The Monster

• Austrálie The Monster

Rozvedená matka (Zoe Kazan) a její tvrdohlavá dcera (Ella Ballentine) musí v nouzi neočekávaně vyrazit na noční cestu za otcem dívky. Když během bouřky projíždějí přes opuštěné venkovské silnice, překvapí je náhlá kolize, po které zůstanou otřeseny, ale bez vážných zranění. Jejich auto je zničené a když se marně pokouší sehnat pomoc, zjišťují, že na opuštěných vedlejších silnicích nejsou samy – děsivé zlo číhá v okolních lesích a nemá v úmyslu je někdy nechat odejít... (noelcoward73)

Mamlas odpad!

Minimalistický, laciný, amatérský film. Jedna ženská, jedno děcko, na chvilku jedna paní a jeden chlap, jedno auto, celé potmě. Nejdřív jedou, pak stojí, pak se nahání kolem auta s monstrem, což bude kdosi v neoprenu se zubatou maskou přes obličej... Horor je to jen okrajově, bo 80 z 90 minut tam jeblá matka jen kecá s dcerou, případně kvičí. Dodíváno rychle. Pro naprostou absenci čehokoli aspoň trochu zajímavého jsem se doklikal do konce asi za 13 minut. (1%) ()

inuisibilis

Ještě jednou bych chtěl poděkovat Psychorovi za odkaz který mi poslal. A teď k film. Úžas, šokovanost, ale i zklamanost. Úžas "Byl jsem opravdu překvapen hereckými výkony kterými oplývaly hlavně dvě hlavní postavy, klobouk dolů děvčata :) ukázali jste se v celé své kráse a nadanosti. Šokovanost "Opravdu, ale opravdu mně šokoval vzhled monstra který v některých chvílích naháněl strach i mně. Malá zmenšenina americké Godzilly bez ocasu a se zvětšenými zoubky trhající vše co jen uvidí. Zklamanost "Jediné mínus dávám za krátký pobyt monstra. To samotné se ve filmu objevilo možná jen na deset minut a dost možné že i kecám. Mohlo býti i méně. Pokud by se v akci ukazovalo mnohem více a delší časové úseky ne každých deset minut byl bych jen rád a myslím si že bych nebyl sám. Jinak spokojen a mile překvapen co se nám letos vyklubalo z podceňovaného filmu. Za mně ***** hvězdiček 90% :) ()

Charvy.666

Víc citové melodrama než cokoliv jiného (natož horor) o hádkách mladé matky s její,v jednom kuse brečící dcerou,do niž se na poslední půlhodinu připlete něco mezi Vetřelcem a bernardýnem.Zoufalost :/ ()

Sticks

Ella Ballentine to tu dosť ťahá. Vôbec by mi nevadilo ak by šlo o drámu s vyústením ala Babadook, ale to sa tu nekoná. Vykreslenie vzťahu matka dcéra mi prišlo veľmi kvalitné, škoda, že keď príde hororová časť tak v príbehu vôbec nemá význam. ()

Emperor1

Sympatický a věrohodný projev Elly Ballentine, ale jinak mě to už po první třetině filmu začalo nudit. Mohlo to být celkem zajímavé komorní drama, vylíčení komplikovaného vztahu dospívající dcery a její matky-alkoholičky, které spolu uvíznou v autě uprostřed noci na opuštěné silnici a mají tak alespoň čas zavzpomínat na všecky ty nedobré časy, pěkně od plic si to mezi sebou vyříkat a nakonec si usmířeně padnout do náručí, ale to by je přitom nesměla rušit kdejaká lesní havěť ... ()

WugWugs

Ďalší z hordy technicky kvalitných, herecky sympatických (Zoe Kazan a jej filmová dcéra sú obe super), ale obsahovo slabých hororov. Pár dobrých scén ruší až príliš okatá režisérova snaha o niečo viac ako obyčajný film, hlavne v prepálenej retrospektívnej línii. 2.5/5 ()

xwerm

Dalo sa na to pozrieť, aj ked obidve herečky ma strašne srali. Neviem prečo asi je to ich nepríjemnýni ksychtami. Čakal som len kedy ich konečne zabije to monštrum. slabé tri hviezdy, alebo skôr 2 a pol hviezdy. ()

Baaal

Dobrej horor, tady určitě v hodnoceni nepřekoná 50%, ale to neznamená, že je to špatný, tady jsou jen prostě super kritici, co natočili strašně moc kvalitních hororů... ()

Martin29

Matka veze k otci svou dceru. Cestou, ale srazí vlka nicméně to není to nejhorší v lese je ještě něco jiného. Jak zní název je to monstrum, které vypadá jak záporák ze hry Doom (bohužel už si nevzpomenu na jeho název). Takhle námět nezní špatně bohužel režisér tam narval desítky zbytečných flashbacků do minulosti, které nám asi měly vysvětlit to, že jako její matka ji (svou dceru) má ráda, ale nějak se míjí účinkem jelikož jsou zbytečné (například v prvním flashbacku se dozvíme, že ji jednoho dne zavezla omylem pozdě na představení a že se posílali navzájem do prdele ve druhém se dozvíme, že se její matka jednou ožrala a její dcera byla u ní a ve třetím, že se jednou pohádala asi s otcem a její dcera jí schovala klíče načež jí matka natáhla nejlepší flashback akorát ji měla natáhnout pořádně aspoň). Korunu tomu nasazují i dialogy, které mě přišly jak pro mentálně postižené několikrát se tam opakovala jedna věta po sobě třeba Musíš ven a to řekli 5 za sebou. Bertino natočil pouze jeden dobrý horor (Oni - Strangers) od té doby nic kvalitního každopádně je to lepší jak minulá sračka Nekřič a Toč ()

Solinek

Začátek a střed filmu o ničem - sledování jak se matka utápí v alkoholu... Konec filmu hodnotím za slušné 3 hvězdy. Filmu by stačilo max 20 minut, zbytek je odpad a mimo příběh. Celkově slabší průměr 40%. ()