foto

Greta Gerwig

  • nar. 4.8.1983 (35 let)
    Sacramento, California, USA
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Greta Celeste Gerwig se narodila 4. srpna 1983 v Sacramentu, Kalifornie, USA. Vystudovala angličtinu a filozofii na Barnard College se záměrem stát se dramatikem, během studií psala hry a založila skupinu se zaměřením na improvizaci. Nyní se angažuje jako herečka, režisérka a scenáristka.

Debutovala ve snímku nezávislého režiséra Joea Swanberga LOL (2006), spolu si zahráli a poté navázali další spolupráci. Kritikou v deníku New York Times byla pozitivně přijata jako nadějná herečka své generace. Komplexně se podílela na snímku NIGHTS AND WEEKENDS (2008), ztvárnila i hororové role ve filmech BAGHEAD (2008) nebo DŮM ĎÁBLA (2009). Pak se začala objevovat po boku hvězd Bena Stillera (GREENBERG), Natalie Portman (HLAVNĚ NEZÁVAZNĚ) a Helen Mirren (ARTHUR). Orlando Bloom a Greta Gerwig se údajně sejdou na place v komedii LOLA VERSUS (2013), jejíž hlavní hrdinka dostane kopačky pár dní před svatbou.

Greta je fanynkou Stevea Coogana, který proslul zejména díky svému komediálnímu alter egu, ignorantském moderátorovi Alanu Partridgeovi, jehož eskapády si už vysloužily několik rozhlasových i televizních sérií. V současnosti žije v New York City.

♥Milka "Roman.Ticka" K♥

Herecká filmografie

Scenáristická filmografie

Režijní filmografie

Filmy

2019 Little Women
2017 Lady Bird
2008 Noci a víkendy

Producentská filmografie

Filmy

2008 Noci a víkendy

Fanoušci tvůrce

<< 1-20 >>
všichni fanoušci
(73)
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace