Hluboko v lesích mimo civilizaci vychovává svérázný a charismatický otec (Viggo Mortensen) svých šest dětí podle vlastních představ. Jejich život připomíná letní tábor v ráji, plný neotřelých pravidel a her. Dokud nepřijde zpráva, která všechno změní. Začíná překvapivá a zábavná cesta, při které jsou zásady této volnomyšlenkářské rodiny vystaveny zkouškám našeho světa. (Aerofilms)

Fipo79

Měl jsem asi příliš velká očekávání...celý film jsem čekal, že se konečně něco stane, až jsem se z toho nemohl dočkat konce...a konec? Tak jak jsem očekával. ()

ssarka

tenhle film přesně ukazuje,jak je těžké vybalancovat kde stát mezi dvěma extrémy,které jsou ale oba špatné...konzumní způsob života je otřesný,na druhou stranu uplně se odstřihnout od civilizace je druhý extrém,který stejně fungovat nemůže...i tady jsme názorně viděli,jak lezecké vybavení, oblečení, autobus, zbraně a více méně vše nakupoval otec v systému..konec na farmě je nádhernou ukázkou jak jde žít v souladu s přírodou i systémem...herecké výkony dětí i Vigga excelentní.. ()

mansonn

Takze zaujimavy film a pohlad ako sa da aj dobry napad pokaslat, zachranit deti pred moralnym upadkom spolocnosti a naucit ich tomu, co podla seba je spravne a dolezite vediet o zivote a celom svetovom zriadeni. Porovnanie vyhod a nevyhod.Vykreslenie postav, zapletka su dobre spracovane ako aj dej a bol som zvedavy ako to dopadne. Co sa tyka hodnotenia, staci ho raz vidiet. ()

Risky

Moc jsem se na tenhle film těšil, protože pracuje s tématem, které není až tolik obvyklé. Velká očekávání, ale často vedou ke zklamání a bylo to tak pro mě i u tohohle filmu. Nic proti řemeslnému zpracování a hereckým výkonům. Ty byly i vzhledem k mnoha dětským rolím na úrovni. Ale to zpracování příběhu... Je to roztahané a představovaná realita alternativního života působí extrémně a uměle. Je to dáno spoustou malých věcí, které se nasčítají. Například děti se chovají přehnaně dospěle a rodina, když je pohromadě, skoro nikdy se spolu nebaví, prostě jen mlčí, atd. Děj je roztahaný a konec úplně uvadlý. Hvězdy dávám za hezkou přírodu, zajímavé téma a Guns’n’Roses na konci. ()

ollie24

Kdo by to čekal, že ještě mohou vznikat takové filmy. Nádherný snímek plný důležitých lidských momentů, který zároveň bravurně zkoumá některé soudobé společenské problémy - ovšem velmi delikátně a nenásilně. Vše k tomu podtrhuje skvělý Viggo Mortensen v hlavní roli. 5* ()

datel13

Šel jsem do kina na komedii a viděl jsem sociální drama – vyprávěné z určitého úhlu pohledu. Agitka jak poleno, třebaže někteří lidi to tu budou popírat a místo toho se dojímat nad děcky lesního sektáře. Zas jednou tu jsou zlé korporace a zlý kapitalizmus, proti němuž lesní sektář a jeho zfanatizovaná děcka bojují např. tím, že kradou v supermarketu v rámci „operace Osvoboďte jídlo“. Neuvěřitelné.. Kdyby to bylo podáno s nadsázkou, tak dejme tomu, ale to bohužel není tento případ. Autoři nám vnucují svůj pohled na svět, kde sektářovu výchovu „obhajují“ na příkladu, kdy jeho osmiletá dcera cituje pasáže a vysvětluje Bills of Rights, zatímco asi 13letí městský kluci vlastně ani moc neví, o jakou listinu jde, zatímco na Xboxu jsou přeborníci. A já se ptám - No a co? 13letý děcka přece chtějí dělat to, co jejich vrstevníci, a ne žít samotářsky v lese, ale spíš hrát playstationa, sportovat, dělat, co se jim líbí a ne, co se líbí despotickému svéráznému otci. Je sice fajn se umět o sebe postarat v lese, zacházet s nožem atd. ale kdo dal právo přisoudit malým děckám takovej život, tím spíš, že některý takto bez kontaktu s reálným životem dorostly už téměř do VŠ věku? Zajímavé, že jiná poměrně alternativní skupina (křesťané) jsou tady vykresleni jako největší zlo nebo jako hlupáci, blázni atd. Nejsem křesťan, ale proč jsou správní jen někteří (lesní hipíci) a jiní jsou špatní (křesťani)? V polovině filmu se zdá, že zvítězí zdravý rozum – hodný, i když „neodpustitelně bohatý“ děda přijme děti do péče – a děcka se od svého otce odvrátí. Myslel jsem, že tady filmaři chtějí nastolit zásadní otázku: Takže vlastně není ta alternativní výchova tak správná, jak jsme doteď naznačili? Bohužel, za pět minut děcka vylezou z podpalubí sektářova autobusu – a znovu jsou na jeho straně, aniž by film cokoli dál problematizoval. Pohřbí svoji matku, zazpívají ji hipíckou písničku a spláchnou její popel do záchodu (tuhle blbost si sama přála v závěti). Přitom předtím se s ní řádně rozloučili její blízcí v kostele – a třebaže nebyla křesťanka, není důstojnější obřad, kam se s vámi přijde rozloučit na 200 lidí, než splnění jejího údajného přání („buddhistický“ obřad a rádobyvtipné spláchnutí ostatků do záchodový mísy)? Kdybych na tom nebyl v celkem stylovým malým sálu artovýho kina s poměrně hezkou holkou po boku, dal bych tomu asi ještě nižší hodnocení. Kdybych neměl doprovod, možná bych před kinem ještě rozkopal koš z naštvání nad tímto ideologickým dílkem. A tvůrci filmu by mi to jistě schválili jako akt té správné protispolečenské anarchie (akce „Osvoboďte svůj hněv“), pak bychom si všichni nasadili masky Guye Fawkese a šli oslavit spolu s lesními sektáři den Noaha Chomskyho. ()

kodwin

Skvělý film, který proti sobě celkem vyváženě staví dva extrémy: americký konzum a přírodní život v lesích. Sympatičtěji pro mě vychází život v pravdě v souladu s přírodou, i když s výhradami. Tohle je náš svět donutí diváka klást si ty nejzásadnější otázky v životě člověka. Ne tenhle film není o zábavě, je o samotné podstatě. Ti, kteří se mu vysmívají, jsou na jiné vlně než já. Skvělé herecké výkony podávají všichni příslušníci rodiny. ()

Elizabethx

Tragikomedie. Vizuální požitek. Střet dvou světů. Jeden z nejlepších filmových zážitků poslední doby - alespoň pro mě. ()

JCS

za mě top, na zamyšlení, nikdo není dokonalý, jak tu někteří popisují, ani otec, ani matka, ani děda, ani děti, ani civilizace a v tom je dokonalost celého snímku, špičkově natočené, ještě lépe zahrané ... Nechápu komentář nějakého inteligenta tady, že Viggo zde hraje otce tyrana! :D To jsem se musel opravdu zasmát a daný člověk nepochopil ... přál bych mu vidět otce, kteří v mém mládí křičeli po svých synech a mlátili je, že nedali gól na hokeji, to byli teprve tyranové, tohle byl člověk, který měl všech pět pohromadě a nebál se nechat své děti rozvíjet a vyjádřit svůj názor. No nic, asi bych komentáře některých raději neměl číst. Krásný zážitek z tohohle super filmu. :) ()

Himbajz

Já po dlouhé době dávám plný počet. Tenhle snímek mě dostal. Agitku jsem v tom také žádnou neviděl :-D. Prostě stojí za juknutí. Bez debat. ()

bohyyy

MORTENSEN JE BŮH! To víme už nějakou dobu, ale teď se do toho ponořil až po hlavu. NAŠI SYNOVÉ A DCERY BUDOU KRÁLOVÉ A KRÁLOVNY FILOZOFIE KRÁSNĚJŠÍCH ZÍTŘKU. ()

Gelaos

Setkání a střetnutí se západní společnosti s nesystémovým stylem života. Potěší, že tyto 2 strany film nezobrazuje extrémisticky - u obou předloží opodstatněné klady i zápory. Rozhodně to není protisystémová agitka, i když chápu, že někomu to tak může připadat. Hercům nemám co vytknout a Viggo Mortensen opět exceluje. Bohužel se v druhé polovině postupně začne příliš stranit západní společnosti, z děje se stane předvídatelné konzervativní klišé o nutnosti přizpůsobení se převládající ideologii a končí to křečovitou "střední cestou". Ve výsledku tedy film jen klouže po povrchu aniž by nabídl hlubší kritiku či východisko. ()

Jurcekk

Odhliadnuc od filozofických otázok či akých, akýchkoľvek otázok... Tvorcovia poctivo chodili na vyučovanie. Neblicovali, pozor dávali asi aj talent musia mať, čo spôsobilo že natočili dobrý film... ()

myshade

...když koukám na celkové hodnocení, tak si říkám, komu se to může líbit. Když pominu fakt, že se film vleče jako týden před výplatou, tak tento rádoby alternativní způsob života mi přišel naprosto zcestný. Jasně některé věci by byli v dnešní době potřeba, jako např. aby děti více četly, než seděly a koukaly do mobilu apod. Ale jiné.... např. osvoboďme jídlo (co takhle § 205 - krádež ???) nebo na konci, kdy podpálí tělo matky, hopsají dokola a nakonec popel spláchnout do wc?? Na čem to jako jedou? To už na mě bylo opravdu moc. Také bych chtěla vidět, jak by se začlenili do normální společnosti, např.když se syn dostal na školu.....musel by tam být za naprostého exota s takovou výchovou. Jednoduše nic pro mě !!! ()

Rychleji

Dobří herci, veselé scény na které se dobře dívá a i jinak velmi dobrý film. Problém je, že si neudržel moji pozornost, zbytečně dlouhé. ()

KEJCA

Toto hipiemovie agitka byla uplně mimo můj vkus a měl jsem problém to dokoukat uplně zbytečnej film o děckách s vymytými mozky a bez vlastního názoru poslouchající svého velkého magora. ()

Krupe

Taková normální rodinka. Jsou schopni rybičkou skolit mamuta, vyšplhat na Čumulangmu, dostat se na Harvard díky studiu mraveniště, ale neví, co je Coca cola. Jak píše někdo již přede mnou, pravda bude někde uprostřed. Nic na světě není a nikdy nebude ideální. Místy trochu humoru, místy trochu smutku, takový pohodový filmík. ()

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz