Kolonie

• Francie

Kolónia

Drama / Historický / Romantický / Thriller

Německo / Lucembursko / Francie, 2015, 110 min

Film jsem zpočátku ignoroval a podíval se na něj spíše z nouze a mile překvapil. Rozhodně bych se nenechal odstrašit žánry Drama/Romantický/Historický jako jsem se zlekl původně já, samotný námět je dostatečně zajímavý k zaujetí, že spolehlivě spadá i do žánru Thriller. Film sice není příliš drsný a dech vyrážející, jak by se dle popisu mohlo zdát, přesto napětí i atmosféra šlape perfektně, divák má obavy o hlavní postavy, jimiž jsou sympatická Ema Watson a Daniel Brühl. Za zmínku stojí i slizký Michael Nyqvist, kterého budete nenávidět od první zmínky. Kdo rád filmy o táborech s podivným režimem křížené s fanatickou náboženskou sektou bude spokojen. Story 7/10, Atmosféra 8/10, Gore 1/10, Vizuál 7/10, Akce 5/10, Napětí 7/10,Humor 5/10. Zábavnost 7/10.75%(11.5.2016)

Pre mňa nevšedné prekvapenie, ale trošku z iného uhlu pohľadu. Názov filmu mi naznačoval, že to je nejaké ďaľšie teen bestseller sci-fi s Watsonkou v hlavnej roli. O to viac mi spadla gamba, keď som zistil, že som úplne mimo: že sa jedná o historický materiál s vážnou témou, a naviac skvelé obsadenie. Možno bol silný dojem spôsobený čiastočne týmto prekvapením, ale film ma celkom strhol aj svojou schopnosťou udržať napätie až do úplneho konca - a to sa cení.(29.6.2016)

Nechutné a zvrácené. O němcích si myslím svoje a tento film to pěkně vystihuje. Povolený úchylákov diktátorem v Chile a podporovaný ze všech stran. Mrzí mě, že ve filmu nezaznělo, že vytvoření Pinocheta má na svědomí finanční podpora z USA (jen aby zabránili komunismu = větší zlo, než genocida). Snímek nese informace, ale popravdě: kdo by se chtěl dívat se svým protějškem na pedofila, jak mučí lidí a mlátí ženy(?).(13.4.2016)

Tak koukám že i tenhle film dosáhl na 80%. Přitom se v žádném případě nejedná o nějaké veledílo. Postavy jsou praštěné a pokud bych hledal jeden výraz jak na mě film působí, asi by se jednalo o slovíčko NAIVNĚ. Daniel Brühl šel herecky po geniálním Nicky Laudovi hodně dolů a Emma Watson projistotu nešla vůbec nikam. Film má jediné štěstí že vypráví o hodně zajímavém historickém tématu. O téhle části historie mě nebylo nic známo. Takže jsem vlastně i docela rád že jsem si na film našel prostor. 50%(27.6.2016)

Až s odstupem necelého měsíce po zhlédnutí se mi podařilo shrnout své myšlenky a pocity z Kolonie do kratšího komentáře. Napadlo mě totiž jedno slovo vyjadřující vše - příběh, režii, herecké výkony, atmosféru, hudbu, pocity - DECHBEROUCÍ. A to doslova, hlavně z hereckých výkonů vynikajícího Daniela Brühla a skvělé Emmy Watson se mi tajil dech. A ne, ani na okamžik jsem na plátně neviděla Hermionu, ale Lenu!(8.5.2016)

• - Tak CIA, ako aj Simon Wiesenthal predložili dôkazy o prítomnosti nacistického "lekára" z Osvienčimu, Josefa Mengeleho, v kolónii. (De Large)

• - Emma Watson v rozhovoru pro časopis Total Film přiznala, že je velkou fanynkou Daniela Brühla. (Michi88)

• - Emma Watson (Lena) pracovala na filmu zadarmo. (Spidey3)