery. Tudiz ani poriadne neviem ako vyzeraju tváre postav a neprezivam s nimi ziadne emocie. Polsky, katolicky socík je sice riadne šedý, ale obavam sa, ze v skutocnosti musela byt saturacia tej šedej este silnejsia. Jedine ten odvazny boj za pokrok, proti konzervativnej katolickej zadubenosti, ten som kvitoval. Ale aj tak, celkovo len priemer. 51 % ()

terordemon

Filmy z doktorského a nemocničného prostredia ma moc neberú, ale tento poľský počin podľa skutočných udalosti je naozaj celkom dobrý. Dve hodiny poctivej filmárčiny. A ešte som sa aj dozvedel, kto uskutočnil prvú úspešnú transplantáciu srdca. Takže tieto dve hodiny určite neboli stratené. ... 75% ()

kodwin

Podařený polský film z lékařského prostředí zajímavý tím, že se jednalo o snímek životopisný. Na Skalpel prosím to nemělo, ale určitě mě Bohové zaujali. Zejména hlavní představitel Religy Tomasz Kot byl velmi charismatický a zajímavý svým projevem. ()

Sopholojong

Vynikajuci herecky vykon "hrbaca-kardiochirurga" s permanentne zapalenou cigaretou, ktory sa svojim "variatovskym" odhodlanim nebal zmenit (tu medicinsky) svet. Prave tu som dostal, co mi chybalo v predchadzajucom Black Thursday - vypapkany audiovizual - ten cigaretovy dym divak citi az v obyvacke, autenticke popolniky a tie priesvitne sklene pohare s kavou a lyzickou v nich na nezaplatenie (vsadepritomne Lady na cestach tiez ruluju). Co vsak snimku pohana dopredu je vsetko to odhodlanie nielen hercov, ale i celeho filmoveho stabu urobit film svetoveho formatu, za ktory by sa nehanbilo akekolvek "hollywoodske" studio. K absolutnemu hodnoteniu mi chybala len nejaka naozaj " total scena" a chcel som i viac prehlbenia komplikovaneho vztahu Tomasza Kota a na malom priestore tiez vyborne hrajucej partnerky Magdaleny Czerwinskej. To utapanie sa v alkohole na zaver mi tam tiez nepasovalo. ()

Polští orli

Polští orli