Film se točí kolem dvojice křivých policistů. David Waters (Elijah Wood) a Jim Stone (Nicolas Cage) při práci v oddělení důkazů náhodně objeví skrytý trezor plný špinavých peněz z drog. Touha po obsahu trezoru je přivede do smrtící pasti korupce, kde si nemůžou být ničím jistí a nakonec musí bojovat i o svůj život. (Hanz Brix)

MartinezZ

Proč tak nízké hodnocení? Cage zase ve svém živlu magora, Elijah vtažený do něčeho, co mu hodně rychle přerůstá přes hlavu, pomalá, vleklá, ale k filmu perfektně sednoucí atmosféra. Je to trochu místy zdlouhavé a ukecané, ale překvapivě celkem dobré. --- Ty roztahané nudné životy zpomaleně se pochybujících lidí jsou narušeny jedním pošahaným policajtem s vnitřní sílou pozitivního myšlení. --- O něco méně dobré než Bad Lieutenant, ale stále lepší jak většina ostatního z Nickova portfolia :) ()

Silviaxx

Od The Trust som nemala, ale že absolútne žiadne očakávania. Cage-a si síce vždy rada pozriem, no popravde ma popis filmu oslovil len veľmi vlažne. Keď som sa do toho v nestráženej chvíli pustila, vyzeralo to celkom sľubne. Obdobné pocity v podstate pretrvávali celý film. Zopár "vtípkov" spríjemňovalo až chorobnú vážnosť Wooda, čo teda vnímam ako plus. Takým plusom už však nebol sám Wood, ktorý jednoducho bude vždy Frodo a minimálne v mojich očiach sa len tak ľahko neodškatuľkuje (narozdiel od Radcliffa). Parťáctvo medzi Nikym a Woodom teda na mňa vôbec nefungovalo a miestami pôsobilo až komickým dojmom (a to asi nie je ten prvok komédie, o ktorý tvorcom šlo, či?). Inak ako hovorím The Trust je schopný slušne vtiahnuť do deja, neistota ohľadom trezora a následné odhalenie jeho obsahu sú fajn. Odvtedy už však nastáva niekoľko problematických oblastí, ktoré až tak s úsmevom neviem prehliadnuť. Snímok udáva niekoľko indícii - o čo by mohlo ísť, ako by to mohlo dopadnúť, kde by ešte mohla nastať rafinovanejšia zápletka - avšak ani jedným z týchto smerov sa nevydá, niekoľko situácii (pre mňa celkom podstatných) mi neobjasní, a teda som v závere len tupo čumela na titulky a nemohla uveriť tomu, že to takto skončilo. Sľubný začiatok aj priebeh, avšak pochovaný koncom. ()

BOURQUE

Takmer C-ový film, ktorý by však kľudne mohol byť lepší B-čko. Connection Cage & Wood nedopadol tak zle, ako som čakal. Každopádne ten samotný záver je nevypracovaný a v značnej miere „pokazí“ celý film. Nevypracované časti tu chutia ako „citrón s čili omáčkou“. Osobné hodnotenie: 60% (**) ()

tron

Až príliš zvláštne a čudné. Inak prekvapivo zábavne hrajúci Cage a Frodo v príbehu, ktorý je žánrovo TAK rozptýlený, až to nie je vtipné, iba to otravuje a nechápavo krútite hlavou. Nič proti experimentom, veď OK, ale proste aby sa niečo začalo ako komédia a skončilo ako triler s vraždami, to si myslím, že nie je v poriadku, vôbec nerozumiem, o čo komu išlo, keď to písal/nakrúcal a aké divácke reakcie si od toho sľuboval. A prečo. Nevysvetľujú sa základné veci, sympatické a neškodné postavičky sa v sekunde bez logiky menia na chladnokrvných vrahov a tak ďalej a tak podobne. O ničom. P.S. – Áno, policajt, ktorý ich takmer pristihne pri akcii, je skutočne kapitán Fuller zo seriálu Jump Street 21. ()

kaylin

Film má dva herce, které mám hodně rád, a má příběh, který by mohl být dobrý, ale není. Je to příliš jednoduché, chce to jen vypadat dobře na pohled, ale pod povrchem skutečně nic moc není. Nicolas je klasicky super, jak ho mám rád, ale Elijah pro tuhle roli prostě nebyl správnou volbou, castingově je naprosto mimo. ()