Horná Dolná

(festivalový název) (seriál)
  • Slovensko Horná Dolná

Série(14) / Epizody(161)

Smiech je najlepší liek! Aj preto Televízia Markíza prináša na televízne obrazovky nový seriál s veľavravným názvom Horná Dolná. Vtipné príbehy svojráznych dedinských postavičiek si nepochybne zamilujete na prvý pohľad. Obyvateľmi Hornej Dolnej sú napríklad ambiciózny starosta, ktorý je voľnom čase vášnivým rybárom, kňaz, ktorý statočne bojuje s pokušeniami, ktoré mu prináša život, či policajt, ktorý sa venuje aj takej závažnej kriminalite ako stratený bicykel. Uvidíte, aké je to byť najväčším frajerom v dedine a zasmejete sa aj na súperení dvoch energických žien o priazeň mužov v obci. (TV Markíza)

Recenze uživatele Karamanlis k tomuto seriálu (10)

Voľby (2015) (S01E01)

Trochu rozpačitý začiatok Makízou tak vehementne ohlasovaného seriálu. Na môj vkus sa tu vyskytuje priveľa charakterovo jednoduchých a pritom v mnohých prípadoch zbytočných postáv. ()

Kamión (2015) (S01E02)

Imobilný starosta, ktorého seklo v krížoch je predzvesťou scenáristickej bezradnosti, prejavujúcej sa v podobe podivných ochorení, úrazov a epidémií, ktoré budú v ďalšom priebehu seriálu sužovať obyvateľov Hornej Dolnej. Ako-tak to našťastie zachraňuje Roman Pomajbo s postavou tureckého kamionistu, dostávajúceho sa vďaka jazykovej bariére do sledu kurióznych situácií. ()

Srdcové záležitosti (2016) (S03E04)

V rámci druhej série jedna z tých pozerateľnejších epizód, v ktorej starosta Frlajz a obecný notorik Kokos bojujú o priazeň sympatickej novej poštárky., pričom predstaviteľ Kokosa Roman Slanina svoju postavu tradične prehráva jak divá sviňa. ()

Kde je doktor? (2016) (S04E06) odpad!

S pribúdajúcimi dielmi má kvalita tohto TV seriálu najmä po scenáristickej stránke citeľne klesajúcu tendenciu. Postava obecného policajta Sojku v podaní Michala Kubovčíka to je stelesnený infantilizmus a urážka všetkých divákov, majúcich IQ vyššie než 50 - v tejto epizóde mu do hlavy vletela mucha mäsiarka, usadila sa tam a psychicky ho ničila svojim otravným bzučaním, následkom čoho dostával stavy, pripomínajúce epileptický záchvat... Už značne afektovaný Bystro v podaní Mateja Landla je dosť mimo misu, no Stanko Sojka to je fakt ďaleko za hranicou dobrého vkusu. ()

Vykopávky (2016) (S04E07) odpad!

Postava teatrálneho archeológa Vinca alias Indiana Jonesa z Orešného v podaní seriálového herca Petra Kadlečíka tomu teda zabila povestný posledný klinec do rakvy a len zdôraznila scenáristickú prázdnotu, sprevádzajúcu tento televízny seriál. ()

Zub (2017) (S05E04)

Úchylne pôsobiaca tlupa, zložená z odpudivých antihercov a nepresvedčivých novolehotských komparzistov, vedená ľudským papagájom Heribanom a dementne prehrávajúcim Matejom Landlom groteskne pobehuje hore - dolu po dedine (unikajú pred pojazdnou zubnou ambulanciou), vydávajúc pritom akési nedefinovateľné pazvuky, z ktorých sa mi podarilo rozoznať slová do rici, rapidečka a starosta. Vlastne mi to dosť pripomínalo užužlaných Teletubbies, tí však boli aspoň istým naivným spôsobom milí, čo sa o trápnych protagonistoch televízneho seriálu Horná Dolná povedať nedá. ()

Petang (2017) (S05E07)

Keď začnú Matej Landl a Roman Slanina predvádzať svoje tradične nadsadené opilecké kreácie (tentokrát počas hrania dedinskej verzie petangu), človek až užasne nad tým, kto všetko sa už dnes na Slovensku môže stať hercom... To sa fakt ani jeden diel Hornej Dolnej nedokáže zaobísť bez týchto strojených nezmyslov a teatrálností? ()

Trojboj (2017) (S06E07)

Primárna myšlienka tejto epizódy nie je zlá, nakoľko podobné silácke preteky naozaj majú v našich končinách istú tradíciu. Ja osobne som napríklad v obci v našom regióne kedysi zažil súťaž v pretláčaní rukou, konajúcu sa v priestoroch pohostinstva a v inej dedine zasa zápolenie o najmocnejšieho junáka v štýle Strongest Man, prebiehajúce pre zmenu na futbalovom štadióne. Táto vďačná téma by sa dala krásne sparodovať, no akonáhle začali herci zo seriálu tradične teatrálne kolabovať, odpadávať a predstierať symptómy kdejakých ochorení, putovalo to opäť celé do sféry kontajnerovej zábavy. ()

Infekčná (2017) (S06E10)

Scenáristické suchoty tvorcov seriálu sú stále očividnejšie. Aby sa niečo dialo, musí sa v obci rovnako ako tomu bolo v mnohých predošlých epizódach opäť konať nejaká súťaž či iné masové podujatie. Minule to bola oslava Halloweenu, predtým turnaj v trojboji, futbalový zápas, cyklistický závod, hromadné stanovanie, súťaž krásy, maškarný bál, preteky vo varení gulášu a podobné capiny, teraz sú to nezmyselné "medzinárodné" preteky v rybolove. Z podradného hereckého ansáblu, ktorý sa tu objavuje sa divím jedine triu Kubovčík, Polnišová, Šebová, že sa upísali tomuto infantilnému, ich talentu a ambíciám nehodnému projektu. ()

Tornádo (2017) (S06E12)

Aby sa malo dianie od čoho odraziť, jeden z ústredných protagonistov sa musí opäť zraniť, tentokrát to však nie trápny obecný policajt Sojka, ktorý si dokáže spôsobiť komplikovanú fraktúru hoci aj počas spánku v posteli, ale druhý najväčší seriálový lazar - starosta Karol. Príbeh sa inak točí okolo toho, že Ďuro Brmbalík po dedine hľadá svoju starú spráchivenú latrínu, ktorú mu odnieslo tornádo (!!!)... Tomu teda hovorím lobotomistický scenár. Pevne dúfam, že ďalšie epizódy tohto seriálu už nevzniknú. ()