• Fantasy

Reportér (2012)

Vedel by som k tomu napísať veľa komentárov. Jeden by bol niečo v tom zmysle ako to chce byť viacerými filmami naraz, aj thrillerom aj absurdnou komédiou aj detektívkou, no nikdy sa tomu nepodarí vyniknúť ani v jednom smere, práve kvôli tej "roztrieštenosti". Druhý by bol v podobnom zmysle, ako tá detektívna linka ešte ako-tak dokázala udržať moju pozornosť, no ten non-sense medzitým spôsoboval akurát to, že som sa cítil veľmi trápne a s veľa nepodstatnými detailami napr. o postavách ma to len nudilo ešte viac. No a ďaľší by naopak film vyzdvihoval, resp. aspoň jeho časť, a síce tú floridskú retro atmosféru močarísk a presný výkon Nicole, tieto dve veci sa mi na filme páčili najviac a za ne sú tie dve hviezdičky. Nevedel som sa rozhodnúť, ktorý komentár by najlepšie vystihoval moje sklamanie a znudenosť tak tu ich máte všetky a všetky majú niečo do seba 4/10

Dřív než půjdu spát (2014)

Beriem, že je to natočené tým stokrát-videným štýlom bez nejakých akčnejších zaujímavejších scén ale napriek tomu ma to celý čas bavilo, asi najmä vďaka tej krátkej stopáži a skvelej Nicole 7/10

Zoolander (2001)

Tento film by sa mal volať skôr Cameo, pretože tých je tam podľa mňa viac než Zoolandera. A pre mňa sú aj tým najlepším, čo film ponúka, všetky ich hľadať a spoznávať ma proste bavilo. A v žiadnom inom filme som ani nevidel toľko cameí. Ale aj film sám o sebe je celkom dobrý, určite jeden z tých lepších amerických komédií. Často vtipný, originálny a skvelo zahraný aj keď, ako vždy, nie každý vtip výjde 6.8/10

Kolonie (2015)

Harry Potter: Next Chapter (bez Harryho), BREAKING NEWS: Hermiona už nechodí s Ronom. Vymenila ho za náhodného Nemca a odletela za ním do Južnej Ameriky. Je to však rebel (dievčatá milujú bad boys a Hermiona nie je výnimkou), tak ho po prevrate zavrú. A expani Grangerová sa tak s dlhoročnými skúsenosťami rozhodne zas a znovu zachraňovať. Voldemortovi medzitým postupne rastú vlasy aj nos, obrátil sa na vieru a malé deti. Koniec prezrádzať nebudem, no paradoxne môžem povedať, že aj napriek môjmu komentáru som Emmu nevnímal ako Hermionu, čo je super. Čo však nie je super sú všetky tie klišé a šablónovitosť vo filme. Je to tak len ďalší silný príbeh s nevyužitým potenciálom, škoda 7.5/10 P.S. Kde má prútik?

Případ Sloane (2016)

Po troch neúspešných výberoch som strácal nádej v kvalitnú filmovú tvorbu na tento týždeň, a to až tak, že som si štvrtý večer radšej čítal. No na piaty večer prišiel obrat, v podobe tohto filmu, ktorý mi ukázal prečo mám rád svet filmu. Je to práve aj kvôli takýmto scenárom, ktoré vás prinútia sa trochu zamyslieť a napriek tomu vás ešte dokážu prekvapiť (tu musím ešte vyjadriť veľký obdiv nad faktom, že ide o scenáristický debut). Je to aj kvôli takýmto realistickým hereckým výkonom aký tu Jessica podala, vďaka ktorým jej postave uveríte prvé aj posledné. Je to aj kvôli tak pekne natočeným a vyzerajúcim scénam, od kamery až po kostýmy. No nech nepreháňam, základom Prípadu Sloane je práve ten scenár zo zaujímavého prostredia lobbystov, všetko ostatné ide stranou. Nechajte sa presvedčiť sami 9.8/10

Kopačky (2008)

2 hviezdičky, jedna za Milu Kunis (hlavne za ňu) a druhá za Kristen Bell. Inak veľmi slabučká komédia, najmä v počte vydarených vtipov. Zavše stačí povedať, že som sa za celý film zasmial len trikrát. Zase som sa dal nalákať na vysoké hodnotenie pri americkej komédii... 4.5/10

Dárek (2015)

Asi som videl úplne iný film, pretože nesúhlasím so žiadnym kladným komentárom, a že ich tu je. Napätie to ani nevidelo, nieto aby sa poriadne gradovalo a držalo diváka s otvorenými očami od začiatku do konca. Alebo vraj nie som divák? Mňa to len nudilo, bez jedinej zaujímavej scény, ktorú by sme už niekde nevideli a práve tá neoriginalita mi na tom vadila asi najviac, pretože som presne vedel, čo sa bude diať. Ale zostal som sedieť a čakal na koniec filmu, ktorý tu mnohí tak zhadzujete. Lebo som bol proste zvedavý čo tomu vytýkajú ľudia, ktorým sa to vo všeobecnosti páčilo. A tak som čakal a čakal až to zrazu skončilo. Bez prekvapujúceho zvratu či nejakej pointy. A bol som za ten koniec rád. Technicky je to fajn, aj zrežírované aj zahrané (Rebecca Hall tomu pridáva druhú hviezdičku), ale nič viac 3.8/10

Zánik (2015)

Začiatok bol síce veľmi predvídateľný, ale keby sa celý film niesol v takom béčkovom, no o to akčnejšom duchu, bolo by to lepšie. Lebo takto to aj tak skončilo ako béčko, i keď nechcene. A od tohto začiatku to tiež stratí tempo a už sa to len sunie a sunie a sunie... Bez deja, bez zaujímavej zápletky a až na pár výnimiek bez akcie a napätia. Ale ak to teda chceli takto melancholicky, reflexívne, tak ok ale bolo by treba vymyslieť niečo, kvôli čomu by to divák chcel sledovať a pokračovať v sledovaní. Lebo potenciál na to má, čo dokazuje napríklad aj vo vizuálne a maskách, tí zombíci sa mi na tom páčili najviac 4.7/10

Manželská historie (2019)

Nedávno som pri jednom filme písal, že mi nesadol pretože to bola dráma a že tento žáner nie je úplne môj šálok kávy. No tento film mi dokázal presný opak, nevedel som od neho odtrhnúť zrak celých 137 minút a pritom ide o drámu. Čistokrvnú. Ale tak veľmi šikovne natočenú s ešte šikovnejšie napísaným scenárom. Ide o bezpochyby najlepšie napísané dialógy (minimálne) minulého roka a aj o jedny z najlepších hereckých výkonov. Scarlett ma ešte nedokázala sklamať a je super vidieť ju zvládať toľko rôznych hereckých polôh. S Adamom som ešte nemal tú česť sa poriadne zoznámiť no po tomto filme ma prinútil si pozrieť ešte viac. V rámci žánru naozaj nemám čo vytknúť 9.6/10

Svítání (2009)

Predtým než napíšem komentár si ich tu pár vždy prečítam nech neopakujem už-povedané a teraz som narazil na komentár od KevSpa s prekvapivým zistením, že presne to som chcel napísať ja. Takže už k tomu nemám veľa čo dodať, prečítajte si jej komentár a ďakujem za uľahčenú "robotu". Ak sa mám v skratke vyjadriť ja, tak za mňa ide o béčkovy priemerný (a teda nie zlý) horor, ktorý mohol aj chcel byť áčkovým 5.5/10