Hluboko v lesích mimo civilizaci vychovává svérázný a charismatický otec (Viggo Mortensen) svých šest dětí podle vlastních představ. Jejich život připomíná letní tábor v ráji, plný neotřelých pravidel a her. Dokud nepřijde zpráva, která všechno změní. Začíná překvapivá a zábavná cesta, při které jsou zásady této volnomyšlenkářské rodiny vystaveny zkouškám našeho světa. (Aerofilms)

Lykr

Dojemný film, hřejivý a geniální po celou dobu. Otec, který je sice přísný a někdy vojenský, ale zároveň je umělecký a hluboce sentimentální. Úžasné vyobrazení od Viggo Mortensena. Úžasný! Tento film zpochybňuje spoustu věcí, které v dnešní společnosti neprávem považujeme za samozřejmé Jednoduchým, ale přesto elegantním způsobem zobrazuje všechny věci, které změnily naši společnost, a přináší spoustu věcí, na kterých skutečně záleží. Nutí nás to přemýšlet o tom, jak jsme byli vychováni, a přehodnotit způsoby, jakými chceme, aby byly vychovávány naše děti. Tohle je film, který stojí za váš čas ()

Cvachetka

Film pěkný a dobře natočený. Jen nemám rád ani jeden typ rodin, které ve filmu jsou. Na jedné straně extrémné free hipy a na druhé straně "pravá" americká domácnost. Prostě přepálené, aby byl ten rozdíl zajímavější. ()

Eaton_Hunt

Viggo Mortensen zase obrovský tahoun příběhu, emocí a prostě všeho, jak to má Aragorn ve zvyku. Scénář mi neskutečně sedl a s těmi názory, co měl Captain Fantastic se taky hodně ztotožnuji. Chápu když se vám nebudou líbit myšlenky, tak to bude jenom hloupá komedie, avšak pro mě to byl velmi inspirativní děj a doufám, že se někdy dožiju hlavně té reformy školství, která je potřeba. Tento film skvěle poukázal na problémy a nebál si z nich dělat srandu. Ještě jsem dole v komentářích četl, že chybou tohohle filmu je až příliš velká absurdita, což musím souhlasit na druhou stranu to je hlavně komedie, takže odpouštím více nereálných momentů. 9/10 ()

Daline

Tento film jsem zhlédla před 14 dny a není dne, kdy bych se k němu nevrátila ve svých myšlenkách. Líbilo se mi na něm vše. Tématika, pace (tempo), scénář, prostředí, propracovanost postav i jejich ztvárnění včetně perfektních dětských herců, celková barevnost, hudba Alexe Somerse. I délka je za mě v pořádku, a to obecně nepreferuji filmy s dlouhou stopáží. Vzhledem k mému věku na mě hluboce zapůsobila postava Bodevana (George MacKay). Ač nejsem nejstarší dítě, ztotožnila jsem se s jeho údělem i strastmi v oblasti každodenních tlaků v rámci rodiny, normálních lidských interakcí i touhou jít jinou cestou, než nejbližší rodina, a zároveň všemi pochybnostmi, mimo jiné o sobě samém, které to přináší. Klíčová pak byla samozřejmě role otce (Viggo Mortensen), kterého chápu, a zároveň vím, jaké je to být dítě někoho, kdo se snaží odtrhnout rodinu od "normální" společnosti, a jak těžké je poté v ní najít své místo...Děkuji Mattu Rossovi za hluboký niterný zážitek, na který nikdy nezapomenu. ()

PTuranyi

Výborne natočený príbeh o strete dvoch svetov. Ben je anarchista každým kúskom tela. So manželkou vychovával deti ďaleko od civilizácie, aby ich pripravil čeliť prírode. Ale nezanedbáva ani klasické vzdelanie. Po smrti manželky sa však musí vydať späť za rodinou, aby vyplnil poslednú vôľu svojej ženy. Stretnutie detí s civilizáciou vyvolá niekoľko vtipných situácií, ale zároveň položí niekoľko vážnych otázok. Ben je svojím spôsobom extrémista a táto cesta mu nastaví zrkadlo. Nezvíťazí však ani jeden zo svetov, lebo toto je náš svet a my ho môžeme zmeniť. ()

rakosabasta

Krásná utopistická pohádka vycházející z reality totálního rozkladu naší společnosti. Ráda bych věřila, že to tak může fungovat. Postavy/Lidé nejsou černobílý a procházejí určitou katarzí a vývojem. Je fajn vidět film o lidských záležitostech, kde (po dlouhé době) nehraje prim násilí a lidé si dokáží naslouchat a komunikovat. Krásná kamera, skvělí herci (především dětští!!!), skvělý scénář. ()

Cardas

S tou rodinou jsem se sice sžil a sympatizoval s ní, nicméně jsem zaváhal v okamžiku, kdy otec udělal zralé rozhodnutí, že děti po dramatické scéně přece jen nechá u dědy, který jim zpřístupní i svět modernity. Jak jinak si lze svobodně vybrat? No, ale respektoval jsem i následný zvrat, kdy děti tajně utekly za otcem (s ním) a společně pak matku vyhrabali a pohřbili podle jejího přání spláchnutím na záchodě v nákupním centru. :-) OK Fandil jsem jim. Přesto musím říct, že film je jen projekcí vlastních přání. Není reálné, aby sedmileté děti vedly samostatnou filozofickou disputaci, aby teenager měl znalosti nabyté od otce v lese tak velké, že pro něj žádná prestižní univerzita nemůže v teoretické fyzice nic nabídnout, protože on je mnohem dál... Ne, pravda je spíš taková, jak to formuloval ten synek "udělal jsi z nás exoty, kteří nevědí nic o tom reálném světě". Tak mi vyzněl i minuloroční velmi zajímavý český dokument "Všichni spolu". Zajímavý moment filmu byla legrační oslava narozenin Noama Chomského, na němž dostávají děti např. nože na přežití atd. Odbojný synek trpící ztrátou matky se rozčiluje, otevřeně protestuje proč mají slavit narozeniny Chomského a proč nemohou mít třeba normální vánoce, jako většina lidí. Otec mu namítne, jestli je rozumější slavit narození někoho, o němž nejsou žádné důkazy, kdo je dávno mrtev, a zda není přece jen rozumnější slavit narozeniny někoho živého, kdo se snaží udělat svět lepším a pomáhat co nejvíce lidem a změnit svět v prospěch nás všech. To najednou filmovou ironii té legrační oslavy trochu vlastně obrátilo a aspoň já jsem uznal, že ten chlap má vlastně pravdu, a že ta oslava zas tak absurdní v tomto světle vůbec není. Pobavilo mě to. Ale tuto úvahu otec tomu chlapci předložil s tím, že pokud mu předloží nějaký rozumný argument, proč by raději měli slavit vánoce, rádi ho všichni přijmou a svou praxi tomu přizpůsobí. Chlapec na nic rozumného nepřišel a rozčilen utekl. A tohle byl okamžik, kdy mi přišlo, že otec je zdánlivě demokratický liberál dávající každému názoru možnost se obhájit, ale že je ve skutečnosti manipulátor. Není možné desetiletému klukovi dělat jen opozici v jeho názorech. Je nutné mu poskytovat i argumenty pro tento jeho jiný názor. Jinak to není fér. A tohle jsou ta zajímavá zákoutí veškeré té problematiky, celého toho filmu a otázek, které klade: jak vlastně vedeme svoje děti? Dáváme jim možnost se rozhodnout? Jak se mohou rozhodnout, když nic nevědí? Do jaké míry máme rozhodovat za ně? Jak moc máme respektovat jejich nazančená přání, do jaké míry jim zavíráme kvůli svým představám obzory a možnosti, kterých pak nemohou ani využít, protože jsem jim je neukázali? To jsou vlastně hluboce filozofická zamyšlení nad smyslem a možnostmi pedagogiky, vzdělávání. Tenhle film to zábavnou formou dokázal udělat. Přes všecky chyby to byla celý film ta rodina, s níž jsem se citově sblížil a fandil jí. To je taky nějaká pravda - pravda sounáležitosti, pravda srdce. Je to dobrej film. Doporučuju. ()

Mates Hradecky

Viggo Mortensen je borec. Nejdříve se stal mezinárodní hereckou hvězdou, aby si mohl dovolit brát zajímavé role i v malých a nezávislých projektech. V takových, které jdou mimo hlavní komerční proud jako byl třeba horský učitel v Daleko od lidí. Tohle je náš svět je pohled na alternativní životní styl početné rodiny, která žije v souladu s divokou přírodou vedena charismatickým inteligentním otcem stranou od ostatních. Stejně jako v českém dokumentu na stejné téma Stále spolu má takové soužití své limity svobody jedince a při setkání s okolím naráží na nepochopení. Je na divákovi, aby zaujal k této rodině vlastní postoj, buď je zavrhnul nebo bez výhrad přijal. Viggo svým poctivým živelným výkonem nechá v každém nějakou vzpomínku - vždyť je to Kapitán fantazie (dle původního názvu filmu, český distributor opět podbízivě čaroval s překladem). ()

Vojtalupinek

Užil jsem si. Film ukazuje na to, jak je svět ve kterém žijeme zmanipulován a zkažen materiálními hodnotami.Nechybí zde výborný humor a situace při nichž si člověk řekne" Sakra, doufám, že něco takového nedělám i já :D" .Otec vychovává šest dětí v lese, kde je učí vše potřebné k životu včetně lovení, lezení po skalách a výbornému vzdělání. Film graduje tehdy, kdy se otec rozhone jet se svými dětmi na pohřeb své manželky do "normálního" života, kde si téměř dospělí z dětí uvědomí, že jsou všichni za naprostý exoty, nechápající běh okolního života. Film je krytiky považován za manipulativní, neodpovídající možnému způsobu žití... většina z nich ovšem připustila, že byl film skvělý. Podle mne právě díky obdivuhodným výkonům jak herců, tak režisérů ()

Pignon

Filmová verze dokumentárního filmu ČR o rodině Mlčochových "Stále spolu". Bylo tam tolik styčných bodů, až ty Amíky podezírám...;) Ale jinak neuškodí, vzbudí v člověku romantické touhy a je mu dobře na duši. V létě jsme jeli do Itálie a vtipkovali jsem na téma, jak zachránit potraviny. ()

thorax65

Kdo chce víc, nemá nic aneb kterak pralesní muž s celou svoji rodinkou na tu "správnou" cestu kápnul. Počítal jsem s vyhlídkou minimálně z vršku sekvoje, ale jen co jsme okoštovali drobet čestvého vzduchu už jsme frčeli šupem k zemi a tam zůstali až do plytkého konce. Celá ta sranda mohla klidně minutovat 90, možná by to mělo větší šťávu. Hlášky ba ani solidní severní hudba to bohužel nezachránily. Malý chytrolín+autobus-děda-konec=50/100 ()

Swallowdale

Neuvěřitelně milý a pozitivní film, který vás donutí o spoustě věcí přemýšlet. Protest proti konzumní společnosti a jiný pohled na výchovu dětí, to je důvod proč se hlavní hrdina filmu, famózní Viggo Mortensen dostane do konfliktu se svojí sestrou a hlavně se svým tchánem. Ale co na to děti samotné? Jsou silné, odolné a vyspělé na svůj věk, jak tvrdí otec anebo nevychované a nepřipravené na život, jak tvrdí jeho tchán? Názor ať si udělá každý sám... Film sice jinak řeší vážný věci, ale je to hlavně komedie, plná absurdních situací i skvělejch hlášek od dvou nejmladších dětí. A i kdyby byl tenhle film úplnej šit, tak už jen za nápad slavit místo Vánoc "Noam Chomsky Day" je za pět hvězdiček... 100% ()

nudlis

Vynikající! Místy smutné, místy vtipné (ale komedií bych to fakt nenazval) vyprávění jednom hipíkovi a jeho dětech a nakonec trošku i o mámě těch dětí, jejich babičce a dědovi, tetě a strejdovi. Ale hlavně o rozumu, síle rodinných pout, důvěře i nedůvěře, nepochopení a síle vyrovnat se s vlastními prohrami. Moc se mi do toho nechtělo, ale nakonec jsem rád, že jsem to viděl. ()

erisibillova

Silno moc váham medzi odpadom, a 2,alebo 3*. Sorry,ale ja si rodinnú komédiu nepredstavujem pod obrazom, ako detičky vykopávajú svoju mrtvu mamu z hrobu,naložia do akože karavanu menom Steven, a celu cestu detská plaču nad svojou mrtvou mamičkou. Potom ju zabalia do deky, podpália ju, popri tom si spievaju a tancujú. Otec vymetený človek, malemu detsku na beton vysvetli co je to znásilnenie..... toto mohol napisat iba psychicky narušený človek. Rodinná komédia spočíva v tom, ako sa dostávajú do nečakaných sitiácií, a ako sa z toho vyvlečú. A na koniec sa všetci vrátia, a nad všetkým čo sa stalo iba smejú. Sorry,ale pre mňa slabota. :P ()

Baru.Class

překvapivě dobrý! Proč na to koukat - Viggo Mortensen..soráč....NAHATEJ Viggo Mortensen, pro blondýnky Aragorn z LOTRa...ale teď vážně....kromě toho, že je tam fakt NAHATEJ, teď fakt vážně, děj odsejpá, člověk soucítí s dětma, co místo Xboxe kuchaj čerstvě ulovenou srnku, snažej se vzájemně zmrzačit klackama nebo lezou ve chcanci po skále...nicméně s taťkou Viggem bych uprostřed divočiny v chatrči žila dobrovolně asi i já (pokud by prošla aspoň WiFi). Dobře vykreslená problematika totálně odlišných názorů na výchovu dětí v dnešní společnosti, radikální odmítání klasickýho náboženství a konzumní společnosti...prostě je to fajn - po skouknutí má člověk chuť poslat svýho šefá do hajzlu a jen ve spodkách a bez bot začít bivakovat na Mácháči ()

KraLuban

Velmi těžko hodnotit tenhle film - příběh o netradiční "lesní" rodině, která je určitě podivínská, ale rozhodně žádní dementi, naopak. A právě jejich srovnání s "normálním" světem vyvolává zajímavé otázky. Pokud pomineme uvěřitelnost (předpokládám, že v Americe by to možné bylo), velice zajímavý film s výbornými hereckými výkony a jeden z filmů, na které se (z mnoha důvodu) nezapomíná. 80%. ()

zijutady

Fotrem autokraticky vedené SJW** děcka to natřou celýmu světu! F*ck the system, f*ck .... f*ck, f*ck, hmm, že by ten systém nebyl úplně f*ck? On je f*ck, sice ne tolik, ale stačí že my jsme cool... Sweet Child O' Mine, améééérika f*ck yah! (**Social Justice Warrior) ()

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz