Dáma v dodávce

• Velká Británie The Lady in the Van (více)

V komediální filmové adaptaci proslulé hry Dáma v dodávce od britského dramatika Alana Bennetta exceluje dvojnásobná držitelka Oscara Maggie Smithová (Panství Downton). Představí se v jedné ze svých nejslavnějších rolí - svobodné slečny Shepherdové - kterou si zahrála už na divadle. Film vznikl podle skutečného příběhu slečny Shepherdové, ženy neznámého původu, která svou dodávku "dočasně" zaparkovala na příjezdové cestě k londýnskému domu Alana Bennetta, kde nakonec zůstala patnáct let. Zpočátku vynucená laskavost postupně přerůstá ve vztah, který oběma hrdinům navždy změní život. Uznávaný režisér Nicholas Hytner znovu spojil síly se slavným autorem Alanem Bennettem (Šílenství krále Jiřího, Šprti), aby v ulici a domě, kde Bennett a slečna Shepherdová celé ty roky žili, společně natočili výjimečný a dojemný snímek plný životního optimismu. (Cinemax)

poppy75

ja som si tento film uzila a bavila som sa cely cas...ano,maggie zase raz hviezdila..poniektori sice vo svojich komentoch frflali na slaby dej,ale mne to neprekazalo,film ma zaujal kazdou sekundou co sa o mnohych filmoch,ktore maju ten dej bohaty,povedat neda...spracovanie miestami lahko absurdne,co mu pridava plus navyse...pobavilo ma,ze viac z anglickej povahy sa do filmu hadam ani vtesnat nedalo... p.s.-raz by som si na jednom mieste chcela precitat maggine hlasky zo vsetkych filmov... ()

eexDon

Für mich - 70%, - /scéna na hřbitově s Nanebevzetím Maggie Sherlockovsky ujetá a taky to bylo občas takové bláznivé, třeba dva Benneti v jednom baráku, co spolu mluvili, občas nešlo moc poznat, co je myšleno vážně a co ne/, + /docela vtipné to bylo a základní kostra příběhu uvěřitelná a taková ze života - jo to potěšilo, Maggie panovala, ostatní jenom přisluhovali/, hodnocení - oddechová britská komedie, co občas zaskřípá tím, co si Alan vymyslel, občas zahraje na city, občas je trochu suchá, s hluchými místy, melancholická až smutná a hlavně je to exhibice Maggie a jednoho sekundanta jménem Alex Jennings, sice občas ujeté, bláznivé, ale celkově to šlo, líbilo se a jako start roku 017 to není špatná trefa ()

trotlicek

Maggie je bezvadná!! Stará nasranecká nevděčná dlaždič bitch s jejím bezdomoveckým ksichtem působí naprosto skvělým dojmem. Film odtáhla celý sama, což je na škodu. Film je divadlo - jedna scéna - jeden haus - dva herci - komparsisté. Tak proto je všeobecně tak slabé hodnocení. Ale ta Maggie!! Ta tomu dala šmrnc. :D ()

peproch

Dovoluji dělat si legraci z nuzáků jen tehdy, když se ukazuje, že jsme my ti bídáci, díky nimž ti nuzáci nuznými jsou, i kdyby byli sebepodivínstější. ()