Hluboko v lesích mimo civilizaci vychovává svérázný a charismatický otec (Viggo Mortensen) svých šest dětí podle vlastních představ. Jejich život připomíná letní tábor v ráji, plný neotřelých pravidel a her. Dokud nepřijde zpráva, která všechno změní. Začíná překvapivá a zábavná cesta, při které jsou zásady této volnomyšlenkářské rodiny vystaveny zkouškám našeho světa. (Aerofilms)

majec4

Skvely Viggo vo filme, ktory nastavuje zrkadlo dnesnej dobe. Zapletka mi prisla trochu nestastne zvolena, ale mozno len vdaka nej sa nasi hrdinovia museli popasovat s dost zasadnymi otazkami, ktore nakoniec viedli k zmene v ich zivotoch. Aj ked,... Ale ved pozrite si to :-). Otazky, ktore sa na nas pocas filmu valia su z pohladu jednotlivcov zasadne. Rodina, vychova, skola, stav spolocnosti, nazorova tolerancia a vela ineho musia zaujat aj obycajneho cloveka, ktory si chcel povodne pozriet iba nejaky road movie. Otazky su polozene trefne a vhodne zasadene do deja. Vysledok ma potesil, z filmu ide pozitivna energia aj ked je vyrazne ovplyvneny tragediou. Dlhsie som sa na tento film nevedel odhodlat a nakoniec takmer skoncil v oblubenej desiatke. Uvidime po dalsom stretnuti. ()

poet

Taká slniečkarska agitka plná moralistických blábolov, ktorá ale nenudí a po hereckej stránke je celkom slušne zvládnutá... ()

djfun

Sorry, ale AGITKU proti tomuhle zkurvenýmu konzumnímu světu bych si představoval fakt jinak, než jako absurditku, skrze skoropsychopátka a jeho květinovou family polopatě naservírovanou každýmu tupýmu robůtkovi, co jako asi teď po shlédnutí zahodí svůj iPhone, doma rozmlátí tývku a laptop a vrhne se na pěstování koziček a bobů... Za pokus o myšlenku (i když tady použitou spíšť kontraproduktivně), hudbu a pár luxusních záběrů přírody, dvě hvězdy. ()

avitakova

Jak je psáno v traileru: "Viggo Mortensen se pro tuto roli narodil." s tímto výrokem mohu jedině souhlasit. Úžasný herecký výkon! Celkově celý film a to jak byl pracovaný se nedá popsat jiným slovem než úžasný. Ikdyž němu růstane rozum stát nad dějem filmu, tak podle mě je právě to na tom filmu to, co ho dělá tak jedinečným. Film, který dokáže dojmout, pobavit, naštvat i obměkčit člověka. ()

Saur.us

Svéráz rodinného kempu. Tragikomický pohled do světa alternativní výchovy se společensko-kritickým přesahem a notnou dávkou témat k zamyšlení. A totálním happyendem, který v divákovi zanechá opravdu radostný pocit. ()

jasanka

Ještě mi asi bude chvíli trvat, než tenhle film můj mozek zpracuje. První polovina se mi nelíbila vůbec, a měla jsem sto chutí ho vypnout. Pak se to zlomilo a zlepšilo, ale pořád jsem z některých scén dost v šoku. A to těmto "přírodním" stylům života fandím. ()

Box8

Zážitek. Děkuju. :) Viděla jsem tento snímek při promítání letního kina na břehu řeky. Dokonalá atmosféra s přáteli, kterým film přišel přehnaný, extrémní. Mě nikoliv. Byl pro mě dokonalý od začátku do konce. Přiznávám lov a lezení po skalách mě neočarovalo. Na tohle jsem příliš městská a ženská, lov přenechám mužům. Avšak názory, myšlenky, propracovaný scénář, skvělé herecké výkony. :-) Usmívala jsem se a hřálo mě u srdce, že stále existují lidé, které napadne natočit něco v tomhle duchu. Že přece jen pár divných lidi uvědomujících si, jak moc jsme v prdeli, přemýšlí. Zanechal ve mém srdci stopu a takových filmů je hrstka. :) ()

Extrakritik

Film k zamyšlení.Otec se svými šesti dětmi žije v lese,kde je vychovává k obrazu svému.Tedy vyhýbat se především dnešní konzumní společnosti a křesťanům :). ()

gonga

Vlezlá levicová agitka, z jejíž doslovnosti mě chvílemi bylo asi špatně a chvílemi do smíchu. Svět okolo nás je v nepořádku, ale krást jídlo je v pořádku. To mají všichni tito levicoví fanatici společné, hrozně rádi sahají do cizích kapes. ()

Monisek

Film supr, zápletka zajímavá, děti naprosto boží! Ale moc mi nesedl styl kamery/režie.. Dlouhé záběry na nic mě vždy a všude vytáčí. Tady to ale naštěstí nebylo tak hrozné. Jen by mě zajímalo, kde přišly děti k tak krásně rovným zubům. Žeby Viggo v pralese vyrobil i rovnátka? ()

Endavour

Svobodná výchova děti v podání Mortensena zřejmě nikdy nenajde v mé hlavě názorový konsensus, ale film to byl určitě pěkný. V některých aspektech mě jen utvrzoval v tom, že jsem rád za svůj život založený na tradicích a konservatismu slovanské kultury. ()

ViktorEl

Ďakujem za odporučenie. Ako celok sa mi to páčilo, škoda toho konca, ktorý mi už prišiel cez hranicu čo som schopný akceptovať a kvôli ktorému musím ubrať hodnotenie. Život v prírode ma fascinuje, ale aj tam treba nájsť kompromis, kedy je to zdraviu prospešné a kedy to už hraničí s fanatizmom. Pekné zábery prírody, výborne herecké výkony a skvelá hudba, skrátka dobre sa na to pozeralo. Škoda len tej scény, ktorú nechcem spoilerovať a kvôli ktorej znižujem aj svoje celkové hodnotenie. 60 %. ()

zahadum

Film ktorý je náročný na to aby ste si povedali, že bol dobrý / zlý a aby ste si to aj vedeli zdôvodniť. Svojský otec ( skvelý ako vždy Mortensen ) má svoj vlastný les v krásnej prírode kde tvrdou školou života učí svoje deti. Učí ich ako prežiť, postarať sa o seba, o súrodencov, prvá pomoc, lezenie, lovenie a samozrejme aj náročné knihy a učebnice z všetkého čo človek vie aj nevie. Jedia a pijú len svoje vlastné produkty svojej práce a spia v krásnej zdravej prírode. Vymoženosti ktoré dali ľuďom a ich mláďatám "vyvolení nášho sveta na ich sebalikvidáciu " ako mobily, internet, drogy, LGBTI a pod. devastačné veci tieto deti nepoznajú. Smutná udalosť ich konfrontuje so "svetom tam vonku ". Je na vás aby ste určili kto a ako je jasným kandidátom vášho svedomia. Film má skvelý famózny začiatok a zhruba v polovici sa to rozpadne ako ekonomika západnej civilizácie v blízkej dobe. Dovtedy skvelá, nádherná, inšpiratívna ľudská poézia sa absurdne a bezdôvodne vydá smerom kam to nedáva logiku ani zmysel na základe prvej skvelej polovici ktorá je priam istým spôsobom kultová. Aj napriek zničenému scenáru, musím dať minimálne 80 %. Ak by film šiel v tom v čom začal ďalej do konca tak je tu filmový počin dekády. 80 % ()

JohnBruk

Po usazení rozvířených emocí a dojmů z bezprostředního shlédnutí (kino Světozor), musím konstatovat že to byl pěkný, zábavný, hluboký a fakt vtipný film. Takových filmů je dnes jako šafránu... Pokud jste měli možnost vidět a líbila se vám exotická nespoutanost německého filmu "Oranžové léto" nebo nekonvečnost britského filmu "What We Did on Our Holiday" či snad jste nadšeni z úniků jako "Nádherná zelená", tak je tohle film právě pro vás a doporučuji ho všemi deseti. ()

Marykus

Tak pozor. Vypadá to jako americká občas vtipná komedie ale ve skutečnosti je to super film spíše drama než komedie. Ačkoli je pravda, že když tam byl vtip dalo se mu i zasmát. Dobrodružné, napínavé a zajímavě ukončené. Určitě bych film doporučil zhlédnout a taky popřemýšlet zda všechny věci, co děláme a máme, jsou doopravdy nutné. Zda věci na kterých lpíme, zda jsou vůbec hodni toho na nich lpět. Super super super a ještě taky super. Jo a abych nezapomněl, SUPER! ()

lasonic

Kontroverzne, sialene, morbidne, zabavne...Ale tiez pozeratelne. Za vykopanie a splachnutie do zachodu davam dve hviezdy dolu, to uz bolo na mna moc... ()

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz