Hluboko v lesích mimo civilizaci vychovává svérázný a charismatický otec (Viggo Mortensen) svých šest dětí podle vlastních představ. Jejich život připomíná letní tábor v ráji, plný neotřelých pravidel a her. Dokud nepřijde zpráva, která všechno změní. Začíná překvapivá a zábavná cesta, při které jsou zásady této volnomyšlenkářské rodiny vystaveny zkouškám našeho světa. (Aerofilms)

fafejt001

JÁ myslím za pár let aktuální . Neotřelé , nevšední , na zamyšlení , prostě film , který mnohé normální , inteligentní diváky zaujme . Dětští herci výborně zvoleni . Opravdu nezvyklý film . Čtyři a půl . ()

Saxos

Alternativní výchova a žití s úplným odloučením od reálného světa, který je pěkně hnusný, fungovat prostě nemůže. Vychovám sice děti perfektně vzdělané, silné, mírumilovné s úctou k čemukoliv, ale bohužel je pak až dospějí nemůžu vypustit do reality. Klady: výborný Viggo i děti. ()

cinemafil

2 hodiny podívané, kdy jsem se nenudil. Scénář má spád, není předvídatelný. Kamera bez chyb. Výkony dětských herců udivující. Je to autorský film a není plný kliše a laciného sentimentu. Zvládnuté filmařské řemeslo. Dávám 4 ()

Elisson

Bola som príjemne prekvapená. Krásna príroda, myšlienky, pravda o našom konzumnom svete. Konečne niekto kto vychoval deti poriadne, aj keď je to iba filmová postava. ()

VLADEK

Zatím nejzábavnější filmová událost letošního roku, ačkoliv původ má v tom loňském. Je neuvěřitelné, jak se totálně míjí s některými uživateli na zdejším fóru. ()

PenelopaW

Film vedoucí k zamyšlení, co vlastně v současném světě potřebujeme k životu a co by nám správná výchova měla přinést. Samozřejmě, že Viggův svět mi přišel atraktivní, ale na druhou stranu - přežily by jeho děti v tom našem? Docela by mne zajímal konflikt, jakým by museli projít, kdyby se rozhodli žít v "civilizaci" a každodenně byli konfrontováni s tím, co nám přijde běžné, že se nad tím ani nezamýšlíme. ()

KasaK

Střet dvou normálností, které se (ne)snaží najít rovnováhu mezi sebou. Svěží enviromentální vzkaz všem "otrokům" korporátní společnosti, že se dá žít i jinak, lépe. Velmi pěkný počin. ()

Paserak

Co zpočátku vypadalo neslané-nemastné bylo nakonec silné a emocionální. hrozně mnou cloumala rodinná láska. ()

RomaS

Výborný souboj dvou naprosto odlišných světů. Za mě vyhrává ten lesní nejen kvůli stylu života, samostatnosti a symbiózy s přírodou, ale hlavně tou jejich upřímností k sobě i ostatním a nulovým morálním zábranám (mám na mysli ty svazující společenské). I když styl života rodiny tady byl středem pozornosti, dialogy jsou to, proč tento film jsem určitě neviděl naposled. Jednu faktickou výtku bych ale měl. I když budu velký knihomol, neznamená to, že jsem natolik inteligentní, že rozumím a pamatuji si vše co jsem přečetl. Každopádně po shlédnutí mě to nutilo k zamyšlení. Nechci tím říct, že chci změnit svůj styl života, ale dost možná to ovlivní některá budoucí rozhodnutí. ()

lacerta

Nechápu, proč je ten film tak nadhodnocenej, ale asi ho nedokážu patřičně ocenit. Za mě je to příběh o žhavým adeptovi na udání sociální péči. Manželka byla tak šťastná z toho všeho, že si to raději hodila. Osobně mi tam chybělo jen prznění nějaký z dcer s pokračováním ve stylu Hory mají oči. Ten film je děsivější než Vesnice. ()

Illithune

Šel jsem do toho s tím, že jdu na komedii. Neudělejte stejnou chybu jako já, protože vám to opravdu zkazí zážitek z filmu. První polovina má pár vtipných scén a i ty, které by se daly definovat spíše jako drama, člověka baví. Jakmile se ale dostaneme do druhé poloviny filmu, vyvstávají dokola omílané otázky, klišé a drama slabého béčkového filmu, veškerý humor se vypaří a já se začnu nudit... Kdyby se to celé neslo v duchu komedie, bylo by to mega! ()

lubostar

Po kinematografickej stranke ide o priemerny film, ale po filozofickej stranke je mimoriadne podnetny. Otvara na diskusiu mnohe temy. Napriklad otazka dusevneho zdravia a pripravenost zdravotneho systemu pomahat ludom s dusevnymi ochoreniami. Dalej je dost explicitne prezentovana tema zaostalosti skolskeho systemu, ktory zostal zaseknuty dve storocia v minulosti a nie je vobec schopny motivovat mladych ludi pracovat na svojom vzdelani. Otvorena je aj otazka toho, ci su prava ludi vyznavajucich namiesto konvencneho konzumneho sposobu zivota alternativu dodrziavane rovnako ako prava ostatnych beznych ludi, a tiez kto a ako by mal posudzovat, ci taketo alternativne prostredie je pre deti (ne)vyhovujuce. Film poukazuje aj na pokrytectvo beneho sveta, v ktorom rodicia pred detmi tabuizuju niektore temy pod zamienkou ochrany ich vyvoja, pricom zaroven uplne ignoruju volnocasove aktivity svojich deti a vhodnost tychto aktivit na ich vyvoj. K tomuto este musim dodat, ze dej filmu, alebo teda obzvlast postava otca, mi pride velmi nepravdepodobna. Iba s tazkostami si viem predstavit osobu, ktora dokaze: 1. zaobstarat pravidelnu potravu v lese pre 8 clennu rodinu; 2. vzdelat vsetky svoje deti tak, ze su vyrazne napred oproti konvencnemu vzdelaniu; 3. maju hudobne vzdelanie; 4. maju lovecky, bojovy, horolezecky vycvik; 5. a to vsetko pri psychicky chorej manzelke. Napriek tomu, ze otec ani zdaleka nie je vyobrazeny ako dokonala neomylna bytost, tak mam pocit, ze najst realneho cloveka s takymito schopnostami by bola nesplnitelna uloha. ()

Dawe2

Trochu zkrátit by to sneslo. Občas úsměvné, občas k pláči, občas trapné, občas veselé. Trocha černého humoru - "bye mami" :-D. Skvělý Mortensen, ale i vynikající dětské role. Frank Langella také potěšil. Film ukazuje problém obou "světů" a ani jednomu nenadržuje. Záběry z přírody jsou krásné. Poctivých 80%. ()

Lykr

Dojemný film, hřejivý a geniální po celou dobu. Otec, který je sice přísný a někdy vojenský, ale zároveň je umělecký a hluboce sentimentální. Úžasné vyobrazení od Viggo Mortensena. Úžasný! Tento film zpochybňuje spoustu věcí, které v dnešní společnosti neprávem považujeme za samozřejmé Jednoduchým, ale přesto elegantním způsobem zobrazuje všechny věci, které změnily naši společnost, a přináší spoustu věcí, na kterých skutečně záleží. Nutí nás to přemýšlet o tom, jak jsme byli vychováni, a přehodnotit způsoby, jakými chceme, aby byly vychovávány naše děti. Tohle je film, který stojí za váš čas ()

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz