Maggie má plán

Maggie (Greta Gerwig) je mladá a nezávislá Newyorčanka, která zatím marně čeká na tu pravou a životní lásku. Nakonec si zvolí plán, že se stane svobodnou matkou a k otěhotnění se rozhodne využít svou bývalou studentskou známost (Travis Fimmel). I díky této volbě má, jako vždy, pocit dokonalé kontroly nad vlastním životem. Ale i přes tuto pečlivě naplánovanou „transakci" však narazí na nepředvídatelnost osudu. Maggie se totiž nečekaně zamiluje, a to do Johna (Ethan Hawke), profesora antropologie, jemuž se pro změnu zrovna rozpadá manželství s Georgettou (Julianne Moore), velmi úspěšnou a egocentrickou profesorkou na prestižní Columbia University, a také více než trochu drsnou manželkou. A tak Maggie rozjede další ze svých dokonalých plánů. Tentokráte na osvobození Johna z manželského chomoutu. O několik let později, když je Maggie za Johna už provdaná, si uvědomí, že její láska k němu už poněkud vyprchala. A tak, jak je zvyklá, přijde s dalším plánem, a to smířit Johna s jeho bývalou manželkou a vrátit jej zpátky tam, odkud si jej před časem vyzvedla. S trochou pomoci nejlepších přátel, Tonyho (Bill Hader) a Felicie (Maya Rudolph), Maggie uvede do pohybu nový skvělý plán, který zamíchá s jejich životy a to jak nečekaně, tak i hodně vtipně. Maggie nakonec zjistí, že osud by občas měl být ponechán svému osudu. (Cinemart)

MickeyStuma

Inu, cesty páně jsou skutečně nevyzpytatelné. Meggie tak dlouho nemůže najít toho pravého, až se rozhodne mít dítě a vychovávat ho sama. Ale co čert nechtěl, do cesty osudu se jí jednoho krásného dne postaví někdo, do kterého se bezhlavě zamiluje a veškeré plány jsou v tu ránu rozbourané. A nyní co teď. Snímek se svým způsobem může řadit mezi nezávislé filmy mající pochopitelně své paralely, který hlavně u divaček může zabodovat velmi zajímavým příběhem. Ten poukazuje na typické touhy a obavy, které zahrnují jak soudržnost s kariérou, tak i touhou po rodině. Takovýto jednotlivci si povětšinou vypracovávají určitý plán života, který jim nakonec stejně nevyjde. Scénář inklinuje k artu a hlavně k filozofii života. Je to film, u kterého se musí pečlivě a se zájmem poslouchat každá vyřčená světa a zapřemýšlet nad jeho podstatou. Říká se, že celá koncepce příběhu a jeho vyobrazení hodně připomíná dřívější filmy Woodyho Allena. To však nejlépe posoudí přímí znalci jeho filmových počinů. Není to tedy jen tak lecjaký film určený pro odpočinek či zábavu. Je to film, který ledacos přináší v rámci moralizace, rad a přesvědčení. Je to poutavý příběh o chaotické a velice komplikované lásce jedné dospělé osoby stále si hledající své místo v životě. Kdo tento snímek pochopí a dokáže se do Meggie vcítit, má vyhráno. ()

chrispe

Skvělá Greta Gerwig. Chvílemi nuda, chvílemi krásně na zamyšlení. Konec mě dopálil a poslední minuty přinutily myslet na konec ve smyslu "ažilišťastněaždosmrti". Dále komentář obsahuje SPOILERy!!! Kdo by to byl řekl, že se v tomto filmu nakonec jako největší hňup ukáže chlap. Aneb zničily jste mi život vy manipulativní krávy, já jsem něco jako nesvéprávný člověk, který nerozhoduje a hlavně NEZODPOVÍDÁ za své činy a teď si jdu koupit motorku, protože to všechno vyřeší! Protože ani v jednom případě ho nikdo do těch ložnic chodit nenutil, ani ho k tomu nepobízel. Teda ten mě nakrkl! Film, který se lehce dotýká pohledu na páry založené na -> viditelně submisivní + dominantní partner, protože někdy je to zkrátka třeba, protože bez sebe prostě nefungují. Tedy převážně ty subiny. A o spoustě dalších věcí. Škoda jen, že si pro mě nedokázal udržet spád, a tak moje pozornost značně pokulhávala. ()

tranquill

"Já nechci nechávat svůj osud osudu!" To byla nejvýraznější myšlenka tohoto nudného neurotického komediálního dramatu. ()

E lan

Maggie asi plán měla, ale tak nějak šel mimo mě a film mě vlastně vůbec nechytl. Těžko jsem chápal myšlenkové pochody hlavní hrdinky, která mi navíc po stránce hloubky postavy přišla nějak nedokreslená. Jistě za to nemohla jen herečka, ale ani ta nijak nepřesvědčila. ()

BDMarty007

Velice to připomíná filmy Woodyho Allena, akorát tam chybí Woody Allen, vtipnost v dialozích, větší dramaturgická rafinovanost, hudba a humor. Po hodině jsem měl pocit, že už to trvá nejmíň dvě. Jediné co mě na tom baví je právě ta představa, jak by z toho WA mohl s nevelkými změnami vykouzlit svůj typický dobrý film. ()

TommyDiamond

Jo, láska yntelektuálu není jednoduchá. Ona vlastně jednoduchá je, ale tyhle lidí, kteří v tom hledají logiku nebo mají ten svůj ''plán" si to dělají zbytečně složité. A hlavně když ten plán selže..... Na filmu je jasně vidět rukopis vnitřně vyschle staré panny, která chtěla vytvořit moderní romantickou komedii " na úrovni " , ale její starosvětský přístup to nedovolil. Dám jednu hvězdu, za odpudivou, skvělou a přísnou Julliane Moore.... ()

Misulka93

Neurazí, nenadchne... Trochu mi přišlo, že si to snaží hrát na běžný život, ale kvalitativně se to blíží simulaci reálného života v Ulici a podobných českých seriálech.. Myslím, že 3 hvězdičky jsou dobrý kompromis pro tento oddechový film ☺️ ()

alldo.raine

Trefnější komentář, než který napsal Psema snad ani nejde napsat. Více Fimmela, více hvězdiček. Takhle Vás Greta začne po nějaké době pěkně otravovat. ()

elimS

45% - komentář 20ti slovy: Typická ženská romanťárna, kde první chce třetího, druhý prvního, třetí oba a čtvrtý vyčkává. Pro ženské určitě pohlazení po srdíčku. ()

LulMaz

Můj žánr to není, ale někdy musím nechat výběr na ženě. Tak že jsem pro klid doma zahodil 2 hodiny života. Hodnotila má drahá polovička. ()

bigjames

Příjemná komedie s kvalitním hereckým obsazením. Příběh je sice dost čitelný, ale není to na škodu. Film pobaví a má ideální délku, takže člověka nestihne začít nudit. ()

blondboss

Vo všeobecnosti sa netajím tým, že mám rád žáner romantických komédií, pokiaľ sú kvalitné a dá sa pri nich odreagovať. To žiaľ nie je tento prípad. Tvorcovia sa síce snažili unikátnym spôsobom zachytiť tému medziľudských vzťahov a riadenia ich osudu, avšak bolo to dosť rozpačité, necelistvé a nevyrovnané. Bol to fakt zvláštny film a dejovo ma jednoducho nezaujal. Preto u mňa len čisto priemerné hodnotenie. 50 % ()

caMen

Plán byl pobavit se plánem té Maggie. Komedie to ovšem nebyla, místo toho se člověk trápí pomalým vyprávěním triviálního děje a plytkým scénářem. Nezaujalo, nezajímalo, nedokoukáno... ()

LencaN

Nemastné, neslané, prapodivné pohnutky postav. Zvláštní milostný trohúhelník, kdy obě ženské spolu nakonec spachtují ujetý plán a to mě dostalo do kolen ve špatném smyslu. Ani jednu postavu jsem si neoblíbila. Maggie byla hrozně naivní, neskutečně hrozně jí oblíkali, dělala ze sebe trochu pitomce a hlavně to, co udělala v druhé půlce filmu bylo na facku.John byl sobecký hajzl*k a Georgetta byla psycho ex, která se mi nelíbila už od pohledu, natož co předváděla na konci. Jako by byla rozdvojenou osobností. Takže scénář bylo jedno velké nevýrazné a nesmyslné bahno. Romantika - 0, legrace - 0, přínos do života - zamilovanost není láska.... což ale není žádná novinka. ()

bonovox

Nie príliš vydarená variácia na filmy Woodyho Allena. Nemá to potrebnú šťavu ani gradaciu a herci tiež tomu príliš nepomáhajú. ()

Astonko

Nevtipná a neoriginálna vzťahovka so strašne pomalým tempom, kvôli ktorému som koniec očakával na každom rohu a vôbec ma netrápilo čo sa komu stane, kto s kým zostane a ako to celé skončí. Našťastie to však skončilo a ja sa k tomu už nikdy nemusím vrátiť, aj tak by jediným dôvodom bola Julianne Moore a jej postava, mimochodom jediná sympatická v celom filme 2.5/10 ()

Mark1983 odpad!

Tak tohle to mě absolutně nezaujalo ani z jednoho procenta, tudíž zpracování děje a příběhu je až neuvěřitelně nudné a fádní, co se týče tohoto typu žánru. ()

Pignon

To nemohl napsat nikdo jiný, než někdo, kdo má v hlavě ženský mozek. Ten způsob uvažování, navlečení té pasti na sdíleného muže a celkový ten humor okolo. Královsky jsem se při tom bavil. Chlapi, tady je učebnice toho, jak jiné naše drahé polovičky jsou. ()